Pustni krofi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. feb 2005 18:31

Mihana, v olje daj rocaj kuhalnice in ce se mehurcki lepo pocasi ob rocaju dvigajo je temperatura prava. Lahko pa das majhno kroglico testa v olje. Vesna Milek Recko

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

2. feb 2005 21:02

oj ja to vem, samo kako veš da je pravo, da ni preveč razgreto potem zažgeš krof not je pa surov???? hvalal mihana

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

3. feb 2005 8:35

Sm nardila krofe po receptu od Tajne in so mi uspeli 100% . Super so zelo dobri in tudi lepi! Hvala za recept Tatjana

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

3. feb 2005 8:58

Ojla! Včeraj sem prvič delala krofe, ravno tako po Tajninem receptu. Ampak imajo eno napako Tako so dobri in čedni, da jih je takoj zmanjkalo! Lep pozdravček & dober tek! Harmonija

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

3. feb 2005 9:54

Marmeladka, kje pa se kupi orehovo olje? Lejčy

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

3. feb 2005 11:01

Toliko hvalite te recepte, da sem morala včeraj probati še jaz. Kljub temu, da sem jih pekla v nedeljo (po svojem preizkušenem receptu). Delala sem po receptu od Galje in so res ODLIČNI!!! 8 ljudi pojedlo skoraj 50 krofov (iz 2 kg moke). Še dobro da je pust le kratek čas Rebeka

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

3. feb 2005 19:38

Lejcy Poglej pri Sparu,drugace pa v Avstriji (daj na nakupovalni listek kadar se odpravis po nakupih cez mejo,imajo ga tudi v trgovini Hoffer) L p marmeladka

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

4. feb 2005 11:28

Hvala za informacijo Marmeladka, ampak žal bolj poredko hodim po nakupih čez mejo, bom pa pogledala pri nas v Sparu. Pa lep dan in še lepši vikend! Lejčy

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

5. feb 2005 12:51

Danes sem jih spet cvrla in so še lepši, kot zadnjič. biba

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

5. feb 2005 14:04

Se moje porocilo: O D L I C N O !!!!! :) krofi so super dobri in rahli, sploh ne tezki za zelodec, in z lepimi vencki (razen zelo redkih izjem)! Delala sem po Tajninem receptu, in spremenila malo stvari: - dala sem 1 rumenjak manj (ker jih vec niti ni bilo pri hisi :)) - nisem odmerila tocno 9 dag kvasa, ampak sem dala 2 kocki (torej, ce smo natancni 8,4 dag kvasa) - dodala sem 1-2 zlici ruma vec - olje sem uporabila OLIVNO (ja, prav pise:)) in se tega 70 mL (v receptu je 1 dcl) Potem, ko sem zakljucila s cvrtjem, je mami naredila preizkus, koliko olja so pri cvtrju krofi "popili" - vso ohlajeno olje, ki je ostalo, je zlila skozi lijak nazaj v plastenko (1 liter), in olje je bilo nekje do 3 prste pod robom plastenke, in se potem je mami rekla, da se jih ga je kar nekaj med prelivanjem polilo - torej so krofi vpili res malo mascobe! Mami sklep: od zdaj naprej jih pecemo se samo po tem receptu! :) In ravno zdaj sem govorila z njo po telefonu - po istem receptu jih je malo prej delala se za babico, in ji tuid krasno uspeli - z lepimi vencki, in babi je navdusena :)) In se teta si je prepisala recept! :)) LP vsem in lepo pustovanje! Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti