Hujšanje...

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

24. feb 2005 20:58

Herman, ti ga pa pihneš. Od smeha me kar zvija. Nisem se smejala, ker napisano ne bi držalo, ampak ker tako duhovito napišeš. Se pa strinjam, da se je treba predvsem gibat in količino hrane zmanjšat, pa četudi poješ kdaj kaj redilnega. Nekaj pomeni tudi psihično zadovoljstvo. Pač tisti dan odtečeš kak kilometer več ali pomiješ vsa okna v stanovanju, pa porabiš kalorije. Sama sem preizkusila dieto iz kliničnega centra - držala sem se je le en teden, ker ni bilo toliko kil preveč - in res sem težo obdržala. RENATA

gogy  

član od: 5.12.2004

sporočila: 51

25. feb 2005 20:44

jbohar sama sem se držala pred 4 leti te "beljakovinske diete", Saj ne rečem, da ni bila uspešna - dokaj hitro sem shujšala in teža mi je nekaj mesecev stala, toda !!! potem sem se zredila in pridobila še dodatne kilograme. Moram ti pa povedati še sledeče, zakaj sem namreč prekinila s to dieto: nekega dne se mi je "zluštalo" jajc in sem jih čez dan pojedla kar nekaj (kuhanih), zvečer me je pa zvil žolč in to tako zelo!! Pomeni, da ta zadeva ni najbolj nedolžna. Nekje sem prebrala, da se z vnosom beljakovin v telo razvijajo določeni toksini, ki jih telo, ob normalnem vnosu, samo odpravi, če pa se tako prehranjuješ , roko na srce - to ni najbolj normalno, veš, da lahko pričakuješ le zdravstvene težave. No, po 4 letih sem se opogumila za 90 dnevno ločevalno dieto in sem zelo zadovoljna, saj gre za čisto drugačen pristop. Ni pomembno kaj ješ (mislim na kalorije in podobno,..),ampak delaš na presnovi, da uspostaviš ravnovesje. Pa še to: preberi si morda knjigo Jem, torej hujšam, kjer avtor razloži,kaj se dogaja v našem telesu po zaužiti določeni vrsti hrane oz. določeni kombinaciji hrane. Tudi 90-dnevna ločevalna dieta je zasnovana na podobnem principu. Rinino knjižico z racepti imam, da se ne ubadam vsak dan posebej, kaj bom jedla in kaj bom kuhala.(sem malo bolj "komot"). Veliko uspehov!! gogy

gogy  

član od: 5.12.2004

sporočila: 51

25. feb 2005 20:45

jbohar sama sem se držala pred 4 leti te "beljakovinske diete", Saj ne rečem, da ni bila uspešna - dokaj hitro sem shujšala in teža mi je nekaj mesecev stala, toda !!! potem sem se zredila in pridobila še dodatne kilograme. Moram ti pa povedati še sledeče, zakaj sem namreč prekinila s to dieto: nekega dne se mi je "zluštalo" jajc in sem jih čez dan pojedla kar nekaj (kuhanih), zvečer me je pa zvil žolč in to tako zelo!! Pomeni, da ta zadeva ni najbolj nedolžna. Nekje sem prebrala, da se z vnosom beljakovin v telo razvijajo določeni toksini, ki jih telo, ob normalnem vnosu, samo odpravi, če pa se tako prehranjuješ , roko na srce - to ni najbolj normalno, veš, da lahko pričakuješ le zdravstvene težave. No, po 4 letih sem se opogumila za 90 dnevno ločevalno dieto in sem zelo zadovoljna, saj gre za čisto drugačen pristop. Ni pomembno kaj ješ (mislim na kalorije in podobno,..),ampak delaš na presnovi, da uspostaviš ravnovesje. Pa še to: preberi si morda knjigo Jem, torej hujšam, kjer avtor razloži,kaj se dogaja v našem telesu po zaužiti določeni vrsti hrane oz. določeni kombinaciji hrane. Tudi 90-dnevna ločevalna dieta je zasnovana na podobnem principu. Rinino knjižico z racepti imam, da se ne ubadam vsak dan posebej, kaj bom jedla in kaj bom kuhala.(sem malo bolj "komot"). Veliko uspehov!! gogy

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

26. feb 2005 14:29

Ali je to Rinino knjižico z recepti še kje mogoče dobiti? Tanja

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

26. feb 2005 15:44

Tanca,kliči na: 02 778 17 71 imajo dve knjigi,90 dnevna ločevalna dieta in njeno nadaljevanje,za katero pa še v ponedeljek zbirajo prednaročila in ji je menda naslov naslednjih 90 dni. Drugače pa men ta dieta ful ustreza,enkrat sem z njo shujšala 11kil in te kile zaenkrat še držim in če se boš odločila za to dieto,se nam pridruži na forumu! Marjetka cvetka

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

26. feb 2005 19:04

Hvala Marjetka cvetka! Ja, rada bi se znebila nekaj odvečnih kil in glede na to, kaj sem prebrala, je to zelo uspešna metoda. :) Sedaj se moram le še opogumit in stopit v akcijo. Vsekakor pa je lažje, če imaš knjižico receptov, tako da ti ni vedno potrebno premišljevati, kaj boš kuhal. tanca

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

27. feb 2005 12:31

Res je! In ko prebiraš recepte,hitro dobiš idejo in si jih prirediš malo po svojem okusu,seveda v okviru dovoljenega.In za vsak dan imaš imaš dva predloga,tako da res ni problema. Res super knjiga,čimprej si jo naročaj,ne bo ti žal! Marjetka cvetka

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

27. feb 2005 21:44

En štos sem slišala o hujšanju,gre pa približno takole.Narišeš si klobaso,ko si lačen jo počasi radiraš. l.p. Vesna Leben

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

28. feb 2005 8:55

Če pa poješ eno palačinko namazano z marmelado,moraš potem eno uro čistiti parket! Marjetka cvetka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

28. feb 2005 10:33

V Oni od prejšnjega torka je bilo toliko uporabnih in koristnih zapisov o pravilnem in zdravem načinu prhranjevanja, da si je tiste strani res vredno prebrati. Govorili so zdravniki, pa sociologinja in še kdo, res zanimivo in poučno branje, tudi v zvezi z različnimi dietami. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti