Muffini

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. dec 2004 10:10

Samo iz riževe moke lahko narediš super testenine, med drugim tudi domače torteline, ki so fajn, ker se jih da zmrznit in maš kosilo za takrat, ko ni časa... Jaz sem videla v hipermarketu Merkator krompirjev škrob, mogoče bo tudi to kaj pomagalo. Včasih so te stvari pri že gotovih kremah, omakah za testenine, včasih pa pri mokah ipd... Nisem še nikoli kupila, tako da ne vem, kako se obnese, vem pa da je čisti krompirjev škrob. Oprosti, včeraj nisem imela časa nič probavat, ker ima fantova mami danes rojstni dan in sem pekla torti in pito, take z navadno moko. Se bom pa kaj lotila v kratkem, recimo čez vikend. Jajca pa lahko je normalno? Veri

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

16. dec 2004 11:02

Ja, hvala bogu vsaj to in mleko lahko je. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

16. dec 2004 13:34

Ja Rožica, jaz pečem vse brez dodatka pšenične moke. Kaj še pečem? Nimam posebnih receptov. Enostavno belo moko v vsakem receptu nadomestim z riževo. Jaz uporabljam tudi ajdovo , koruzno in sojino. Torej torte, biskvite, piškote... Edino vlečenega testa se nisem lotila, tukaj sem malo v dvomih. Na testenine sploh nisem pomislila, ampak kot pravi Veri so dobre. Verjamem in bom poskusila. Sicer pa je odprih že veliko tem o prehrani brez pšenice. Malo preglej in boš sigurno dobila še kakšno idejo. Če otrok ni alergičen na jajca in mleko je vse skupaj veliko lažje. Avena

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. dec 2004 10:41

Hoj! Sem malo probavala, v glavnem stvari kar ratajo:) Iz tapiokine moke lahko narediš super sladicce - ala puding, pa kak mlečni riž, iz riževe se dajo nardit testenine, polnjne (ravioli ipd) ali navadni rezanci, tudi biskvit. Muffinov zdaj nisem delala, ker smo meli ogromno sladic, sem pa naredila limonino pito - in sem se spomnila, da glede na to, da krhkega testa ni dobro preveč mesit, da se ne razvije gluten, ker tu NOČEMO elastičnega testa, bi bile razne moke brez njega super - med drugim tudi iz riževe... Če hočeš, ti doma napišem recept za testenine in pito - samo ta pa ni moj, je od nekod prepisan, ne vem od kod - ampak dober:) Aja, pa še en link iz kulinarike, mogoče bo kaj pomagal: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3382 Veri

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

20. dec 2004 10:57

Hvala Veri! Prav mi bi prišla vsakeršna pomoč. Trentno sem iskala sladice, ki bi jih lahko pripravila za praznike. Nekaj sem našla ( kokosovi makroni, poljubčki, rafaeli, čokoladna torta brez mike,...) v bazi. Če boš imela čas se pa spomni name. Lp,Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti