Muffini

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

15. dec 2004 11:08

Veri! Te lahko prosim, da nam sporočiš še kakšen recept. Npr. tistega z riževo moko, ker je v naši družini deklica, ki je alergična na pšenico zdaj pa lahko je že nakaj malega riža. Bila bi zelo vesela. Tudi drugih receptov in nasvetov se nebi branila. Kot sem že sporočila, sem spekla tiste z naribanimi jabolki in bili so čudoviti. Komentar ostalih:" Najboljši do sedaj!" Če sem prav razumela, si jih polnila s kremo. Kdaj? Ko so bili pečeni ali si nalila do pol dodala kremo in polila testo čez. Jaz sem že razmišljala o kremi, vendar so vsi poizkusi propadli, zato sem jih zdaj pogrevala v MVP, da se je čokolada malo omehčala. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

15. dec 2004 12:17

VERI, super si! Že vem, kje sem naredila kiks - ma, več jih je bilo. Tistega jajca nisem dovolj sklofala in potem še preveč mešala vse skupaj in potem še čakala. Pa saj je še dobro, da je sploh kaj ratalo. Sicer sem jih pa sploh prvič v življjenju delala, tako da si sploh nisem predstavljala, kako naj zmes izgleda. Nisem pa obupala.. Pa še hvalili so jih in glede na to, da vem, da niso nikoli fini in ne pohvalijo kar tako.. Lep pozdrav! Tina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. dec 2004 12:18

Rožica, seveda! Tile so bili iz mešane riževe in bele pšenične moke, bom pa nardila kakčne samo iz riževe ali kake nepšenične moke, ok? Sicer sem brala v eni knjigi, da ljudje alergični na pšenico lahko zamenjajo pšenično moko s pirino. To bi bilo super, saj ta mislim, da ima lepek in bi stavri vseeno ratale:) kako je s tvojo punčko, alhko je piro? Sicer se bomo pa potrudili, da bo čim manj moke, da jih bo lahko jedla, ok? Bom izpopolnila reccept, da bo primeren zanjo, pa ti ga pošljem, ok? A sladkor lahko je ali rajši med? Te sem polnila pred peko - to sem probala prvič in je lepo ratalo - lažje je, če je polnilo čim trše (pred pečenjem) - kot npr. čokolada, sadje, kot pa če je res krema, ampak tudi tako gre:) Sicer sem jih dostikrat polnila s kremami, ki se ne pečejo, po peki - enostavno sem jih prerezala 1x ali 2x in napolnila - super pridejo polnjenio z marmelado in marcipanom in obliti s čokolado, je koga zamikalo?:) Veri

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

15. dec 2004 12:30

Živjo! Žal Veri punčka lahko je od zrnja samo riž, proso, Tapioka moko, ki je samo za zgoščevanje, pa še to samo 2 x na teden. Vsa ostala zrna so prepovedana ( Soja, koruza, ovs, fižol, pira, ječmen,.....). Hvala bogu da ji je dovoljen krompir, vendar še nismo našli krompirjevega škroba. Smo se pa pozanimali pri pekih in pravijo, da se ne bo dalo spacati kaj podobnega kruhu, ker je potrebno dodat pšenično moko da veže. Pa smo spet tam! Kupili smo nekaj riževih testenin, da vsaj to malo olajša vso stvar. Punčka je alergična še na nekaj vrst zelenjave,.... Vendar je to predolgo da bi opisovala. Poglej in pošlji kar bo, pa bomo potem videli kaj lahko in kaj ne. Lp, Hvala za trud. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. dec 2004 12:41

No, vidiš, Kristy, ni razloga za paniko, naslednji bojo ko puhek:) Rožica, bom malo pogledala, pa probala, kaj bi šlo, ne obljubim, da bo kaj ratalo... Bom se pa potrudila, ok? Veri

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

15. dec 2004 12:53

Rožica, krompirjevo moko sem videla v Eurospinu v tujini in pri nas. Menda se da z njo narediti krasen biskvit.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

15. dec 2004 13:53

Andrejka, ti si carica! Veš, da so v bližini mojega doma ravno odprli to trgovino. Bom šla pogledat! HVALA! A še to, imaš mogoče kaj izkušenj z to moko, al kako veš, da se da naredit fin biskvit? Če ima kdo kakšen recept, se več kot priporočam. LP. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

15. dec 2004 16:28

Rožica, z riževo moko lahko pečeš muffine po vsakem receptu. Enostavno zamenjaš pšenično moko z riževo. So malenkost manj rahli kot pšenični, pa še vedno zelo dobri. Sama namreč iz enakega razloga vse pečem z riževo moko. Avena

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. dec 2004 23:20

Hejla Rožica, malce sem se šla raziskave po netu in našla sem recept za muffine iz krompirjeve moke - in če lahko iz nje pečeš muffine, potem lahko kateri koli biskvit! No, recept gre takole: 1/2 šalce riževe moke 1/2 šalce krompirjeve moke 1 žlička pecilnega praška ščep soli dve jušni žlici sladkorja štiri jajca (ločiš rumenjake od beljakov) dve jušni žlici mržle vode Zmešaš krompirjevo in riževo moko s soljo in pecilnim. Dodaš sladkor. Posebej stepeš rumenjake, posebej beljake in sneg primešaš stepenim rumenjakom. Suho mešanico počasi in nežno vmešaš v jajca, dodaš mrzlo vodo in rahlo vmešaš. Z žlico nadevaš v modelčke za muffine in pečeš 20 minut pri 190 stopinjah C. Recept sem našla na neki angleški spletni strani mladih z Krohnovo boleznijo(?). Naslov je: http://pages.prodigy.net/mattgreen/index.htm#Recipes Mogoče najdeš še kaj uporabnega. Srečno in lahko noč! Tjas

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

16. dec 2004 10:01

Hvala vsem za vaš trud! Bom preizkusila vse dobljene recepte. Avena, samo še enkrat, da se prepričam, torej ti ne dodajaš pšenične moke. Kaj drugega še delaš samo iz riževe moke? Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti