Muffini

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

12. dec 2004 0:53

Sem sprobala, sicer mi niso tako hudo narasli,ampak okus.... specialni so! Vsi so jih pohvalili! Jbolka, veliki koščki čokolade in limonin ter pomarančni sok. Njam! Še jih bom pekla. Tale Verin je postal moj najljubši recept za mafne! Tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 12. dec 2004 00:54:27

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

12. dec 2004 10:41

Lahko pa dodaš že gotovemu testu zamrznjeno sadje. Npr. za 12 malih recimo 20 dag zmrznjenega ribeza, borovnic.. To zamešaš čisto na koncu. Nadevaš v modelčke in daš peči. Imam pa eno vprašanje. Kaj lahko dodam razen pecilnega in sode, da muffini narastejo. Tudi alkohol naredi svoje, vendar tudi tega ne bi dodajala . Sicer bom poskusila s snegom iz beljakov in nenazadnje tudi kvasom, ko bom imela več časa. Vseeno pa, če je že kdo poskusil s čem drugim. lp juhica

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

12. dec 2004 11:14

Jaz najraje pečem muffine za čokoholike. Recept sem našla v bazi in je super. Če si hočete olajšati delo si kupite silikonski pleh za muffine, ki je zdaj v akciji v Mercurju. Stane 1690 SIT, muffini se nič ne primejo tako da lahko pečete večkrat brez vmesnega pomivanja. LP stana.r

Mikica  

član od: 10.12.2004

sporočila: 37

13. dec 2004 9:08

Verini muffini so super!!! Verjamem, da bodo od zdaj naprej bolj popgosto na jedilniku :)) Pekla sem jih v papirčkih in so se prav fajn spekli, ohlajeni se pa res boljše olupijo. Zanima me o tsilikonskem plehu - je treba ga namazat al ne? Mikica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. dec 2004 9:34

Silikonskega "pleha" ni treba mazati, priporočljivo je pred prvo uporabo in če ga velikokrat pomivate v pomivalnem stroju... Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. dec 2004 9:55

Joj, srčike ste! Saj nam so moji muffini dobri, ampak nikoli si ne bi mislila, da vam bojo tako všeč:) Sem fuuul vesela:) In fajn so za malco v službi - ni ravno "zdrava", verjetno pa ne bolj nezdrava od menze:) Ja, silikonski pekač je tudi moja želja - bomo pisali dedku Mrazu:) Na eni od teh strani sem zasledila, da piše neka zastopnica za prodajo silikonskih pekačev, da jih je treba rahlo namazat samo, kadar pečemo biskvitno testo brez maščobe... Ali tudi takrat ni treba - to bi bilo super:) Juhica, ja sem pozabla napisat še za zmrznjeno sadje - hvala:) Čisto na koncu ga dodate in še zmrznjenega, sicer ne ostane v celih koščkih in pa testo se obarva - malo se bo pri borovnicah itak - potem pa bratec zahteva "ta vijolčne muffne":) Kar se tiče vzhajalnih sredstev - hm... Jaz bi najprej poizkusila s snegom - ostalo delaj kot normalno, samo jajca loči - v bistvu kot za biskvit... S kvasom ne vem, če bo šlo... Muffini so iz umešanega testa, ki vsebuje veliko jajc, dodatkov in nekaj masti, takega testa pa ni dobro preveč gnest, ker bo postalo zbito... Kvašeno testo, pa kot veš, moraš zelo dobro premesit... Ti rajši izumim kake nove, kvašene, da bojo zihr ratali - če te zanima, seveda:) Z alkoholom še nisem probavala, smo bolj sokasti pri nas, ponavadi ni nič pri hiši:) Verjetno bi šal tudi jelenova sol ali pa pepelika, samo če te prav razumem, bi se rada takim dodatkom odpovedala zaradi težav z želodcem? No, naj ti zaupam, da sem enkrat v silni naglici kuhanja kosila in pečenja več vrst muffinov pozabila dat pecilni v ene, pa so vseeno narastli - ne toooliko kot navadno, ampak niso bili trdi in zbiti. Tak da ne se sekirat - gre tudi brez:) Sporoči, kako bo ratalo, ok? Lep pozdravček in res ste mi polepšale ponedeljkovo jutro s svojim odzivom:) Veri

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

13. dec 2004 10:12

Jaz uporabljam samo silikonske pekače - za vse vrste peciva. In res se nič ne prime, tudi če v testu ni maščobe. Krasna stvar. Včeraj se naredila biskvitno testo kot za rulado in spekla v modelčkih za muffine. Rahlo kot puh, pa tudi lepo so izgledali - žal ne dolgo, ker jih je takoj zmanjkalo. Avena

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. dec 2004 23:32

Veri, ali pa tudi kdo drug, a ste že probali izpustiti maščobo v muffinih? Kako se je obneslo? Za mojo mamo (ob vseh njenih holesteroli in sladkorni) ne smem uporabljati maščobe, pa me zanima ali bi šlo. Pri biskvitih običajno maščobo nadomestim z navadnim jogurtom, kaj pravite na to? Lp, Tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 13. dec 2004 23:33:02

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

14. dec 2004 7:24

Sicer nisem Veri, pa vseeno. Muffine VEDNO pečem brez maščobe in jim prav nič ne manjka. In tudi jogurt uporabljam kot tekočo sestavino. Vedno so rahli. Avena

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. dec 2004 9:30

Hejla Avena, a torej maščobo zamenjaš s čim drugim ali jo čisto preprosto izpustiš? Veš, tole z maščobo mi ni najbolj všeč, ampak potem ko sem po nešteto neuspelih poskusih našla en pameten recept, ne vem al ga lahko spreminjam ali pa bom potem spet dobila kamne namesto muffinov. Lep dan, Tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti