Novoletna darila in dobrodelnost

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. dec 2009 0:07

Petkica, se strinjam s tabo. RadaJem

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

5. dec 2009 10:27

Tu se pa strinjam s Tulko.Sama bom vsekakor darovala za otroke. Vse lepo in prav,tudi živali so potrebne pomoči, a vendar ljudje so pa le ljudje. Ravno tako, kot živali tudi otroci niso prav nič krivi, da nimajo dovolj hrane, obleke, da si družina ne more privoščiti računalnika televizije, kaj šele vsakoletnih počitnic. Si predstavljate, da se v tem času, ko se mi pogovarjamo o nevem kolikšnem številu različnih vrst peciv ,ki ga bomo spekle, pa kako bo zgledala naša božična in novoletna večerja, ter kakšna bodo naša darila najbljižnjim, veliko staršev sprašuje, kako bi spravili skupaj vsaj za kakšno malenkostno darilo svojim otrokom. Saj vem nekateri si pač svojih dohodkov ne znajo primerno porazdeliti, a mogoče imajo pač malo slabše sposobnosti in si k temu niso prav nič krivi. Veliko pa je na žalost tudi takih, ki jih je prizadela izguba službe, za kar so po vsej verjetnosti sami tudi zelo malo, ali pa nič krivi. Prepričana sem, da ko gre za vprašanje, kdo je bolj potreben pomoči bi moral biti na prvem mestu človek. patka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. dec 2009 10:57

patka je napisal/a:
Tu se pa strinjam s Tulko.Sama bom vsekakor darovala za otroke. Vse lepo in prav,tudi živali so potrebne pomoči, a vendar ljudje so pa le ljudje. Ravno tako, kot živali tudi otroci niso prav nič krivi, da nimajo dovolj hrane, obleke, da si družina ne more privoščiti računalnika televizije, kaj šele vsakoletnih počitnic. Si predstavljate, da se v tem času, ko se mi pogovarjamo o nevem kolikšnem številu različnih vrst peciv ,ki ga bomo spekle, pa kako bo zgledala naša božična in novoletna večerja, ter kakšna bodo naša darila najbljižnjim, veliko staršev sprašuje, kako bi spravili skupaj vsaj za kakšno malenkostno darilo svojim otrokom. Saj vem nekateri si pač svojih dohodkov ne znajo primerno porazdeliti, a mogoče imajo pač malo slabše sposobnosti in si k temu niso prav nič krivi. Veliko pa je na žalost tudi takih, ki jih je prizadela izguba službe, za kar so po vsej verjetnosti sami tudi zelo malo, ali pa nič krivi. Prepričana sem, da ko gre za vprašanje, kdo je bolj potreben pomoči bi moral biti na prvem mestu človek. patka

Atina

emmy  

član od: 15.5.2004

sporočila: 61

5. dec 2009 12:55

Ena od možnosti je tudi posvojitev otroka v Ugandi. Ali pa samo darovati nekaj denarja za njihovo šolo. Vse skupaj je začel Miha Logar iz Slovenije, ki sedaj živi v Ugandi. Če posvojite otroka na daljavo, vam redno tudi pošiljajo podatke o tem otroku. Preko interneta lahko spremljate blog in dogajanje na njihovi šoli. več: http://edirisa.org/?language=2&cat=83§ion=2 emmy

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

5. dec 2009 15:31

Čudovita ideja! Drugače pa kar se tiče debate ljudje ali živali pa se bo vsak odločil po svoji vesti in prepričanjih. Moj denar bo šel k živalim. LP nina _

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti