Sušenje mesa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 29. nov 2004 11:21 | ogledi: 5.024 | odgovori: 4

Zanima me, kako bi se dalo posušiti meso oz. mesne izdelke - mesne cmočke, itd... da bi lahko npr. naredila domače juhce iz vrečke. Vem, da se bolj splača stavr kar zamrznit, ampak za na potovanja, taborjenja itd... je to nemogoče. Ne, seveda nas ne bo pobralo, če bomo tistih 14 dni jedli iz vrečke, ampak fino bi pa bilo, če bi znala to sama naredit:) Ostale sestavine se mi zdi, da niso problem, zelenjavo in začimbe se da posušit - edino olje bi bil problem, ampak to lahko kasneje dodamo.

Bi bilo mogoče v sušilniku za sadje ali v pečici? kako?

Veri

Seba  

član od: 29.11.2004

sporočila: 1

29. nov 2004 22:18

Mislim da je to kr mal bolj zahtevno ker je prisotna maščoba ki pa rada postane žerka. V ind. se uporabljajo razno razni konzervansi in soli. LP. Seba

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2004 22:27

Sem se bala, da bo tak odg....:( Sem upala, da je kak star način, kot npr. dimljenje pršuta... Veri

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

1. dec 2004 9:35

Potrebna je dehidracija, po možnosti hitra pri nizkih temperaturah, da se vsebnost ohrani......kot ste ugotovili je za to potrebna tehnologija. Na voljo so različne komorei, ki so primerne tudi za manjše količine ampak to verjetno ni poceni, potem pa je potrebno še poznavanje konzervansov in dodatkov, ki so lahko popolnoma naravnega izvora....torej meso obdelajmo po tradicionalnih ljudskih receptih. lp Bojan Kokot

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. dec 2004 17:58

ki so? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti