Božični jedilnik

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. dec 2004 15:35

Pa da ne bodo samo mesni jedilniki, bom se jaz pridala svojega, vegetarjanskega: rukola s parmezanom in oljcnim oljem, popeceni kruhki z mozzarelo in baziliko, cebulna juha s sirom v krusnih skodelicah, pastetka iz sojo, bukovimi ostrigarji in sanpinjoni zapecena v pecici, solatni bar, orehova potica, princez krofi, drobno pecivo, capuccino na nacin mojega moza. Zraven bomo spili kozarec ali dva rdecega vina chianti, ce pa bo komu zadisal kak koktejl tudi prav.Kuhanje bo moje opravilo, barmanske dolznosti in kuhanje kave pa navadno padejo na moza. Imam pa tako navado, da se jedilniki ne ponavljajo in je vsako leto nekaj drugace. Le potica naj ostane. No ja, pa tudi ta je enkrat pletenica, enkrat roziceva, pa spet lesnikova, makova ali pa se prepletajo vse tri v kiti. lp Vesna Vesna Milek Recko

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

22. dec 2004 15:41

pri nas bo za božič: predjed: pršut ovit na grisine, sir narezan na kocke, olive glavna jed: piščančji šur, za sina pa pohan piščančji file, pečen krompir, zelenjava na maslu, solata pecivo: odvisno kaj bom dobila pri moji mami :) Marjeta Žniderčič

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

23. dec 2004 10:10

Jaz pa bom svojo družino razvajala takole: - goveja juha z zdrobovimi cmoki - štefani pečenka, pečen krompir, brokoli na maslu in drobtinicah in kakšna dobra solata - orehova potica moje mame:) Tudi pri nas bo odrasel del familije deležen kozarčka ali dva žlahtne kapljice, otroci pa bodo seveda nazdravljali s sokom... KulSlo z navdušenjem spremljam že kar nekaj časa, sedaj pa sem se tudi jaz opogumila ter se vam pridružila. Pohvale avtorjem! Lp, lisička

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

23. dec 2004 10:58

Naš jedilnik bo pa izgledal takole: predjed: polnjene francoske štručke glavna jed: sirov in mesni fondue poobedek: jogurtova torta Pa še kakšni piškotki in sadje, če bo prostora pri katerem. Lepo praznujte! KatkaD

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti