Krema

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

10. nov 2004 19:31

Veri, se popolnoma strinjam s tabo... sama vedno delam prave kremšnite, ki jih pohvalijo. Tako da se nisem še lotila priprave kremšnit iz vrečke, tiramisu pa že večkrat!!! Lp, Mica maca

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

13. nov 2004 11:00

delala že v petek, in sicer z dr.oetkerjevo kremo. zelo okusno, povrhu sm premazala še s sladko smetano. zelo hitro se delajo te kremšnite, v pol ure je bilo vse narejeno. seveda se je še hladilo. tisti način rezanja, ki sem ga že prej predlagala pa je zelo praktičen in enostaven. spodnjo ploščo sem premazala s kremo ter smetano, zgornjo pa sem predhodno narezala na kvadratke, ki sem jih potem polagala eden zraven drugega. ko se je krema ohladila sem brez problemov razrezala še spodno ploščo. nič se ni "speštalo", vse je ostalo zelo estetsko ! hvala še enkrat. nina mandarina

super lolo  

član od: 12.10.2008

sporočila: 6

6. dec 2009 14:11

Mene pa zanima, koliko mleka oz. vode date na 500 g kremina, saj v navodilih nič ne piše. Hvala super lolo

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

6. dec 2009 15:45

Nekje na zadnji strani zavitka je razpredelnica .Tam piše koliko gre vode.Mislim,da če me spomin ne vara gre v 500g -1,75l vode.Ne vem natančno sicer pa lahkodelaš tudi po občutku in vodo postopoma dodajaš. kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti