Ekonom lonec

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

tema odprta - 23. okt 2004 19:13 | ogledi: 4.074 | odgovori: 23

Na ekonom loncu (star dobro leto)se se na dnu pričele pojavljati sledi rje.Očitno da lonec ni najboljše kvalitete,zanima pa me ,če je še sploh primeren za uporabo.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. okt 2004 12:48

Katera firma si pa privošči tak kiks? lp Vesna Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

24. okt 2004 14:01

Jaz ga ne bi uporabila niti za fižol namakat. Svojega prvega imam še s časov študija - oče ekonom lonc, mama pa kuharsko knjigo - pa je O.K. Seveda pa je že premajhen, razen za kak krompir ali golaž na itro. Lumpica

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

25. okt 2004 18:51

Mi imamo isti ekonom lonec doma ze 20 let pa ni nobene sledi o rji... Sanjab1

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

25. okt 2004 19:17

Ekonom lonec od Lagostine imamo odkar sem na svetu, tam nekje 26-27 let in je kot nov, res pa je, da ga v stroju skoraj nikoli ne peremo. LP Saša Sasa Aleksandra Venturini

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

26. okt 2004 10:07

Imam ekonom od Lagostine že 20 let in ga marsikdaj dam v stroj (sicer ga zadnja leta ne dosti rabim) in je še zmeraj ves bleščeč. Suzana

Alekss  

član od: 27.10.2003

sporočila: 12

26. okt 2004 19:52

Bom nekaj zelo butastega vprasala: zakaj se sploh rabi ekonom lonec, oziroma bolje, za kak tip kuhanja in katere jedi pride prav. Hocem reci - vcibej je rekla za golaz, samo golaz na navadno se mora stalno mesati, pa dodajati razne sestavine in ne vem, ali potem ekonom tudi stalno odpiras ali kako... Doma vse kuhamo na navaden nacin, sedaj pa si jaz kupujem posodo... pa me zanima.

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

26. okt 2004 20:56

Alekss Ekonom lonec uporabljaš zato, da prihraniš čas pri kuhanju. Ekonom enostavno napolniš s sestavinami in ga zapreš. Odpreš ga šele, ko naj bi bila hrana kuhana -o času kuhanja (in še druge informacije) dobiš navodila,ko kupiš lonec - mnogo tega pa pridobiš s prakso.Jaz v ekonom loncu kuham skoraj vse: juho, zelenjavo, zelje ali repo, krompir, pečem meso ....Imam tri različne velikosti, tako da lahko veliko kombiniram. V večjem loncu sem že pekla meso in hkrati v vložni posodi kuhala npr. fižol. Ali pa sem kuhala krompir in v vložni posodi razno zelenjavo. Imam pa ekonom Lagostina že več kot dvajset let, pa je še vedno brez rje. Le pri ekonomu od WMF (tudi brez rje!) sem morala zamenjati gumijast pokrovček pri ventilu, pa me je prodajalka začudeno gledala, kaj da toliko kuham v ekonomu, da mi je nastala zareza pri gumici. Res lahko rečem, da vsak dan, ko kuham, uporabljam najmanj en ekonom lonec. Ja, pa vse lonce perem v pomivalnem stroju brez problema. LP Sporočilo je spremenil(a) nadaM dne 26. okt 2004 20:57:18

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

26. okt 2004 22:02

Golaž v ekonom loncu: Najprej na maščobi popražim čebulo,nato dodam na kocke narezano meso,ko spremeni barvo dodam malo sladke in malo pekoče mlete paprike,posolim,popopram in zalijem z vodo.Nato zaprem z pokrovom,zaprem z varovalko in kuham da rahlo vre okoli 20 minut (odvisno od starosti govedine). V ekonom loncu skuham tudi kislo zelje,ker klasično se kuha kar nekaj časa. Vesna Leben

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

26. okt 2004 22:02

Je že nadaM vse povedala. Prihranek pri času je res bistven, sploh med tednov prav pride. Golaž recimo, je kuhan v 20 minutah, zrezki v omaki še prej, še za pasulj rabiš samo pol ure. Če je potrebno okus izboljšati, to lahko narediš na koncu in še par minut prevreš. Jaz mojega WMFja ne dam, tudi na dopust ga vlačim s sabo. Avena

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

27. okt 2004 21:20

Pri nas pa uporabljamo AMC-jevo secoquick pokrovko, kar je podobno ekonom loncu. Vzameš pač lonec, ki ima premer kot pokrovka(lahko je manši, večji, odvisno kaj kuhamo oz. koliko). Fino se mi zdi ker prvič je res hitro kuhano, drugič lahko izbiram med lonci, pa še v pomivalcu lahko perem. Jaz je ne zamenjam za noben ekonom lonc pa konc ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti