Ali kdo pozna mlinčevko ali žegnano potico

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

tema odprta - 22. okt 2004 18:52 | ogledi: 4.468 | odgovori: 5

postavila sem samo vprašanje če in koliko jo poznate

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. okt 2004 19:51

samo odgovarjam, poznam recept, nisem se jedla.

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

24. okt 2004 20:58

ali mi lahko zaupaš recept da vidim kakšna razlika je med tvojim in mojim vsaj osnova

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

26. okt 2004 8:55

MLINCEVKA (Kruh na Slovenskem, Rencelj, Prajer in Bogataj) jajcni sir (pripravimo dan prej) 3 l mleka, 30 jajc sladkor po okusu vanilin, limonina lupina Jajca stepemo v mleku in specemo v pecici, da zakrknejo. Ko se ohladi, dodamo sladkor, vanilijev sladkor in limonino lupino. Jajcni sir z orehi 1/2 jajcnega sira, 40 dag mletih orehov vanilin limonina lupina Polovici jajcnega sira dodamo mlete orehe, sladkor, vanilijev sladkor in naribano limonino lupino. Orehov nadev 60 dag mletih orehov sladkor vanilin rum in med cimet rozine orehe poparimo z mlekom in primesamo ostale sestavine Priprava mlincev: 1 kg mehke moke 4-5 rumenjakov 10 dag masla 2 dl kisle smetane pecilni prasek 12 dag sladkorja 2 vanilina limonina lupina testo razdelimo na tri enake dele, razvaljamo vsakega posebej na okroglo v velikosti pekaca (premer 40 cm) prebodemo z vilicami in zlatorumeno specemo. Priprava testa za mlincevko: 1 kg mehke moke, 10 dag masla, malo olja 1 jajce kvasec mleka po potrebi sol zamesimo testo, ga pustimo vzhajati, razvaljamo okroglo za dvojni premer pekaca. V pomascen model damo razvaljano testo, da sega cez rob ter ga namazemo z jajcnim sirom z orehi, pokrijemo z mlincem, damo nanj jajcni sir, pokrijemo z mlincem, nanj damo orehov nadev, pokrijemo z mlincem in po vrhu damo nadev jajcnega sira z orehi. testo zavihamo proti sredini, premazemo s stepenim jajcem in pecemo priblizno pol ure pri 200C. (glede na sliko se nadev s testom ne pokrije popolnoma ampak se robovi samo zapognejo proti sredini) imam pa se en recept, ki je iz knjige Slovenska kuhinja avtorja Andreja Fritza, in na prvi pogled se mi zdi precej podobna potratni potici, le da so namesto biskvita mlinci. Kaksen je pa tvoj recept? Ga lahko napises? LP, R.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. okt 2004 12:04

A gre res 30 jajc noter? In to samo v prvi del? Loni Makaroni

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

1. nov 2004 18:42

rebecca moj recept je skoraj isti samo da jaz naredim mlince iz pol kg moke vzhajano testo pa tudi iz pol kg moke, pa jaz nimam kisle smetane. tako da bistvene razlike ni. pa sori da je tok dolgo trajalo da sem ti tole napisala. aja jaz dam v prvi del samo 28 jajc. ja loni jaz jih dam 28 v prvi del v testo pa 6. je pa super zadeva se mi zdi da je ceneje od onih potic ker jo dobiš v končni fazi več kot pa klasične in je bolj nasitna. idealna za koga nafutrat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti