Kostanj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. okt 2004 14:08

Jaz sem danes v Dnevniku videla recept za kostanjevo torto... Saj morda je pa snet z neta Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. okt 2004 14:09

12 dag moke 1/2 pecilnega praška 20 dag sladkorne moke 1 vanilin prašek 4 jajca 8 dag masla 20 dag kostanjevega pireja 1/4 lit sladke smetane 1 vanilin regina Penasto umešamo maslo, vanilin in rumenjake. Dodamo kostanjev pire, sneg beljakov in moko s pecilnim praškom. Damo v tortni model in pečemo pri srednji vročini 40 do 50 minut.Dobro ohlajeno 1x prerežemo in premažemo s stepeno sladko smetano v katero smo vtepli tudi vanilin sladkor. Torto zložimo in jo po zunanji strani namažemo z marelično marmelado in oblijemo s čokoladno glazuro. Jaz pečeno torto še vročo navlažim z malo sladkanim sojinim mlekom v katerega dam malo ruma. Čokoladno glazuro pa vedno delam z jedilno čokolado in oljem. Na 10 dag čokolade dam peibližno pol deci olja. Kostanjev pire naredim tako da kostanj čisto malo pokuham, ga olupim iz trde lupine, ga nato še 1x prevrem in odstranim še kožico in nato ga skuham na mleku (po možnosti sojinem). Ko je kuhan ga pretlačim in to je to. lp Vesna Vesna Milek Recko

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

22. okt 2004 15:57

Ta recept je res odlicen! lp dome

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

23. okt 2004 0:35

Tako, pa ste si me privoščili. Kot lahko vidite levo zgoraj, sem vaša nova članica, ki šele odkriva možnosti aktivnega sodelovanja v Kulinarični Sloveniji. Zadnjič sem iskala kakšen forum o kostanjih, pa nisem niti vedela, da sem odprla novega na že odprto temo. Bilo je res nevedoma, zato, Matjaž, nikar ne zamerite. Rada bi pohvalila vse, ki sodelujete pri KUL SLO. Odkar sem v prilogi Delo in dom zasledila podatek o Kulinarični Sloveniji, me je kar nekako zasvojila. Zelo rada prebiram različne forume, še zlasti pa kakšen dober recept. Precej sem jih tudi že preizkusila. Ker pa imam že to možnost, bi res rada vprašala nekaj v zvezi s kostanji. Zanima me namreč, kje jih (vsaj za nekaj časa) shranjujete. Če so na suhem, jih namreč kaj hitro napadejo črvički. Rada pa bi tudi še kakšen nasvet v zvezi z zamrzovanjem kostanjev. Vem, da ste o tem že pisali, toda sama imam s tem slabe izkušnje. Lani sem namreč (surove, neolupljene, neprerezane) kostanje zamrznila, nato pa jih nekje sredi zime po nasvetu neke gospe malo odtalila, prerezala, nato pa spekla, toda niso bili nikakršnega okusa. Zato sem letos misel na zamrzovanje kostanjev že skorajda opustila; razen če me kakšen "KUL Slovenec" ne prepriča o nasprotnem. Zato vas lepo prosim za kakšen nasvet. Hvala že vnaprej in prav lepo se imejte. Poloni poloni

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

23. okt 2004 6:20

Hojla! Poloni sorči. Tvojega datuma vstopa žal nisem pogledal. Vesna nam je napisala povezavo: www.kostanj.net LP, Ažo-koh

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

23. okt 2004 10:18

Še en morda koristen nasvet: kostanje je zelo zamudno lupiti, pasirati, itd. Če kdo hodi na Madžarsko, tam prodajajo "kesten pire" v paketih, ki so podobni naši pakirani margarini. Dobite ga v vseh trogovinah z živili, poglejte v hladilnike. Kostanj je že pretlačen, je tudi že oslajen in zelo dober. Lahko ga jeste kar tako, s smetano ali polito s čokolado, primeren pa je za pripravo vseh tort in sladic. Sweetie

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

23. okt 2004 16:39

Reca! Hvala za recept.Le še to me zanima,katero olje uporabljaš za čokoladno glazuro?Saj veš...škodljive maščobe.Se mi zdi da ti kar nekaj daš na zdrave sestavine.Hvala in lep pozdrav Aki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. okt 2004 12:47

No pa ti bom zaupala. Najbolje je laneno olj. Malo težje ga je dobit ampak če se potrudiš se ga najde. lp Vesna Vesna Milek Recko

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

24. okt 2004 12:57

Kaj pa če bi zamrznila kuhane kostanje Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. okt 2004 14:02

Jaz zamrznem tudi pire in je za torte odličen. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti