Pogrej in pojej

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

13. okt 2004 13:13

Damjana1kar se tiče higiene v gostilnah itd. sm že razlagala..., da sm delala (sicer ne v kuhinji) ampak na recepciji v Ljubljani v enem ˇnajboljših hotelovˇ... mislim aleluja...sem si govorila takrat, da nikdar več zunaj ne jem...ampak normalno, da se tega nism držala. Pa ne rečem, da restavracije ni težko vzdrževat, je in to zelo...ampak poleg tega so ljudje še nemarni in v vsej naglici, ko pripravljajo hrano se niti ne zmenijo za higieno. Kaj čmo...tko je povsod, razen doma seveda. Kar se tiče pa te vnaprej pakirane, pripravljene hrane...še vedno sem istega mnenja! Lp

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

13. okt 2004 13:14

Aja...če pa nimam časa niti 10 minut, da si skuham krompir...ja ga pa tud jedla ne bom !

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

13. okt 2004 13:56

zanimiva razprava. strinjam se tudi z izjavami glede kuhinj in menz itd., ampak ljudje smo različni in nekateri gredo raje v gostilno ali restavracijo in si za 800 sit privoščijo toplo malico v kateri je kar juha, orng obrok (meso, priloga ali kaj podobneg,..) pa še sladico dobijo na koncu, kot pa samo en krožnik, ki sem sicer ugotovila poln, tako iz plastike stresene hrane. no odločitev je od posameznika. lahko pa vam povem kaj smo danes probali in kakšno je. -Ričet s prekajenim svinjskim vratom: stane 669sit, in je bil en dan pred istekom roka na ebalaži že mal pokvarjen (torej gledat datum, pomembno!), drugače je mineštra mal vodena in redko domača boljša. -Chili con carne: 769 sit, fižol je v redu kuhan, čeprav vsako toliko je kakšno zrno trše vmes, ni sploh pekoč, lih prav, jed drugače ne poznam zato ne morem dati prave ocene, v glavnem se bi dalo pojesti. -Segedin: 669sit, izgled je zelo privlačen, kot da ga narediš doma! okus je tudi kar v redu, mogoče je zelje mal premočnega iokusa, kislo in slano, to je odvisno spet od okusov posameznika, izdelek je drugače dober. -Zelenjavna enolončnica: 599 sit, spet ni glih taka kot bi jo sami naredili doma, ni skoraj nič slana, taka blaga, nevtralna, ampak ima eno začimbo ki mal popeče, lahko kak poperček, zelenjavca je v redu kuhana, ni trda, mal je vodena, če si jo mal popravite lahko je v redu juhca. -Piščančja obara: 599sit, tudi to je kar vodeno in z blagim okusom, meso piščanca je mal čudno bledo, skopraj bele barve. v redu spet če si jo človek mal popravi. saj v bistvu niso slabi tej izdelki, če vas ne moti to da so bili prej od nekoga drugega narejeni in pol pasterizirani, zaprti v plastiko pa razposlani naokoli, saj na krožniku izgledajo res kot prave domače jedi, za vsako toliko bi kar šlo, tudi jaz (moj fant) si bom vsako toliko privoščila kaj takega, čeprau za na hitro imam raje eno pašto s paradajzem. meni osebno stvari niso pasale ker se mi vračajo gor, sem namreč mal občutliva z želodcem in moram povedati da mi take stvari ne pašejo, niti menze ali restavracije ne, zato raje potrpim in si sveže pripravim. vsekakor, upam da sem bila mal v pomoč, v naslednjih dneh pa bom poskusila še nekaj ostalih variant, pašta in mesne jedi, pa vam še kaj napišem. lep dan in dober tek vsem! keyj

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

13. okt 2004 14:29

Pa še to te stavri Pogrej in pojej lahko dobite v Sparu, Tušu in tudi v Petrolovih pumpah. lp keyj

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

13. okt 2004 16:48

mislm, da tud v Mercatorju..... ali je to mizica pogrni se....

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

13. okt 2004 18:31

Da se še jaz vtaknem. SEveda ima vsak svoje mnenje in prepričanje. Nekako izgleda kot da ste vsi iz velikih mest, kjer kar mrgoli lokalov, kjer lahko poješ kaj toplega. Nimajo vsi te sreče. Pri evropskih urnikih se pa kaj toplega res prileže. Poznam primere, ko čez dan ne jejo nič, zvečer pa zello velike porcije, ki jim sledi dremanje na kavču. Posledično je pa debelost zaradi nepravilne prehrane in brez rekreacije. Včasih so bile matere doma in so lahko kuhale malodane za vsakega posebej, dandanes pa ni več tako. Družina pride skupaj skozi vrata in sledi obvezno vprašanje - KAJ JE ZA KOSILO? Matere seveda vklopijo turbo, ampak preden je domače kosilo na mizi je hladilnik oropan in trebuhi polni, domače kosilo pa v smeteh. Torej se poslužujemo raznih zamrznjenih zadev in hitrih variant....ne vedno, pa vendarle. Življenje je preveč kratko, da ga bom preživela v večnem pripravljanju hrane. Bolj koristno se mi zdi, da se igram z otroci, pogovor z možem, obisk prijateljice, ura aerobike, branje knjige............ Ne razumite me narobe, zelo rada kuham in mislim, da sploh nisem slaba kuharica. Mizica pogrni se in pogrej in pojej sta pa različni zadevi. Ne vem v čem je finta, ker nobenega izdelka nisem poskusila. Lumpica

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

14. okt 2004 8:26

ja, v mercatorju imajo svoje in to je mizica pogrni se, ki je prau znamka mercator, zato nimajo pogrej in pojej ker bi bila očitno konkurenca! razlika pa je verjetno v proizvajalcu in seveda izdelkih! mizica pogrni se pa nisem še poskusila, razen nekatreih svežih stvari kot so razno razne solate. se strinjam z Lumpico ker danes časa ni in kar ga preostane je zelo dragocen in se ga raje izkoristi nekako drugače kot za kuharijo. jaz pa sem komaj začela sama kuhati zato mi je mal užitek experimentacija še posebej kake dobre zadeve iz kulinarike. lep dan! keyj

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. okt 2004 9:19

Jaz sem pa pogruntala eno koristno stvar, ta spletna stran mi je dala ideje za naše jedilnike, tako da imamo danes na urniku domač segedin. Loni

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

14. okt 2004 10:37

Tale debata je pa res dobra, mišljenja popolnoma različna. Tudi jaz rada kuham pa mi čez teden vedno zmanjka časa za kaj boljšega, ker pridem pozno domov in sem grozno lačna. Rešitev bi sicer bila nekaj pojesti pred zaključkom službe pa nisem sigurna, da tistega ne bi že prej pojedla. Z zavistjo berem Kaj jutri za kosilo, saj so tam takšna kosila, da se mi kar v glavi zvrti. Tele hitre zadeve še nisem poizkusila, me pa zanima, kako se znajdete čez teden ostali brez te že pripravljene hrane? Kaj pripravljate? Torej -kaj jutri za kosilo - hitro skuhano? Menda ni greh, če kdaj pridejo na mizo tudi jajca na oko ali pa na koncu koncev topli sendvič, če je kriza s časom? Pozdravček, Župca

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

14. okt 2004 10:44

Jaz v tej hrani ne vidim nič slabega. Tudi pri nas doma delamo po cele dneve. Brat ima zelo raznoličen delovnik in včasih prav pride takšna hrana, da lahko že prej je, ker midve s sestro prideva pozno in potem samo nekaj malega pojeva. Saj ta hrana ni za vsak dan. Včasih se prav prileže. Jaz je še nisem probala, ker je ne smem (alergija na pšenico), vendar jo je moj brat in pravi da je okusna. Raje imam, da poje to hrano, kot pa gre v McDonalds na kakšen hamburger. Ne razumem, zakaj ste zmeraj toliko proti novitetam. Mislim, da bo z leti vedno več tega, ker bomo po cele dneve v službi in se nam ne bo dalo kuhati, ko pridemo domov. Tudi meni se včasih ne da kuhati, ko pridem domov nekaj čez 17. uro. Lp, Andreja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti