Kuhani struklji

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

28. sep 2004 15:17

Za kuho štrukljev uporabljam kovinski vložek od Tescome (tak, kot je že napisala Fani), le da ga prekrijem z mokro krpico, ki jo uporabljam samo v ta namen. Brez tega so se mi prijeli na podstavek. V ponev širine 26 cm natočim dva prsta vode in v to položim ta vložek. Nanj naložim 4 zmrznjene Pečjakove sirove štruklje ali 1 vzhajan orehov Pečjakove štrukelj in 2 sirova. Orehovega vzhajanega vzamem iz skrinje vsaj dve uri prej. Vedno uspejo. Natassa

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

28. sep 2004 22:18

jaz mam tudi bambusov soparnik tako kot mimka, in sem zelo zadovojna - super je za kvašene cmoke,štruklje, navadne cmoke, zelenjavo in vse stvari ki se dajo soparit.Mimika, zanima me še, če si mogoče že kdaj poskušala v njm soparit tudi ribe, npr. lososa....malo me skrbi da bi se soparnik nalezel vonja po ribah.....bi morala mogoče podložit s kakšno krpo, mislite da bi zadostovalo?? LP Zala

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. sep 2004 8:10

Zala, žal z ribami še nisem poskusila. Tudi mami ne, ki ima taistega kot jaz. Le da je bil njen kupljen prav na Kitajskem, moj pa nekje v Muenchnu. Mami ga ima že 8 let in je nad njim navdušena kot tudi ostali člani gospodinjstva, ki uživajo njene dobrote. Seveda ga je pa po vseh teh letih redne uporabe že rahlo načel čas in kakšen del mreže že manjka. Ampak za enkrat ni sile, pa tudi sicer se v današnjih časih to da kupiti tudi kje bližje. Mislim, da bi se les navzel vonja po ribi. Jaz ne bi tvegala. Kupi tisto kovinsko rožo, ki je bila že omenjena v tej rubriki. Je res super za kuhanje zelenjave, riža in podobnih stvari, verjetno bi se obnesla tudi za kuhanje ribe, pa še tista kovina se verjetno ne navzame vonja. Mimika

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

29. sep 2004 12:40

Hoj! Punce, če katero zanima nakup bambusovih soparnikov, jih imajo pri Rutarju. Tudi cena je sprejemljiva, cca 6000 sit. LP Maša

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

2. okt 2004 10:42

Uf, jaz sem dala za njega okoli 10 evrov :) je pa dejstvo da je bila to res kitajska trgovina v kitajski četrti in še tujina, kjer so te stvari pač že v osnovi ceneje. Priporočam da pogledate še v kitajskih trgovinah - ala InkaImpex. LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti