Pizza

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

19. maj 2002 9:41

Sama najraje delam sproti testo in tudi dodajam malo olja. Drugace pa ne dajem mleka ampak samo malo mlacne vode. Sem zagovornik, da se testo dela sproti, ker v dobre pol ure koliko nekje rabi da vzhaja si ravno pripravis vse sestavine za nadev in samo razvaljas in ze peces....

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

19. maj 2002 10:58

Pizza!??? Ta slovenska ljudska jed je skoraj potolkla rekord pri prispevkih! Zanimivo? Kaj pa prleska gibanica? Kako jo pripravljate? Hvala za pomoc! Lep pozdrav vsem Henri

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

21. maj 2002 14:46

Vcasih ko res pretiravas in naredis prevec testa jo lahko das kar pripravljeno z vsem nadevom v skrinjo, res pa je da potem izgubi prb 15% dobrega in ni vec tako fino dobra kot do sedaj. Je pa se vedno bolje kot da jo preprosto kupis ze zmrznjeno v trgovini. Za res rahlo testo pa se da v prb pol kg moke prb 1 do 2 zlici sojine moke. Testo rata se bolj rahlo. Pa tudi pravilno moko je treba izbrati, ker bres prave moke tudi testo ni nikoli najboljse. Dobro pa je tudi zacimbe malo prej zamesati v mezgo in malo pustiti da se mezga nabere okusa zacimb in jo sele kasneje dati na pico. Mica mica maca

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

21. maj 2002 15:36

Hi! Katera moka pa je sploh ta prava. Moja stara mama pravi (ceprav ji vse rata), da moke niso več takšne kot so nekoč bile. Sploh se ne more odločiti katera je tista ta dobra. Mogoče od kakšnega kak predlog! Saša

neznan uporabnik

21. maj 2002 16:26

Živjo! Veliko je bilo povedano o pripravi testa, kako je pa z ostalimi sestavinami? Katero mezgo uporabljate, sir, šunko? Mene muči predvsem mezga, ker nikakor ne najdem take, ki bi imela pravi okus.

bojana  

član od: 2.9.2001

sporočila: 3

21. maj 2002 22:48

Halo, Dunja! Jaz osebno nikoli na pizzo ne devam tiste prave mezge ampak dam nanjo pelate (vložen paradižnik). Lp Bojana bojana

neznan uporabnik

22. maj 2002 7:09

mislim, da je bilo že nekje povedano, da je treba za mezgo: zmešate pelate, malo ketchupa, sol, poper, ščepec sladkoraja; origana pa nikoli v mezgo, ker ga daš po vrhu pice. To sem prebrala menda prav na tem forumu in se tega recepta držim in sem zelo zadovoljna. Poleti, ko je na vrtu veliko paradižnikov, jih uporabim namesto vloženih pelatov, s tem da moram potem prilagodit okuse (sol poper, sladkor). Kar se tiče šunke, dam ponavadi navadno šunko, če pa imam doma v hladilniku kaj drugega, prav tako uporabim (pršut ali panceto, pa tudi piščančjo šunko, pa navadno salamo ali kakšno drugo). Pica je prav tak odobra. Včasih dodam narezane hrenovke ali domače klobase....in še in še. larisa

neznan uporabnik

22. maj 2002 9:20

Še to: ne vem, kakšen sir je pravšnji za pico. V nedeljo sem šla na pico v picerijo in so imeli super pice in menim, da je bil prav sir tisti, ki je pico naredil dobro. Pa sem jih vprašala, kakšen sir dajo. Odgovor: GAUDA. Še to: jaz na pico dam večkrat vloženo sladko koruzo, včasih namesto artičok kar koščke kuhanega zelja ali kašen košček malancane, paprike...pa saj veste...ideje...pa možnosti na domačem vrtu in v domačem hladilniku. Še to: jaz v testo nikoli ne dam mleka, samo vodo (in če je pri roki še radensko ali pivo). Vedno sem testo prej razvaljala na pultu in položila na pekač, pa so me poučili, da ga moram kar z rokami raztegnit na pekaču brez valjanja. In sem zadnjič to res storila, pa ni bilo bistvene razlike, le valjarja in pulta ni bilo potrebno čistit. larisa

neznan uporabnik

23. maj 2002 11:42

Super, hvala za nasvete! Bom probala narediti pico s pelati oz. z receptom, ki ga je povedala Larisa. Še vedno pa me čudi, da se namenska mezga za pico, ki jo kupiš v trgovini zelo razlikuje od tiste, ki jo dobiš na kupljeni pici...

neznan uporabnik

23. maj 2002 21:18

Nazadnje sem jedel pico v Mojstrani v gostilni Kot. Tudi Gorenjci niso več tisto kar so bili. Pica je bila ogromna. Ni je bilo ne konca ne kraja. Izkazali pa so se v mehurjastem testu (le kako jim to uspe?), mastni Pica šunki od lanske ga leta, sirom od bogvekje in decilitrom tabaska. ... Toliko o pici. marjan zajc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti