Tortilje

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 20. avg 2004 2:37 | ogledi: 4.017 | odgovori: 4

našla sem en recept za tortilje vendar ko sem jih danes delala sem ugotovila da so te tortilje oni okrogli listi iz koruznega testa pač za pripravo različne hrane jaz pa bi rada recept za one tortilje ki so trikotne in se jih da kupiti kot čips za pomakanje v razne omakce ... ali kdo ve če se da to narest doma ? in kak je recept?

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

20. avg 2004 9:11

Ali misliš na koruzni čips? Tisti, ki ga imajo v Mercatorju je zelo dober in mislim, da ga tudi v mehiških restavracijah kupujejo in ne pripravljajo sami. V bistvu pa je to skorja, ki ostane v kotličku pri kuhanju polente (seveda ne instant polente).

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

20. avg 2004 10:05

Enostavno razreži "okroglo" koruzno tortiljo na četrtine in to je to! Industrijske do trikotne, ker jih režejo iz pravokotnih trakov, ker je vse skupaj bolj ekonomično in lažje za robotizacijo in tekoče trakove..

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

20. avg 2004 13:03

ne te okrogle tortilje pridejo po okusu nič kaj dobre in niti približno podobne kot tiste hrustljave iz trgovine

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

21. avg 2004 19:37

tole kar ti opisujes, da bi rada naredila je koruzni cips. V Mehiki so tale cips delali tako, da so ostanke od koruznih tortilj ocvrli v olju. Tega se ti ne splaca delat doma in je bolje, da kupis kar cips v trgovini. Lep dan, Simonca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti