Krema za torto

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

tema odprta - 3. avg 2004 15:16 | ogledi: 3.051 | odgovori: 2

V reviji Dober tek sem zasledila recept za sladoled: stepeš sladko smetano skupaj z marelično marmelado in zamrzneš. Mene pa zanima, ali bi se obnesla tudi tako nerejena in nezmrznjena krema za torto. Mislite, da bi bila dovolj "stabilna"?

Pa še nekaj me zanima: bi se kot krema za torto stepena sladka smetana bolje obnesla, če bi jo predhodno skuhali, in jo po ohladitvi stepli? Tako namreč delam pariško kremo za Sacher torto (v smetani ob kuhanju raztopim čokolado in maslo)-krem je super.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. avg 2004 15:34

Če daš polovico prave in polovico rastlinske smetane, pa če marelična marmelada ni preveč tekoča, potem bi bila taka krema zagotovo vredu. Sicer se pa da podobne smetanovo sadne kreme utrdit z želatino. Kuham samo čokoladno smetano, tako da ti na drugi del vprašanja ne znam odgovoriti.

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

3. avg 2004 15:54

Živjo! Jaz sem kombinacijo sladke smetane in jagodne marmelade že uporabila kot nadev za rulado in je super uspela. Vzela sem 250 ml sladke smetane, 5 žlic jagodne marmelade. Tej kremi sem dodala 10g želatine oz. 7 listov in dala kremo za 10 minut v zmrzovalnik in se je fino strdila. S tem sem namazala rulado in bila je res dobra.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti