Smrdljivi marahovec

branika  

član od: 4.7.2004

sporočila: 1

tema odprta - 4. jul 2004 22:46 | ogledi: 1.488 | odgovori: 3

Pozdrav poznavalcem priprave gobjih specialitet !

Zanima me kako se pripravi mlade smrdljive mavrahovce( zaprti v jajcu).V vseh gobarskih knjigah omenjajo posebno pripravo ter vlaganje v kis.V kisu smo jih že preizkusili-so izredno lepi na pogled...

Ostali načini priprave?

LP

Matija

Matija Hirsenfelder

branika  

član od: 4.7.2004

sporočila: 1

6. jul 2004 13:29

Elena hvala za podatke. Se vedno me zanimajo tisti drugi načini priprave smrdljiveih mavrahov (v kisu že plavajo) . Ko sem jih skuhal sem jih prerezal na pol in olupil zunanji ovoj ,sluz izpral, vložil v kozarce in prelil z rahlo začinjenim kisom. Kot zanimivost-Mavrahe sem pred vlaganjem dal v hladilnik za en dan. Na moje presenečenje je eden od mavrahov zrasel za 15 cm- temu ustrezen je bil tudi vonj.Zato s smrdljivimi mavrahi čimprej v kozarce. Letos jih je v gozdovih okoli Šenčurja zadosti za razne kuharske eksperimente. LP Matija Za ideje že vnaprej hvala. Matija Hirsenfelder

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. jul 2004 11:19

No, končno nekdo, ki jih nabira. Meni se nekako upirajo, saj stari smridjo ko vrag, mogoče pa bi jih le poizkusil, najpraj v omaki. A jih je za omako tudi potrebno nekoliko prekuhati, ali pa jih lahko surove očistiš ter pripraviš kot omako? Kaj pa njihov okus, a so kaj posebnega? lp Vlado

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti