Piščanec na soli

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

tema odprta - 25. jun 2004 23:11 | ogledi: 4.217 | odgovori: 6

Pozdravljeni kuharji!!!

V bazi sem zaznala recept piščanec na soli. Ali lahko to jed pripravimo v naprej... torej ga v sol zapakiram okol devetih, kako uro kasneje pa ga dam peči??? Koliko časa, bo ura in pol dovolj?

Ali piščanec ostane sočen in res ne preslan? Nekje je omenjeno, da lahko poleg tega pečemo krompir... se res ne navzame soli????

Jutri bi to rada pripravila, pa me zanimajo vaše izkušnje. Iz skrinje sem dala odmrzniti 2 kilskega orjaka... a zato potrebujem 2 kg soli???

Prosim svetujte...

Hvala pa lep vikend vsem.

Mica maca

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

26. jun 2004 8:25

RES RABIM POMOČ!!! PROSIM!!!!!!!!!!!!!!!! LP, Mica maca

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

26. jun 2004 9:32

Zdravo! Jaz pečem piščanca na soli tako, da dno pekača prekrijem s soljo za prst debelo. Piščanca le rahlo natrem z začinko ali soljo.Nato ga položim na sol in ga spečem.Če imaš dvokilskega piščanca, ga pečeš okrog 2 uri oz. da postane zlatorumene barve. Piščanec res pride izredno hrustljav, le po spodnji strani je malce slan. Lp! Sporočilo je spremenil(a) SLONCICA dne 26. jun 2004 09:33:45 Sporočilo je spremenil(a) SLONCICA dne 26. jun 2004 09:35:40

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

26. jun 2004 10:52

JAZ SEM PIŠČANCA SAMO OČISTILA IN GA POPOLNOMA OBDALA S SOLJO. BIL JE ZELO DOBER IN RAVNO PRAV SLAN. ENAK NAČIN SEM UPORABILA ZA PEKO BRANCINA.

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

26. jun 2004 17:48

Draga Sloncica in Malc! Hvala za uporabne nasvete. Sem naredila kar takole. Na alufolijo sem stresla 1 kg soli in dodala pest zelišč (in jih vmešala). Piščanca sem dala na sol in hitro z njim v pečico. Moji gosti so bili kljub skeptičnosti zelo zadovoljni. Mislim, da se bom tega še kdaj poslužila, ker je res super!!! Še posebej je fajn, ker piščanec ni tako masten in ostane sočen mnjami!!! Priporočam vsem, ki radi jedo!!! Lep pozdrav in še enkrat hvala obema. Mica maca

pasicleo  

član od: 10.11.2004

sporočila: 3

31. avg 2005 13:16

Koliko olja gre, mogoče nič? je to res? pasicleo

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

5. sep 2005 10:37

Res nič olja. Tudi jaz sem dala 1 kg soli na dno pekača, gor celega piščanca brez vsega. Lepo se je spekel, ni preslan, ostane sočen, seveda ni masten. To moraš videti in doživeti. Okus je nekoliko drugačen od naših običajno začinjenih piščancev, mogoče bolj "prvinski"? Kakorkoli, priporočam. LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti