Kaj pripravljate za večerjo?

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 21. jun 2004 17:10 | ogledi: 4.580 | odgovori: 12

Res me zanima, kaj imate ponavadi za večerjo. Pri nas doma je vedno sveže kuhano kosilo, za katero ponavadi porabim 1 - 2 uri (če se mudi, so seveda jedi, ki se jih da pripraviti na hitro). In potem se popoldne začne: "Kaj bo pa za večerjo?" Enostavno ne da se mi zvečer še enkrat kuhat, pa pojemo kakšne ostanke od kosila, razne solate ali pa enostavno izropamo hladilnik. Kakšna praksa pa je s tem pri vas doma?

LP, Stanka

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

21. jun 2004 17:46

Zdaj, ko so otroci večji, precej podobna kot pri vas. Večerja se ne kuha. Midva z možem tudi največkrat ne jeva, ali pa kakšno solato, otroci pa se znajdejo (nutela, hladilnik, gres, jajca...) Suzana

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. jun 2004 19:48

Tudi pri nas je enako. " ta stari" pač kakšno solato ali nič ( glede na prihod domov ) Otroci pa kakšno hrenavko, kosmiče ali kakšno omleto in seveda desant na hladilnik. Lumpica

kety  

član od: 22.12.2003

sporočila: 4

22. jun 2004 7:29

Mogoče se bo slišalo malo čudno, ampak.. Odkar pomnim nismo nikoli za večerjo kuhali,saj bi se potem res lahko razlezli od hrane, ( pa itak je potrebno kakšen kg dol).Kosilo je bilo vedno in je še danes skuhano sveže ( najbolje samo zelenjavna juha, meso je samo ob nedeljah), večerja pa edino skuhano kakšen mlečen riž ali gres, kruh z salamo, namaz, jogurt. Tudi za otroke je dovolj, kljub temu da celo popoldne zunaj "letajo" vmes pojejo kakšen sadež, pa je.

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

22. jun 2004 7:48

Drugač vedno sadje ... ... razen če je kakšno praznovanje pa pač tist kar je Tatjana

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

22. jun 2004 8:20

Pri nas se kuha popoldne. Oba imava službo do 18. ure, opravek ali dva, morda še trgovina, gužva na cesti, prideš domov...ura 19., in če hoče človek vsaj enkrat dnevno pojesti nekaj toplega, je pač kuhanje nujno "zlo". To potegne za seboj ogromno posledic, po moje negativnih. Kot prvo si oropan "popoldanskega" prostega časa, kot drugo, ne moreš vedno pripravljat "fast food" variant, zato si vzameš čas, da skuhaš kaj spodobnega, ješ pozno, se zrediš. Ne si misliti, da kuhamo neke specialitete, včeraj je bila npr. riževa solata, zame zelenjavna, njemu malo obogatena s sirom in koščki tune. Pa juha od nedelje. Normalno hranjenje si privoščiva le čez vikende. Saj počasi bomo baje vsi prešli na take urnike. Tisti, ki še ne veste...ni lepo. Marsičesa si prikrajšan. Bodite zadovoljni vsi, ki imate možnost skuhati in pojesti spodobno kosilo ob uri, ki je po meri človeka, za večerjo pa kot se navadite. Solata, sir, košček kruha, jogurt, sadna solata, kakšna tuna, skuta ali kak zavitek.... TanjaG.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

22. jun 2004 8:40

Ja, ja, kot pravi Tanja. Ko in če kuhaš, si oropan prostega časa popoldne. Pa je res vredno? Pri sebi sem se zelo dolgo ukvarjala s tem vprašanjem. Namreč jaz pridem domov okrog 16. ure in nič ne kuham. Dolgo sem imela slabo vest, pa sem si rekla točno tako: je res toliko vreden ta kuhan obrok? Tu ni splošnega recepta, za nas pač ni. Otrci imajo kosilo v šoli, midva z možem greva na toplo malico. Imamo le večerje, pa še to velikokrat namazi, včasih palačinke, šmorn, tudi Etine konzerve( prebranec ipd..)kar sploh ni tako slabo, pa čeprav je konzerva, pa mlečni rič, špageti s paradižnikovo omako, včasih spečem pizzo. Čisto odvisno od naše volje. Naredim tudi na zalogo štruklje ali podobno in jih zamrznem itd. Gledam pa res, da ni preveč salam, da je malo mesa.Navajam jih na maslo z medom, mleko in kruh, včasim snežne kepe kuhane v kakavu, polenta z mlekom. Čisto po občutku in trenutnem navdihu. Imamo pa v soboto in nedeljo spodobno skuhano hrano. Takrat kuham z veseljem. Ampak najbolj bistveno, ne se sekirat, če vsem ustreza..predvsem pa kuhan obrok, verjemite, nikakor ni vreden slabe volje, ker ti "vzame čas". Če ga vzame, bolje ne kuhati, vsi bodo preživeli in se enako lepo razvili, če pa kuhaš z veseljem, potem pa kuhajte.

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

22. jun 2004 14:31

TanjaG., ne dajmo se! Ne, ne mislim nikoli preždet celega dneva v službi, pa če me obesijo. Sicer pa upam, da smo še daleč od tega trenda, pri nas recimo nočejo slišati niti o premakljivem delovnem času (marsikomu se zdi 7 namreč prezgodaj), noben vrtec ne dela dlje itd. Pri nas sodimo torej med bolj normalne, kuhat se začne ob 15.30 ali 16 h, med tednom samo hitre stvari ali že napol pripravljene zadeve (npr. iz zmrzovalnika, kar je bilo v večji količini narejeno neki vikend). Pol ure kuhanja se mi ne zdi preveč zapravljanja prostega časa. Za "večerjo" kvečjemu še kak prigrizek ob čaju, sadje, če je res hudo obloženi kruhek. Druga varianta - popoldan se nekam gre ali pa se rekreiramo. Potem je v službi malo večja malica (ne samo jabolka ali jogurt) pa se kuha kasneje - npr. ob 18, redko kasneje. To je torej večerja, ki pa je nadomestila glavni dnevni obrok.

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

22. jun 2004 14:40

Pri nas pa imamo malo večjo družino. Kuham kosilo in večerjo, saj je mož obrtnik na terenu in je večerja njegov 1. obrok. Zadeva s hladilnikom pride v poštev redko kdaj saj bi s sirom, salamo in podobnimi stvarmi bankrotirala. Večkrat se znajdem tako, da je za kosilo npr. golaž z špageti, zvečer z njoki, sarma je za kosilo s praženim krompirjem, zvečer z kruhom, vampi in podobne stvari. Večerje kuham enostavne, npr. lačno omleta, ki v kulinariki, jajca s pašteto, novi krompir z mesom v pečici in obvezne solate. Ena od idej so tudi drobnjakovi štruklji v juhi itd... Mogoče pa imam tudi to srečo, da zelo zelo rada kuham

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

22. jun 2004 15:47

Če ima kdo otroka v devetletki in ima urnik do 18, je revček. Celoten šolski program je zasnovan tako, da otrok v šoli dobi informacije, ki jih mora doma utrdit, delat raziskave.... In ker niso vsi geniji ( pa tudi oni potrebujejo vzpodbudio in kontrolo ) je mati ( največkrat ) zelo obremenjena. Jaz nimam takega urnika, pa vseeno komaj sfolgam kuho, naloge in še kako obveznost. Če si pa iz službe privlečem še kako delo, ki mora bit končano - katastrofa. Draga Tanja res.. ne vem kaj naj rečem - prav ne želim biti v tvoji koži. Lumpica

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

22. jun 2004 15:57

Tanja, tudi moj urnik je do 18:00, a je, lahko bi rekla na srečo, vsaj deljen. V pavzi grem v trgovino, domov skuhat kosilo in potem nazaj, da si potem moji ob prihodu domov samo pogrevajo. Kosila so ob različnih urah, zato tudi za večerjo ni ravno največjega interesa. Santina, tisto praznjenje hladilnika ne pomeni nujno, da so tam samo salame in siri. So sirčki, skuta, jajca, marmelada, maslo, med, nutela... in nenazadnje ostanki od kosila. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti