novoletno pecivo 2017

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

9. nov 2017 12:26

   Naor

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Vitavitameae  

član od: 8.2.2016

sporočila: 406

9. nov 2017 13:33

naor je napisal/a:

Jaz tudi mislim, da ima kupec škarje in platno v svojih rokah. Če bi bili vsi ljudje kot jaz, bi vsa svetovna industrija propadla. Vem, da je vse to povezano z gospodarsko rastjo, z delovnimi mesti. Samo jaz delujem na svojem mikro nivoju in zaradi mene lahko oglašujejo kolikor hočejo. Kupim, kar rabim, potrošim za tisto, kar se meni zdi v redu. Vse te gore poceni izdelkov v bleščeči embalaži me pa sploh ne ganejo. Potem pa pride 1. januar in dnevi za njim, se še dobro spomnim, ko sem se zjutraj sprehajala s svojim kužkom, pa so viseli celi kosi mesa, kruha, vse kar si srce poželi iz kante za smeti. Težko prislužen denar v smeteh. Dostikrat rečem komu, ki neracionalno nakupuje, če bi brez slabe vesti vrgel v smeti 20, 50  evrski bankovec direktno v kanto. Seveda ne, je odgovor. Letos imamo priložnost, da se dobro imamo z manj. Ker manj je več. In kot je rekla Helgula, mi tukaj na kulinariki radi pečemo, kuhamo, ustvarjamo. Nabavimo surovine in imamo najboljše, nekaj, česar se ne da kupiti v najboljši trgovini. 

 

naor

se podpišem pod tole...pa sej jst skos nekaj pacam in sprobavam..celo leto :) meni se to zdi lepo darilo..za tiste k imajo radi in smejo jesti sladko :) tistim, ki imajo pa rajši eno bomboniero zavito, bom pa tisto dala..no problem :)

 

Vitavitameae

Sporočilo je spremenil(a) Vitavitameae dne 9. nov 2017 13:35

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

9. nov 2017 13:34

Helgula, tako zgodaj ne gre še pečt prazničnih piškotov, se jih potem do pravih praznikov vsi prenajejo in ni več tistega filinga pričakovanja "kaj bo pa letos novega in dobrega" ....moji bodo kar lepo na dieti brez piškotov do božičnega večera .

Aja, pa če že kracam tule gor, spet rabim eno pomoč.....nikakor ne najdem (še kar posledice selitve izpred par let) tiste revije z receptom za brizgane makove piškote (zvezdice, spodaj pomočene v čokolado, na vrhu pa so imele rozeto iz nougata), vem da je bila neka božična izdaja Lise ali ene podobne revije.....če ima katera bi lepo prosila, lahko tudi samo fotko recepta.

Ninja24

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

9. nov 2017 16:09

mamamia:  Počakajte, da Američani kupijo še Pro plus

Pro plus je od ustanovitve ameriški...žal...

eta

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. nov 2017 16:43

Vitavitameae je napisal/a:
 
 

se podpišem pod tole...pa sej jst skos nekaj pacam in sprobavam..celo leto :) meni se to zdi lepo darilo..za tiste k imajo radi in smejo jesti sladko :) tistim, ki imajo pa rajši eno bomboniero zavito, bom pa tisto dala..no problem :)

 

Vitavitameae

Sporočilo je spremenil(a) Vitavitameae dne 9. nov 2017 13:35

Lepo zavita bonboniera ima to prednost, da lahko več let kroži...

 

lp, proxima

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. nov 2017 18:04

Ja, pa buteljka tudi- v naši širši družini se je vrnila k tistemu, ki jo je kupil in podaril. Ostalo že veste. Vem samo iz pripovedovanja, ampak režimo se pa še vedno, ko kdo omeni.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. nov 2017 19:48

Ja punce, jezite se, ker so trgovine v skoraj popolnem prazničnem/božičnem vdušju/opravi. Kaj pa ve?  2. Novembra odprta tema, kaj boste pekle za ta iste praznike!   Kaj ni to eno in isto? 

 

Vanja

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

9. nov 2017 19:51

Ta tema je po moje odprta zaradi zbiranja novih receptov in idej, da, ko se začne peka je vse pripravljeno in ne pečeš enako kot lani

branka

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

10. nov 2017 8:46

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ja punce, jezite se, ker so trgovine v skoraj popolnem prazničnem/božičnem vdušju/opravi. Kaj pa ve?  2. Novembra odprta tema, kaj boste pekle za ta iste praznike!   Kaj ni to eno in isto? 

 

Vanja

Se popolnoma strinjam  Ali si za ali pa proti 

Sicer pa mene nič od tega ne moti, jaz sem ZA! Ta vikend speljem še martinovanje, potem pa bom počasi že navlekla novoletno kramo v dnevno sobo in razmišljala o peki piškotkov, medtem ko mi bodo božične napeve popevali Michael Bublé, Celtic Woman, nostalgični Bing Crosby in še kdo (seveda jim bom pomagala). Meni predbožični čas vedno prehitro mine 

Pekla bom pa podobne zadeve kot vsako leto. Že par let se igram z royal icingom in vsako leto so medeni božički (v bistvu glave) kljub vsemu cukru, ki je gor, najbolj zaželjeni. Prej sem kombinirala dva modelčka (narezljan obroček za brado in zvonček za kapo), letos pa sem nabavila taprav modelček, da jih bom lažje (in več) naštancala 

V.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

10. nov 2017 9:07

Sam tolko o tej temi: ste neki napovedovale, da v trgovinah ne bo za dobiti putra :( ne vem od kje ta (dez)informacija ker v vseh trgovinah je putra kolker češ in kakršnega češ :) očitno je bila to še ena markentiška natega :(

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti