Tv sprejem

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

tema odprta - 21. jan 2017 16:39 | ogledi: 3.418 | odgovori: 14

Spoštovani,

mi lahko kdo svetuje ali se da priklopiti televizijo preko routerja?

Sedaj imam brezžični internet pa bi rada tudi tv,ker je nerodno vleči kabel po podstrešju.

Router je v sosednji hiši,imamo pa paket siol,napeljeval pa ga je TRITEL.

Hvala za odgovor!

čebulka

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

22. jan 2017 9:25

Res bi lepo prosila za vsakršno informacijo,laho tudi na ZS.

Hvala!

čebulka

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

22. jan 2017 10:08

Če je v sosednji hiši se ne da nič.

Lahko vlečeš brezžično s tem da daš 70€ za nek vmesnik, vendar mora biti v isti hiši. Tako je pri Amis, vendar dvomim, da je kje kaj dosti drugače, mogoče cena vmesnika...

testeninca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

22. jan 2017 10:50

Ne vem, če boš tule dobila kak pameten nasvet . Bolje je, da vprašaš tvojega operaterja on ti bo znal najbolje povedati . Ker tukaj gre za cel kup tehničnih podrobnosti , ki se začnejo s tem, kakšno linijo imaš, pa hitrost prenosa, pa..........

hedonist

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

22. jan 2017 11:13

Hvala vam,sem klicala telekom,pa jih je težko dobiti,ker so vsi operaterji zasedeni,bom počakala do jutri,bom šla kar na telekom.Sem pa mislila,da ima kdo od vas mogoče brezčini sprejem,ker na routerju je kanal za tv,pa sem mislila da bi delovalo isto kot internet.

čebulka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

22. jan 2017 11:40

Za to, da dobiš operaterja je potrebno kar nekaj živcev. Običjano mi gre vedno kakšne pol ure, včasih tudi eno. Ampak nimaš kaj, če hočeš info potem moraš pač vztrajati, sej to so običajno brez plačne številke. Je pa res, da jih najprej dobiš med delavniki dopoldan . čez vikend je zelo dolgo. Torej vztrajaj , sej bo :)

hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

22. jan 2017 11:56

Lažje je v direktnem spletnem pogovoru ali po mailu, preverjeno.

lp

mzm

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

22. jan 2017 13:24

Sem jim poslala mail,so hoteli kont. št. in sedaj čakam,da me poklicejo.

 

čebulka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

22. jan 2017 18:17

Čebulka načeloma se da, vendar je pomembno kakšno tv imaš, da bi se povezala z routerjem, ki ti dovoli dostop. So pa to detajli za siol in ti bodo znali več povedati glede na paket, ki ga imate.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jan 2017 18:45

Kolikor mi je znano si sam ne moreš prikopit tv, ampak je priklop za tv le preko operaterja, saj potrebuješ box, ki ti ga seveda  dajo oni. Da imaš brezžični internet in ruter ne pomeni, da lahko tudi tv programe gledaš. 

Če je ruter  sosednji hiši je odvisno, koliko imaš močan signal potem pri tebi. IN če kanal še obremeniš s tv, zna biti težava.

Zato je najbolje, kot si stroila, poogovor na Telekomu, ker oni imajo kup podpvrašanja, na katera poznaš odgovor le ti. 

Jaz sem problem rešila s paketom z visoko hitristjo prenosa podatkov, tv programi, eni brezčlačno mobi številko (tisoč enot - toej minu ali sms sporočil je vštetih v to) in brezplačnimi neomejenimi klici v Eu preko stacionarnega telefona (ker ga kar precej potrenujemo, sploh poleti). 

 

Pa javi, kaj ti bodo odgovorili, me prav zanima, če je izvedljivo, kot si si zamislila. 

mamamia

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

22. jan 2017 19:24

Hvala še enkrat vsem,bom počakala,da me s telekoma pokličejo,sicer ima oče še dodaten box in kabel tudi,samo je nerodno po podstrešju plezat,zato sem mislila,da se bo dalo rešiti brezžično.

Bom počakala na telekom in poročam,kaj bojo povedali.

Lep pozdrav vsem!

čebulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti