Varčevanje

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

7. jun 2016 16:09

onkica1 je napisal/a:

Ugotovila sem, da ko pridejo prijatelji, mi je najceneje speči pico in še najemo se. Vedno je v trgovini kakšen sir v akciji, dovolj kvalitetni so tudi edamec od Spara, Merkatorja..

onkica1 omenila si tudi pico pa sem želela še napisati. Da mene vedno po beli moki boli trebuh oziroma se mi napihne. Ne prenašam dobro bele moke in ni tako zdrava. Vedno če gremo v gostilno in naročimo pico imam po pici potem tako slabo vest, ker vem, da moke ne prenašam dobro pa jo vseeno jem, ker je dobra.  Ko jo sama naredim pa kupimo belo moko in rajši dam več za bolj zdravo polnozrnato moko. Zmešam malo bele ravno toliko, da je in največ polnozrnate za pico. Najboljšo polnozrnato moko pa dobim od Spara, ki je 0, 99 na 1kg https://www.spar.si/sl_SI/spar-znamke/spar_natur_


Poradižnik za pico pa smo vedno kupovali v pločevinki, ker sem vedno mislila če bom kupila cenejši paradižnik, da ne bo tako dobra pica ampak sem se zmotila, pa smo dali enkrat na pico paradižnik iz Eurospina Passata di ponodoro. Cena tega paradižnika je okoli 0,76 1000g in se mi je zdela pica celo boljša. 

V Eurospinu najdeš lahko veliko dobrega.

 

Za bolj zdravo moko pa se mi zdi, da je bolje dati več kot pa premalo! 



pomoc




Sporočilo je spremenil(a) pomoc dne 07. 2016 16:16

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 365

7. jun 2016 16:45

Pa ne moreš verjamit??!!

Noemi

onkica1  

član od: 18.11.2009

sporočila: 8

7. jun 2016 17:45

pomoc, hvala ti za ves info, kroglo za pranje je že naročena....

Se pa strinjam, da se velikokrat ne more varčevati na račun hrane, sploh če so težave ali alergije, ampak poskuša vsak svoje najti....

kar se tiče Eurospina - čokolada temna  je po sestavinah najbolj zdrava od vseh drugih znamk, moja hči to na veliko gleda etikete in poskuša, ker ima težave zaradi moke in mleka (uradno kljub vsem preiskavam nič potjeno)...ta čokolada pa ji celo ustreza

bom pa še poskusila tudi kar si omenila.....



onkica1

Sporočilo je spremenil(a) onkica1 dne 07. 2016 17:47

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

7. jun 2016 21:48

 ojojojoj pa sta se našli...

testeninca

onkica1  

član od: 18.11.2009

sporočila: 8

7. jun 2016 22:57

Hvala, krasne ste!!!



onkica1

Sporočilo je spremenil(a) onkica1 dne 07. 2016 22:59

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

8. jun 2016 5:58

Prosim, vrnite se k temi!

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

8. jun 2016 13:26

onkica1 je napisal/a:

kar se tiče Eurospina - čokolada temna  je po sestavinah najbolj zdrava od vseh drugih znamk, moja hči to na veliko gleda etikete in poskuša, ker ima težave zaradi moke in mleka (uradno kljub vsem preiskavam nič potjeno)...ta čokolada pa ji celo ustreza

bom pa še poskusila tudi kar si omenila.....

 

Midva pa sva se odpovedala sladkorju že dolgo brez sladkarij če nama paše sladko rajši vzameva sadje namesto črne čokolade je pri nas temen kakav in tudi kokosova moka bi se našla doma. Temni kakav pa imaš tudi v Eurospinu. Za palačinke namesto moke lahko daš banane saj so banane podobne moki in lahko narediš palačinke tudi brez moke. 

 

Če smo pri varčevanju je temen kakav cenejši od temne čokolade. 

pomoc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti