Slepa peka

Lidjocka  

član od: 15.7.2003

sporočila: 7

tema odprta - 17. maj 2004 8:57 | ogledi: 4.295 | odgovori: 5

Zdravo!

V nekaterih receptih sem zasledila, da osnovno testo ne hitro spečemo - slepa peka. Mene zanima ali mi lahko kdo pomaga in pove, točno kaj to pomeni in koliko časa se to peče?

Hvala za odgovore!

Lidjocka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. maj 2004 9:47

Testo razprostreš po pekaču in narediš višji rob. Na sredino nasuješ npr. lečo tako, da je testo pokrito in to daš pečt. Pečeš seveda tako dolgo kot veleva recept.Ko je pečeno streseš vsebino (lečo) ven in na ta način dobiš oblikovano testo v katerega nadevaš kreme ipd. kar pač veleva recept. lp Vesna Milek Recko

Lidjocka  

član od: 15.7.2003

sporočila: 7

17. maj 2004 11:57

Sicer se moj recept nanaša na peko suhega peciva, kjer je potrebno krhko testo na slepo speči, nato pa vzeti iz pečice, dodati nadev in še enktrat speči. Najbolj me je begala ta slepa peka, kjer ni nikjer pisalo, kako dolgo se to peče? a morda kdo ve? Hvala! Lidjocka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. maj 2004 13:46

V receptu, ki sem ga jaz pred kratkim uporabila, se je krhko testo peklo 15 minut. Loni

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

17. maj 2004 15:24

Tudi jaz sem že zasledila ta izraz in potem dobila nekje razloženo, da to v bistvu pomeni, da se testo oblikuje v pekaču in obteži(npr. s fižolom), potem se speče, ohladi in nadeva, kot je napisala Reca. Koliko časa se peče? JAz bi to pekla kar po občutku oz. malo bi "čekirala" in špegala v pečico, ker je odvisno kakšno testo bi se peklo...nisem pa še preizkusila.Verjetno se bom lotila enega recepta za pito, ki ima potem hladen nadev...ko bo čas in volja za eksperimente. ANJA

Lidjocka  

član od: 15.7.2003

sporočila: 7

17. maj 2004 15:28

Hvala za pojasnila. Sedaj mi je že razumem. Lep pozdrav in veliko kuharskih užitkov! Lidjocka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti