Nujno - krema za torto !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 14. maj 2004 8:48 | ogledi: 15.087 | odgovori: 15

Zanima me kako narediti kremo za torto, ki bi bila narejena na varijanto lahkih smetanovih krem z okusom vanilije.

Lep pozdrav,

Klavdija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. maj 2004 8:59

Meni se je ravno včeraj ponesrečila varianta sladka smetana z želatino (rabila sem pač kompaktnejšo kremo!), potem sem pa hitro vmešala še skuto, rezultat bo viden danes... Tudi mene zanimajo kreme za torte, če ima kdo kako dobro in preizkušeno idejo? Lep dan, lidka lidka

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

14. maj 2004 10:51

Jaz sadne torte ponavadi delam samo s stepeno sladko smetano, ki ji v sezoni jagod dodam zmečkane jagode (brez soka). Seveda jo tudi sladkam z zmletim vanilijevm sladkorjem. Super je pa tudi jogurtova varianta - sladki smetani dodaš čvrst jogurt, kakšno žlico skute in želatino. To je najprej precej tekoča zadeva, potem pa se začne strjevati. Za čokoladno torto pa vedno uporabim vsladko smetano vkuhano čokolado - v sladko smetano nadrobiš jedilno čokolado in jo stopiš, potem pa pustiš čez noč v hladilniku in naslednji dan stepeš. Najbolj so mi všeč kreme na osnovi sladke smetane, saj so lahke in preproste. LP! Darja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. maj 2004 11:21

O.k, Darja, veliko si mi pomagala! Rabila bi pa še nekaj napotkov; kakšno sladko smetano, stepeno ali ne? Kakšno želatino, v lističih, ali je tista, ki se jo stopi v vroči vodi tudi dobra? In kako se želatino noter vmeša? Mislim, jaz sem delala to včeraj, pa ni uspelo. Tako da bi res potrebovala pomoč za naslednjič. lp, lidka

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

14. maj 2004 11:59

Preizkušeno zelo dobra krema za torto je krema, ki je v bazi pod čokoladno vanilijeva ledena torta. Ker ne znam narediti aktivnega linka na recept, naj povem, da je recept na menda 2. strani pod mnenja o receptih. Krema je za moj okus in okus mojih povabljencev zares fantastična. Jo je vredno poskusiti. Pa tudi ni komplicirana. Lep pozdrav! Palma

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. maj 2004 14:07

Sem pogledala, pa to ni to, verjamem, da je dobro, ampak... jaz iščem nekaj drugega. Smetano, želatino, skuto, samo kako točno vse žmešati skupaj, kaj je zmešano, raztopljeno, kakšna so temperaturna nihanja... Mejte se in lep vikend! lidka

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

14. maj 2004 14:37

Za jogurtovo kremo stepeš sladko smetano, eno vrečko želatine v prahu zmašaš s štirimi žlicami hladne vode in pustiš 10 minut, potem pa jo nad rahlim ognjem raztopiš. Ko je želatina razopljena, kar pomeni, da je v nekekšnem tekočem stanju, ji primešaš par žlic jogurta (žlico po žlico), pri tem paziš, da ne nastanejo grudice, nato to zmes skupaj s preostalim jogurtom vmešaš k smetani ter po želji dodaš še kakšno žlico skute. Glede količin pa takole: če to kremo delaš za torto, ki ima samo na dnu čisto tanko plast biskvita, potem vzameš pol litra smetane in en ta velik jogurt (500g). Na dno tortnega oboda daš biskvit in poliješ s tem ter daš v hladilnik, potem pa po želji še okrasiš na primer z jagodami in seveda odstraniš obod. Superca! Moram pa priznati, da take kreme še nisem uporabila pri navadni torti. Na začetku je precej tekoča, ampak najbrž bi bilo izvedljivo, če bi jo dala za kakšne pol urce najprej v hladilnik in bi jo šele potem namazala. Upam, da ti bo uspelo, saj sploh ni komplicirano! LP! Darja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

14. maj 2004 14:47

Poglej pod tale forum na prvi strani pod moj odgovor:Venturini http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2496 Postopek je isti le da daš 0,5 kg prepasirane skute, 0,25 l stepene smetane, vanilij, 10 dag sladkorja v prahu, 0,25 l tekočega jogurta in 6 listov želatine+ sadje. Sasa Aleksandra Venturini Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 14. maj 2004 14:48:42

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. maj 2004 15:02

Punce, super ste! Jaz sem želatino v prahu raztopila, smetano zmiksala, dala v želatino še nekaj kapljic nezmiksane smetane in jo potem vlila v stepeno smetano. Ja, vse skupaj se mi je zdelo zelo zelo redko, potem sem vmešala še 500g skute in s tem nadevala torto. Meni se je zdelo bolj kot dobro popravljena polomijada... Hvala lepa za nasvete, drugič jih bom upoštevala in upam, da bo uspelo. Morda pa tudi moja krema od včeraj ni slaba? Bom videla danes... Čav, lidka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. maj 2004 17:53

V forumu je tema "najljubša torta", kjer Fani podaja recept za višnjevo torto. Namesto rdečega pudinga sem vzela vaniljevega, namesto višnjevega soka pa vodo od jabolčnega kompota in zadeva je prav super! LP cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti