Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

gogy  

član od: 5.12.2004

sporočila: 51

24. avg 2005 14:23

koprcanka, a maš kak seznam receptov? knjigo "mam, a se nisem lotila nikoli, ker se mi zdi vse skupi prezakomplicirano. bolj enostavno mi je bilo recimo s 3MD, zdaj pa nikakor ne najdem motivacije, da bi še enkrat poskusla. hvala, ciao gogy (ex koprcanka)

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

24. avg 2005 15:39

Mamamia, kakšno je belo olje? A je to sončnično? mandarinca

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

24. avg 2005 16:15

Samo nekaj bi pripomnila: Prehranjevanje po Montignacu je zakomplicirano samo če si ga sam zakompliciraš! Sicer nimam nič proti drugim dietam - vsak se pač odloča po svoji presoji (hvala bogu), a sem skoraj prepričana, da so skušnjave oz. težki trenutki (beri lakota) prisotni bistveno večkrat kot pri montiju. Ker tu pa res nisi lačen, ni treba biti. teni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. avg 2005 17:55

mandarinca, kakršnokoli belo olje uporabi, vseeno. Mamamia mamamia

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. avg 2005 20:37

Ali je katera že spekla pico z polnozrnato moko?In kaj ste dale gor,zelenjavo in sir?Danes sem si sposodila v knjižnjici Montignacovo knjigo,pa mi je od začetka ful dolgočasna,zato kar malo preskakujem.Ko bom pa na koncu,se bom mogoče vrnilaprebrat še začetek. Lep pozdrav Teka

Clek  

član od: 17.1.2005

sporočila: 33

25. avg 2005 8:13

Jaz sem jo tudi preskočila na začetku ampak sem se kar vrnila nazaj, ker sem zasledila, da ti pol manjkajo kar osnove. Tako, da ti priporočam brati od začetka. Pica s polnozrnato moko je meni ok jaz sem jo enkrat spekla po 3MD in sem gor dala samo ketchup ampak sedaj pa bi dala gor zelenjavo in sir pa mislim da bi bila ok. Kaj pa pravite izkušene Montijevke? Prej sem zasledila, da bi naj ločeval beljakovine in Oh ampak pri Montiju pa jih lahko ješ skupaj ali ne? Zdaj ko je bila sezona oz. gre proti koncu z bučkami me zanima kako je s tem, če obožuješ ocvrte bučke a so dovoljene ali ne glede na to, da jih paniraš v ne polnozrnati moki? Clek Sporočilo je spremenil(a) Clek dne 25. avg 2005 14:34:40

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

25. avg 2005 15:00

Ločevanje po Montiju ni potrebno, to ni ločevalna dieta, jaz pogosto jem OH in beljakovine (npr. testenine + meso). Ko si zaželim pico, jo obložim normalno (šunka, sir, ketchup), ne delam pa tega prepogosto in zelo na tanko zvaljam. Cvrtje tako ali tako ni zdravo, če pa je želja prevelika - OK, zakaj bi se popolnoma odpovedala? Pač tisti dan ne izgubiš nič dekagramov.... In zraven ješ nekaj, kar ima veliko vlaknin, da upočasniš prebavo in dvig inzulina ni tako sunkovit. Bistva se je treba držati in se nima smisla preveč ukvarjati z vsem, kar poješ. Vsaj jaz sem prišla do tega spoznanja. LP teni

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

25. avg 2005 15:37

Torej teni,če te prav raumem,je bistvo vsega da se odpoveš beli moki in seveda izdelkov iz nje,krompirju in slladkorju!Zanima me,če si s tem načinom prehranjevanja kot si napisala shujšala,oziroma obdržala težo? LP Teka

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

25. avg 2005 15:59

Teka, se popolnoma strinajm s Teni. Mogoče bi samo povdarila neko razliko pri sladkorju. Sladkor ni samo sladkor, ampak se nahajaa prav povsod. Če npr. kupip in poješ kupljene. že pripravljene sojine ali žitne polpete, je v njih sladkor. Samo toliko. Jaz sem s tem načinom shujšala(17Kg) in več leto dni tudi svojo težo ohranjujem. Pa nisem v njegovih načelih več toliko stroga i praktično jem prav vse (tudi krompir občasmo) ampak pazim na to kdaj, kako in zakaj. In da ne bo pomote, da se s tem obremenjujem. Monti tii da nekaj, kar je tvoja lastna šola in prav pri vsakem je lahko drugačna. Če ga bereš s srcem in vidiš z dušo, potem se celo tvoje življenje spremeniti. Le pustiti je treba nam samim, da mu dovolimo, da z vsem kar nam ponuja kt razlago stopi v naša življenja. Pozdravček Marika

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

25. avg 2005 18:46

Teka, jaz naredim pico iz polnozrnate moke kar za celo družino. Pa je vsem všeč. Njim jo obložom normalno , zase pa samo s kečapom in olivami ali bučkami ali melancani ali... pa še origano in je super. Testo pa naredim kot za kruh. Kvas, moka, olivno olje, sol in malo sladkorja za kvasec in seveda voda. luthien

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti