Jedilna barva

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

15. jun 2004 8:58

No po dolgem času se spet oglašam. Zanimajo me namreč te jedilne barve. Taka količina je zame prevelika (25 dag), ker ponavadi ne pečem zadev, pri katerih bi morala kaj pobarvati. Letos pa rabim rdečo barvo. Ali je kje kakšna trgovina, ki te barve prodaja v manjših količinah? Ali pa če ima morda katera od vas kaj rdeče barve odveč in bi mi jo bila pripravljena odstopiti (seveda bi plačala!). Hvala že vnaprej! Dana Sporočilo je spremenil(a) DanaS dne 15. jun 2004 08:58:47

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

15. jun 2004 11:30

Jaz sem zadnjič kupila rdečo barvo - 25 dag. Lahko ti odstopim par žličk. Kako se zmeniva - sem iz Ljubljane. Č a o!

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

15. jun 2004 11:46

Dragička, jaz sem tudi trenutno v Ljubljani. Če imaš popoldne čas, se lahko dogovoriva za "prevzem" :) Samo povej kdaj in kje! Huh...kako si me razveselila... :) Dana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

15. jun 2004 12:09

DanaS - hitro preberi e-mail in mi odgovori. Pozdravček!

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

13. jul 2004 11:09

Pozdravljeni! Moja sestrična je slaščičarka in kreme barva z barvo za pirhe. Malo jo raztopi v vodi, da ne ostanejo kepice in jo vmeša v kremo ali smetano. Do sedaj smo še vsi preživeli! Lep pozdrav!

cat306  

član od: 5.12.2004

sporočila: 2

5. dec 2004 23:04

Živjo! Jst sm naredila medenjake, pa bi jih okrasila z jedilnimi barvami. V forumu sem prebrala, da jih prodajajo samo v življenskih količinah....pa toook ne rabim! Me zanima, če ima kdo kak nasvet, kako bi lahko okrasila piškotke, ne da bi za to dala celo premoženje. Hvala!!!! lp :)

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. dec 2004 14:18

Naredi beljakov led iz enega beljaka, 20 dag sladkorja v prahu in soka polovice limone. Kupi barvo v tubicah in jo po zelji vmesaj v poljubno kolicino beljakovega leda. Te barve imajo v vsaki vecji trgovini pri stvareh za ohrasevanje. Pri nas smo v soboto delali medene miklavze in smo jih tako okrasili. Zelo so bili lepi. lp Vesna Vesna Milek Recko

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

6. dec 2004 14:18

Ojla! Ravnokar sem nabavila jedilne barve. So od firme Schwartau, v škatlici pa so štiri tubice (rdeča, modra, rumena in zelena). To niso barve za pisanje, ampak za barvanje sladkornih prelivov, marcipana, krem, itd. Nočem delati reklame, ampak za kompletek štirih barv po 10 g (niso v doživljenjski količini) sem dala v Maxiju, ki je sicer precej drag, 699 SIT. Vem, da jih ima tudi Interspar, pa verjetno Mercator center. cat306, limonin led obarvaj z rdečo barvo in s čopičem premaži piškotek, z belim ledom pa nariši go okraske ali pa si pomagaj s kandiranim sadjem, pa marmelado lahko uporabiš. Lahko pa piškotke pomakaš v čokolado. Možnosti je ogromno, daj domišljiji prosto pot. Lep miklavževski pozdrav Harmonija

_Princess  

član od: 1.12.2005

sporočila: 5

10. maj 2010 19:34

Pozdravljeni, Jaz imam pa že dolgo željo narediti eno lepo tortico in ker nečaka ta vikend praznujeta, bi rada sprobala tisto ponarejeno ticino maso in seveda barve. Ker pa mi je ostala barva za pirhe (sem dobila tako, kot so vodenke, samo da so res intenzivne), me zanima, če bi lahko barvala s temi. Na škatli so napisane sestavine pa ne vem če kaj od tega ni preveč škodljivo za jest. _Princess

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

10. maj 2010 20:37

Količina teh barv je tako minimalna, da ne bo naredila nobene škode. Ko boš dodajala barve masi,jo vgneti v zelo majhni količini in raje sproti dodajaj dokler ne prideš do željenih odtenkov. kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti