Novoletno pecivo 2015

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. dec 2015 16:30

Včeraj sem le lotila korčulanskih klašunov, da ne bo vsako leto isto. Okus je bil božanski, pravi klašunski, oblika malo manj - ampak do praznikov je še dovolj časa za vadbo (tehtnica bo trpela).

 

Sonja

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

14. dec 2015 7:56

Limnol, sem zdajle prvič slišala za te klašune, pa sem šla malo brskat po spletu. Tu, na Kulinariki, je recept, po katerem se keksi ocvrejo v maščobi, drugje so pa takšni, kjer se pečejo v pečici. Prav tako se razlikujejo po sestavinah, izdelavi in obliki. Nekje se testo valja, nekje se razteguje s prsti in vstavlja nadev, oblike okrogle, kvadratne, polmesec..

Nam zaupaš, kako si se jih lotila ti. Jaz se jih bom zagotovo, saj so, glede na sestavine, verjetno zelo okusni.

Hvala za vsako informacijo.

pirnica

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

15. dec 2015 8:35

Pozdravljeni,

 

Opravičujem se ker smetim v napačni temi, vendar se nanaša na božič, pa letos ni nobene teme o darilih.

Naredila bi vročo čokolado na palčki(recept v bazi-darila), pa bi rada vaše mnenje koliko časa mislite da čokoladice lahko stojijo, ker vsebujejo smetano?

Pripravila bi jih nekoliko prej, saj ima zadnji dan božiček preveč dela

No pa da ne bo čisto mimo teme - v nedeljo sva s hčerko pekli brizgane in kokosove piškote, v planu pa so še medenjaki ter kak božični kolač

Hvala za vaše mnenje

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

15. dec 2015 11:46

ultranova je napisal/a:
Vrtejbenka,Jamie Oliver je kopiral tvojo sladico 

https://www.youtube.com/watch?v=uOUgWdqyWNE

ultranova

Me sploh ni prepričal ta posnetek... pa na koncu sem res pričakovala nek "WAU" , a sladico tudi odviti niso upali .

Vrtejbenkin prikaz 1000 krat boljši, lepo prikazano in nema da ni kaj jasno. No, nakratko: Jamie Oliver se lahko skrije pred Vrtejbenko.

SMARTY1

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

15. dec 2015 11:57

Res se človeku kar sline pocedijo ob vseh teh super slikah. No, pri nas bomo letos čisto enostavni, delali bomo krhke skalce s čokolado, brizgane kekse (del mase z limonino lupinico, del s cimetom) in rumove kroglice. Za božič bo še orehova/rožičeva potička.

V preteklih letih sem pekla vse živo, od domačega prijatelja, medenjakov, razne vrste keksov na modelčke, rogljičke in ne vem kaj še vse, na koncu pa so vedno najbolj šle v promet tele skalce, brizgančki in rum kroglice. Tako, da se letos z vsem ostalim sploh ne bom ukvarjala...

Sandra_a

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

15. dec 2015 12:24

No ja...saj nisem nikjer napisala da je moja receptura, samo v idejo sem dala recept...pri receptih imam vedno napisano od kje izvira recept, ideja..ker velikokrat kaj po svoje priredim recept...saj tudi pod moj recept hruške, je dodan link...je kar škoda potem slikat, pista in oddajat recept, saj itak vse dobimo na youtubu...

Poznajo pa ta način sladoledne bomb italijani veliko pred Jamie Oliverjem.

Vrtejbenka

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

16. dec 2015 9:22

Pozdravljeni,

Opravičujem se ker smetim v napačni temi, vendar se nanaša na božič, pa letos ni nobene teme o darilih.

Naredila bi vročo čokolado na palčki(recept v bazi-darila), pa bi rada vaše mnenje koliko časa mislite da čokoladice lahko stojijo, ker vsebujejo smetano?

Pripravila bi jih nekoliko prej, saj ima zadnji dan božiček preveč dela

No pa da ne bo čisto mimo teme - v nedeljo sva s hčerko pekli brizgane in kokosove piškote, v planu pa so še medenjaki ter kak božični kolač

Hvala za vaše mnenje

 

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

16. dec 2015 21:28

 Tole je po en piškot naše božično novoletne peke 

 

 

 

in ker smo s sodelavci zadnjič skupaj v tem letu še darilce za njih

 



http://www.mojalbum.com/tajda



Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 17.dec 2015 08:06

Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 17.dec 2015 08:07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti