Kandirano sadje

jaz  

član od: 5.5.2004

sporočila: 1

tema odprta - 5. maj 2004 21:31 | ogledi: 17.745 | odgovori: 5

Pozdravljeni !

Lepo prosim, če mi kdo pove recept za pripravo kandiranega sadja.

Vnaprej lepa hvala

cunja boris

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

6. maj 2004 0:07

jst nevem pravega recepta samo jst sm ga delala takole za v sadni kruh sadje sem oprala citrusove lupine narezala zalila z vodo ravno toliko da je blo pokrito potem dodala kar nekaj sladkorja in dala na majhen plin kuhati ko je zavrelo sem odstavla in ohladila ...in spet povrela....itd tko naprej dokler sadje ne spremeni barve v nekaj pozornega no voda pa je bila na koncu podobna marmeladi potem sem pa to porabla za pečt... bilo je čisto ok drugače pa naj bi se to nekako tak delal da bi se dalo v kozarec s cukrom in potem to pustlo nevem kok časa .... saj to sem enkrt neki slišala ... nevem pa če je to res

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. maj 2004 7:51

V knjigi "Dobrote iz shrambe" ali nekaj takega, je natančen postopek, ki je precej dolgotrajen, traja menda okrog štirinajst dni. Če se ne bo kdo prej oglasil, napišem postopek v nedeljo, ko se bom dokopala do knjige. LP cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. maj 2004 22:25

Obljuba dela dolg - tu je recept, prepisan iz knjige Oded Schwartz:"Bogastvo trajnih okusov": Kandiramo lahko slive, breskve, marelice, fige, kivi, češnje, kumkvate, klementine in hruške, pa še bi se verjetno kaj našlo. Sadeži morajo biti NE čisto zreli in nepoškodovani. Primer je predstavljen na ananasu. Rabimo: 1 ananas, ki ga olupimo, narežemo na obročke in mu odstranimo stržen, 1kg kristalnega sladkorja, sok 1 limone, sladkor v prahu za posip. 1. Obročke damo v kozico in prilijemo toliko vode, da so prekriti. Zavremo, zmanjšamo toploto, nato pa pustimo počasi vreti 15-20 minut ali toliko, da se nekoliko zmehčajo. Temeljito jih odcedimo in zložimo v stekleno skledo. 2. En liter tekočine, v kateri smo skuhali ananas, precedimo v posodo za vkuhavanje skozi cedilo, preko katerega smo napeli gazo. Dodamo 250g sladkorja in limonin sok. Zavremo in mešamo, dokler se sladkor ne stopi, nato pa posnamemo peno in pustimo 2-3 minute močno vreti. 3. Vroč sladkorni sirup z zajemalko prelijemo po ananasu in obtežimo s krožničkom, da je vse sadje popolnoma prekrito. Pustimo, da se 24 ur namaka na sobni temperaturi. 4. Ananasove obročke temeljito odcedimo, sirup pa prelijemo nazaj v kozico ter dodamo 100g sladkorja. Zavremo in pri tem mešamo, dokler se sladkor ne stopi. Pustimo vreti 1-2 minuti. Nato temeljito posnamemo peno in sirup prelijemo prek ananasa. Obtežimo in za 24 ur postavimo na stran. 5. Ponovimo postopek iz prejšnje točke. 6. Obročke odcedimo, sirup pa zlijemo nazaj v posodo in mu dodamo 150g sladkorja. Zavremo in pri tem mešamo, dokler se sladkor ne stopi, nato pustimo vreti 1-2 minuti, posnamemo peno in sirup polijemo po ananasu. Obtežimo in pustimo 24 ur stati. 7. ponovimo postopek iz prejšnje točke. 8. Ponovimo postopek iz prejšnje točke, le da sedaj dodamo ves preostali sladkor, v sirupu pa namakamo 48 ur. 9. Sadje skupaj s sirupom predenemo v posodo za vkuhavanje. Pustimo, da narahlo vre približno 5 minut, nato pa posodo odstavimo z ognja. Obročke poberemo iz tekočine in položimo na mrežico, da se dobro odcedijo in ohladijo. 10. Mrežo, pod katero smo dali pekač, postavimo v pečico, vnaprej ogreto na 20 stopinj C, vratca pa pustimo za špranjo odprta. Sadje pustimo v pečici 12-24 ur, dokler ni suho in lepljivo na dotik. 11. Nato ga vzamemo iz pečice in pustimo, da se popolnoma ohladi. Obročke povaljamo v sladkorju. Shranimo jih v neprodušno zaprti posodi, med plasti sadja pa položimo povoščen papir.Lahko pa sadje shranimo tudi v sirupu, v katerem se je kuhalo. LP cervus

jaz  

član od: 5.5.2004

sporočila: 1

15. maj 2004 13:04

Najlepša hvala za recepte o kandiranju sadja. Verjetno je za vse sadje enak postopek - bom poskusil. Še enkrat najlepša hvala

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

26. maj 2007 17:02

Pozna katera naj zakomliciran recept? Jaz bi neškroljeno sadje narezala,skuhala v lastnem soku, da povre.Nato bi dodala po plasteh sladkor in nekaj dni počakala. Nato bi zamznila in kasneje uporabila za dodatek pincam. Mislite, da bi šlo? ham-njam Sporočilo je spremenil(a) ena mš dne 26. maj 2007 17:06:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti