Recept za malo bolj zakomplicirano sadno torto

n|na  

član od: 30.4.2004

sporočila: 1

tema odprta - 30. apr 2004 16:46 | ogledi: 6.912 | odgovori: 6

Lep pozdrav!

Zanima me, če ima kdo recept za sadno torto z želejem (sadni žele gor na torti).Prosila bi vas, če mi napišete celoten recept.

Najlepša hvala

Nina

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

1. maj 2004 19:47

Jaz delam predvsem iz biskvitnega testa in iz testa za težo jajc. Ko je pečeno in ohlajeno okrasimo (nadevamo) po vrhu poljubno sadje je prelijemo z želejem za torte - po navodilih (1) IZ BISKVITNEGA TESTA 10 dag moke 1 žlička pecilnega praška 10 dag sladkorja v prahu 1 vanilin sladkor 2 jajci 2 žlici vode malo naribane limonine lupine Rumenjaka, vodo, sladkor in vanilin sladkor penasto vmešamo. Primešamo moko in pecilni prašek, naribano limonino lupino in zelo trd sneg. Spečemo v pomaščenem in pomokanem modelu za sadne torte. (2) IZ VMEŠANEGA TESTA 21 dag moke ½ pecilnega praška 14 dag masla ali margarine 7 dag sladkorja v prahu 1 vanilin sladkor 2 jajci malo naribane limonine lupine Maslo ali margarino penasto vmešamo, postopoma dodajamo sladkor, vanilin, rumenjake in limonino lupino. Nazadnje dodamo še moko skupaj s pecilnim praškom in trd sneg. Spečemo v modelu za sadne torte. (3) IZ TESTA ZA TEŽO JAJC 2 jajci za težo 2 jajc moke 1 žličko pecilnega praška za težo 2 jajc sladkorja v prahu za težo 2 jajc masla ali margarine 1 vanilin sladkor malo naribane limonine lupine Maslo ali margarino penasto vmešamo, dodamo sladkor, vanilin sladkor in celi jajci. Mešamo da postane rahlo in penasto. Nazadnje primešamo limonino lupino in moko s pecilnim praškom. Spečemo v modelu za sadne torte Rebeka

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

3. maj 2004 10:36

Pred kratkim sem v bazo poslala recept za sadno torto iz krhkega testa, z vanilijevo kremo in svezim sadjem. Ker pa pri nas ne uporabljamo zeleja, sem ga nadomestila z marelicno marmelado. Marelicno marmelado moras malo segreti, da se utekocini, in jo potem nanesi na sadje, da ne oksidira (jaz uporabim kuhinjski copic). Rezultat je enakovreden, kot ce bi uporabila zele. Pri nas ima torta delana po receptu, ki sem ga poslala v bazo, velik uspeh. ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. maj 2004 14:45

Ribica! S čim pa premažeš krhko testo, da ostane trdo in se preveč ne namoči? Tudi z marmelado? Imam podlago že pečeno doma v shrambi, še čaka boljše čase. Ta vikend so me zaposlovale breskvice, pa ni bilo časa še za sadno pito. LP Loni

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

4. maj 2004 8:58

Loni, jaz namazem vedno z vanilijevo kremo, ki jo skuham po istem receptu, kot sem ga poslala v bazo. Ce pa zelim vec kreme, uporabim ta recept: 3 rumenjake 1/8 l sladkorja 3/16 l moke 1 vanilin sladkor 1/2 l mleka To vse skupaj zamesam in kuham do vretja. V multipraktiku stepem 3 beljake v trd sneg in vanj vmesam (vedno v multipraktiku) se vroco kremo. Ko je zmesano vlijem direktno na krhko testo. Ne glede na kremo, ki jo uporabim, pa ostane krhko testo se precej casa trdo in se ne namoci (preverjeno trdo ostane vsaj 24 ur). LP ribica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. maj 2004 11:58

Vas je mogoče zanimala torta z višnjami, belo kremo in prelito z žele prelivom iz višnjevega soka? lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti