Sprehod psa

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

27. feb 2015 12:25

Če gospod ''jaska'' skozi okno ali pa zbalkona, ga prijazno pozdravi. S tem ga kaznuješ, ker mu pokažeš da imaš veliko več kulture in prijaznosti od njega. Pa vesele sprehode s štirinožnim prijateljem.

 

Matjaž

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

27. feb 2015 13:10

Prav zanimivo bi bilo slišati drugo stran te zgodbe, če bi jo star gospod imel priložnost pojasniti, seveda. Zagotovo bi bila drugačna od lovebeybine, pa čeprav je šlo za isti dogodek. Gospod ima v takšnih trenutkih prav gotovo vzrok za svoje ravnanje. Morda redno skrbi za zelenico pred blokom in na njej raje vidi igrati se otročke, kot pa kakati pse? Tudi opozorilo na bližnjem košu, da le-ta ni za pasje iztrebke, mi nekaj pove.

Gospoda jaz ne bi kar takoj obsojala, kajti priznam: malo pa le dvomim, da je lovebeybina plat zgodbe povsem resnična.

lovebeyba je v uvodu napisala:

Problem se pojavlja ko ga peljeva mimo bloka, kjer očino ima nekdo sam s sabo probleme. Doma v tretjem nadstropju, v upokoju, očitno naveličan življenja... Ves čas se skriva na balkonu in opreza, če bo kdo šel mimo. Večkrat se je že zgodilo, da je ''lajal'', da nima pes kej delat na zelenici, ampak vedno samo voha, včasih se tudi podela tam, ampak vedno poberem za njim, ter ga dam v bližnji koš. Seveda je na košu opozorilo, da ni za pasje iztrebke.

 

Torej, gospoda, morebitnega upokojenca, je označila za nekoga, ki ima sam s sabo probleme in je očitno naveličan življenja. Pa je to sploh res? Če je na balkonu ves čas, bo tudi težko vedela, razen, če ga sama ne bo ves čas opazovala. In, da "laja" ...., skrajno neprimerne besede, tudi, če so v narekovajih. In kje je tu spoštovanje do starejših, oziroma do sočloveka?

 

Lovebeyba je tako negativno nastrojena proti temu gospodu, da sigurno ne bo pripomogla k pomiritvi situacije. Ampak rešiti jo bo morala. Včasih se je pač treba malo vgrizniti v jezik in poiskati kakšno lepo besedo, saj ta vedno lepo mesto najde.

 

bršljanka

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

27. feb 2015 13:15

Valchi je napisal/a:

Motijo me odvezani psi, lastniki pa brezbrižno rečejo, da njihov itak nič ne naredi ter da kaj paničarim, če je odvezan. Tudi jaz ga imam na povodcu,  vso opremo vedno sabo, vrečke za iztrebke ...

 

V takih primerih bi jaz poklicala policijo. Načeloma me ne moti, če so psi odvezani (če je lastnik zraven), a če se pes zaganja v ljudi, deluje agresiven, imam s sabo otroke (ki so naučeni, da psov ne božajo, dokler jim tega ne dovoli lastnik)... vedno prosim, da lastnik psa prime oz. priveže. Če je lastnik odgovoren, bo na tako prošnjo takoj poskrbel za svojega psa. Če ni, mi ni težko poklicati policije (kršitev 11. člena Zakona o zaščiti živali; kazen 800 do 33.000€).

 

Kar pa se tiče iztrebkov - odgovoren lastnik pospravi za svojim psom. Glede košev pa je moje mnenje tako, če v koš lahko odvržemo pokakano otroško plenico, me ne moti niti pasji iztrebek. Izjema je le, če je v bližini tudi poseben kođš za iztrebke (kamor pa se ne sme metati drugih odpakov).

 

Če se na provokacije odzoveš s protprovokacijo, pa pomojem človeku narediš le uslugi in mu daš veselje za naprej. Ignoranca je po mojem boljše zdravilo.

 

Z malo strpnosti bi bilo za vse življenje lepše.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. feb 2015 14:22

OrionLady je napisal/a:

Rimljanka, letelo je predvsem na pametovanje ljudi (na sprehodih), da se pa ne spodobi da odvržem zavezano vrečko z drekcem v javni smetnjak za mešane odpadke... Žal je situacija taka, da je v celem mestu postavljenih enih 10 košev za pasje drekce, in na najljubši sprehajalni poti, dolgi približno 4km ni postavljenega niti enega (pa je bilo že večkrat povedano na občino, da glede na to da je to ena izmed najbolj priljubljenih pasjh sprehajalnih poti, da bi se jih spodobilo postaviti) smetnjaka za kakce. Jih je pa kar nekaj za mešane odpadke (na katerih ni znaka, da bi bilo vrečke s kakci prepovedano metati). In vsakemu ki se vtakne vame, da naj nebi tja metala teh odpadkov razložim, da obstajata samo dve možnosti: ali naj neha biti pameten in se sprijazni s tem, lahko pa naslednjič poskrbim da bo odlaganje tovrstnih odpadkov njegov problem in se bo lahko po mirni volji odločil v kater smetnjak ja, v katerega pa ne.

Pa sem do sedaj pobrala še čisto vsak kakec, ki ga je sproduciral moj pes. Tudi v gozdu in tudi več ur sem nosila vrečko s sabo, ker ni bilo nikjer nobenega smetnjaka. Tako da nisem neka zafnana kokoš, ki ji je vseeno za druge. :P



OrionLady

OrionLady,
ne obremenjuj se s tem. Ti vestno čistiš za svojim psom.
Kam z živalskimi iztrebki, pa ni nobena velika znanost in za odlaganje takih odpadkov je po navodilih komunalnih služb primeren edino koš oz. kontejner za "mešane odpadke". Seveda tudi posebni koši za pasje iztrebke, ki jih videvamo po nekaterih mestih.
Vendar teh košev ni povsod. V naši vasi niti enega, recimo. In kaj zdaj? Vrečko s pasjim iztrebkom bom, dobro zaprto, pač odložila v koš za odpadke, ki je na voljo.

Ampak živalske iztrebke imamo tudi v stanovanjih vso lastniki mačk, dihurjev, hrčkov ... in vse to mečemo v "splošne" smeti, "ostale odpadke" torej, nikakor pa ne med biološke odpadke.
Tudi uporabljene (polne) otroške plenice mečemo med "ostale" odpadke.

Mojca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. feb 2015 17:35

Ja kaj pa ko se pes kdaj notri pokaka? Se bi moglo nesti v posebne smeti???!!

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

28. feb 2015 18:45

bršljanka je napisal/a:

Prav zanimivo bi bilo slišati drugo stran te zgodbe, če bi jo star gospod imel priložnost pojasniti, seveda. Zagotovo bi bila drugačna od lovebeybine, pa čeprav je šlo za isti dogodek. Gospod ima v takšnih trenutkih prav gotovo vzrok za svoje ravnanje. Morda redno skrbi za zelenico pred blokom in na njej raje vidi igrati se otročke, kot pa kakati pse? Tudi opozorilo na bližnjem košu, da le-ta ni za pasje iztrebke, mi nekaj pove.

Gospoda jaz ne bi kar takoj obsojala, kajti priznam: malo pa le dvomim, da je lovebeybina plat zgodbe povsem resnična.

lovebeyba je v uvodu napisala:

Problem se pojavlja ko ga peljeva mimo bloka, kjer očino ima nekdo sam s sabo probleme. Doma v tretjem nadstropju, v upokoju, očitno naveličan življenja... Ves čas se skriva na balkonu in opreza, če bo kdo šel mimo. Večkrat se je že zgodilo, da je ''lajal'', da nima pes kej delat na zelenici, ampak vedno samo voha, včasih se tudi podela tam, ampak vedno poberem za njim, ter ga dam v bližnji koš. Seveda je na košu opozorilo, da ni za pasje iztrebke.

 

Torej, gospoda, morebitnega upokojenca, je označila za nekoga, ki ima sam s sabo probleme in je očitno naveličan življenja. Pa je to sploh res? Če je na balkonu ves čas, bo tudi težko vedela, razen, če ga sama ne bo ves čas opazovala. In, da "laja" ...., skrajno neprimerne besede, tudi, če so v narekovajih. In kje je tu spoštovanje do starejših, oziroma do sočloveka?

 

Lovebeyba je tako negativno nastrojena proti temu gospodu, da sigurno ne bo pripomogla k pomiritvi situacije. Ampak rešiti jo bo morala. Včasih se je pač treba malo vgrizniti v jezik in poiskati kakšno lepo besedo, saj ta vedno lepo mesto najde.

 



bršljanka

 

Draga bršljanka.

Da vas pomirim, da nisem nestrpna do starejšega gospoda zato ker nebi imela kaj drugega za početi v življenju. In ja spoštujem starejše, ker opravljam delo v domu upokojencev in mi je delo v veliko veselje. Ampak nekoga, ki zliva vodo čez balkon ves čas, grozi da bo naslednič namesto vode vrgel kamen v glavo, meče čez balkon kosti premazane z ne vem kakšno smrdljivo zadevo, ki upam, da ni nevarna za psa, ter se občasno ko je zunaj zaganja v psa, ki gre mimo... Si pri meni ne zasluži spoštovanja. Sami pa tudi vemo, da večina starejših ljudi je zelo vredu, z zelo zanimivimi življenskimi zgodbami, nekateri so pa žal tudi hudobni, nekateri zaradi bolezni, tistih nimam sploh namenja obsojati. Tale naš ljubitelj psov pa sigurno ne spada mednje.  Žalostno ampak realno.

 

Glede zelenice pa za njo ne skrbi tale gospod ampak mestna občina, prav tako pa se na njej ne igrajo otroci. Niti ni to zelenica z nasadom rož, ampak sam trava, ki se jo spomni redko kdo sploh pokositi. Temu stricu gre samo v nos, da pes kaka pod njegovim oknom, čeprav ni doma v pritliču.

 

Sploh pa kot ste omenili, da dvomite, da moja plat zgodbe ni resnična.  A mislite, da imam čas pisati lažne zgodbice na kulinariko, ker nimam kaj druga za početi?  SPloh pa predvidevam, da nimate psa, ker zelo dvomim, da bi pisali potem takšne stvari. Sploh pa lahko poskusite in peljete psa mimo bloka in še zraven dobite vedro vode na glavo :)

 

Še enkrat pa da ne bo nejasnosti, sem temo odprla, ker večkrat zasledim probleme lastnikov psov, kako so nekateri nestrpni do lastnikov in psov in tudi sama vem kako je to. Sem pa hotela slišati še ostala mnenja, kako drugi reagirajo na podobne zadeve.

 

Lep pozdrav

 

 

 

 

 

 

lovebeyba

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

28. feb 2015 18:58

bršljanka je napisal/a:

Prav zanimivo bi bilo slišati drugo stran te zgodbe, če bi jo star gospod imel priložnost pojasniti, seveda. Zagotovo bi bila drugačna od lovebeybine, pa čeprav je šlo za isti dogodek. Gospod ima v takšnih trenutkih prav gotovo vzrok za svoje ravnanje. Morda redno skrbi za zelenico pred blokom in na njej raje vidi igrati se otročke, kot pa kakati pse? Tudi opozorilo na bližnjem košu, da le-ta ni za pasje iztrebke, mi nekaj pove.

Gospoda jaz ne bi kar takoj obsojala, kajti priznam: malo pa le dvomim, da je lovebeybina plat zgodbe povsem resnična.

lovebeyba je v uvodu napisala:

Problem se pojavlja ko ga peljeva mimo bloka, kjer očino ima nekdo sam s sabo probleme. Doma v tretjem nadstropju, v upokoju, očitno naveličan življenja... Ves čas se skriva na balkonu in opreza, če bo kdo šel mimo. Večkrat se je že zgodilo, da je ''lajal'', da nima pes kej delat na zelenici, ampak vedno samo voha, včasih se tudi podela tam, ampak vedno poberem za njim, ter ga dam v bližnji koš. Seveda je na košu opozorilo, da ni za pasje iztrebke.

 

Torej, gospoda, morebitnega upokojenca, je označila za nekoga, ki ima sam s sabo probleme in je očitno naveličan življenja. Pa je to sploh res? Če je na balkonu ves čas, bo tudi težko vedela, razen, če ga sama ne bo ves čas opazovala. In, da "laja" ...., skrajno neprimerne besede, tudi, če so v narekovajih. In kje je tu spoštovanje do starejših, oziroma do sočloveka?

 

Lovebeyba je tako negativno nastrojena proti temu gospodu, da sigurno ne bo pripomogla k pomiritvi situacije. Ampak rešiti jo bo morala. Včasih se je pač treba malo vgrizniti v jezik in poiskati kakšno lepo besedo, saj ta vedno lepo mesto najde.

 



bršljanka

 

Draga bršljanka.

Da vas pomirim, da nisem nestrpna do starejšega gospoda zato ker nebi imela kaj drugega za početi v življenju. In ja spoštujem starejše, ker opravljam delo v domu upokojencev in mi je delo v veliko veselje. Ampak nekoga, ki zliva vodo čez balkon ves čas, grozi da bo naslednič namesto vode vrgel kamen v glavo, meče čez balkon kosti premazane z ne vem kakšno smrdljivo zadevo, ki upam, da ni nevarna za psa, ter se občasno ko je zunaj zaganja v psa, ki gre mimo... Si pri meni ne zasluži spoštovanja. Sami pa tudi vemo, da večina starejših ljudi je zelo vredu, z zelo zanimivimi življenskimi zgodbami, nekateri so pa žal tudi hudobni, nekateri zaradi bolezni, tistih nimam sploh namenja obsojati. Tale naš ljubitelj psov pa sigurno ne spada mednje.  Žalostno ampak realno.

 

Glede zelenice pa za njo ne skrbi tale gospod ampak mestna občina, prav tako pa se na njej ne igrajo otroci. Niti ni to zelenica z nasadom rož, ampak sam trava, ki se jo spomni redko kdo sploh pokositi. Temu stricu gre samo v nos, da pes kaka pod njegovim oknom, čeprav ni doma v pritliču.

 

Sploh pa kot ste omenili, da dvomite, da moja plat zgodbe ni resnična.  A mislite, da imam čas pisati lažne zgodbice na kulinariko, ker nimam kaj druga za početi?  SPloh pa predvidevam, da nimate psa, ker zelo dvomim, da bi pisali potem takšne stvari. Sploh pa lahko poskusite in peljete psa mimo bloka in še zraven dobite vedro vode na glavo :)

 

Še enkrat pa da ne bo nejasnosti, sem temo odprla, ker večkrat zasledim probleme lastnikov psov, kako so nekateri nestrpni do lastnikov in psov in tudi sama vem kako je to. Sem pa hotela slišati še ostala mnenja, kako drugi reagirajo na podobne zadeve.

 

Lep pozdrav

 

 

 

 

 

 

lovebeyba

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

28. feb 2015 19:15

Ta medalja ima zmerom dve plati. Ena se imenuje Lastniki psov, ki naredijo čisto vse OK, oz lastniki psov, ki se ne ozirajo na nikogar, ampak imajo pse odvezane, pustijo kakce povsod (kako pa počistijo lulanje na zelenici?), ne čistijo stopnišča v bloku (dlake)..... do teh sem izredno nestrpna.

Druga plat medalje pa smo Nelastniki psov, ki moramo potrpeti, ko se psi tudi na vrvici zaganjajo v nas, ko nas ovohavajo (meni to NI prijetno), ki vemo, da ne moremo pogrniti koce na zelenici, ker psi tam kakajo IN lulajo, v bloku poslušamo lajež, čistimo pasje dlake v stanovanju, ker jih prinesemo na čevljih in plaščih s stopnišča in z dvigala.  In kamorkoli gremo, tam so psi- po mestu, planinah, na gostilniškem vrtu, na plaži....

Jaz potrpim, načeloma, toda kot otrok sem bila  žrtev podivjanega psa in se jih grozno bojim. Imam kar konkretne brazgotine na roki in ramenu in nihče me ne bo več kdaj prepričal, da "naš pes pa nič ne naredi". Meni vsak pes predstavlja potencialno grožnjo. Si lahko predstavljate, da hodite po promenadi, npr v Portorožu in vsakih nekaj metrov otrpnete, se umikate na drugi rob ceste, ali v skrajnem primeru celo čez cesto? Ali menjate mizo na kavici, ker je pri sosednji mizi pes, ki "ne grize". Grozno je.Kako je pa že z nagobčniki?

Potrpim, ampak ne vem, zakaj bi morala?

Lep pozdrav

marjja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

28. feb 2015 19:25

Mi pa smo se včeraj sprehajali v Izoli in sem bila zelo presenečena nad veliko količino pasjih kakcev na zelenicah ob pločnikih. Pa mnogo lastnikov ni imelo psa na povodcih v mestu. Sinu se je pes zaletel med noge, se je pa ustrašil. 20 kg pes kot sin.. Pa še nekaj jih bilo na sprehodu v mestu neprivezanih...

Isto smo doživeli danes na pohodu, pes je pritekel sam po klancu in prvo na sina. Spet se je ustrašil, pa čeprav ni bil nevaren pes. Kdo pa na prvi pogled razloči, če se zakadi vanj...

Mi psa še nimamo , najbrž pa bo v bližnji prihodnosti,  če nam bo dopuščala tudi skrb za njega. Obilo prostora in časa. 

Drugače ne morem mimo tega, da so sosedje v večstanovanjskem objektu pse spuščali na kakanje in lulanje na dvorišče, pa na gredice. Pospravljal ni nihče. Poleti je zelo smrdelo, inšpekcija ni zalegla. Zato sem mišljenja, da je treba kužka res peljat malo dalj od bloka, čeprav se drek pospravi. Tudi lulanje  zelo smrdi. 

Ampak danes simnogi razlagajo po svojem...

 

 

 

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 28. 2015 19:37

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

28. feb 2015 19:38

Čeprav imam sama psa, sem alergična na ljudi, ki imajo pse spuščene, saj jim ne bo nič naredil, ker je prijazen, ne pobirajo kakcev, pustijo da v bloku lajajo v nedogled. Večrat lahko zaslediš, ko imajo pse lepo na drugem stolu in to v gostilni. Pes ni za na stol. Psa večkrat vzamem zraven na kavo, vendar je pes privezan na stol z minimalnim maneverskim prostorom. Sploh pa sem mnenja, da je čedalje več ljudi, ki pse počlovečujejo. Pes je še vedno pes.

Marsi kdo mi reče, da zakaj rečem psu tiho, ko hoče lajat. Zato, ker niti sama nebi hotla, da bi drug pes v bloku lajal, zato tudi sama rečem mojemu tiho in ga zamotim.

Najbolj me pa moti, ko gremo na sprehod in imajo ljudje svoje pse spuščene, pes se pa zažene v mene ali psa, lastnik pa brezbrižno stoji nekaj metrov stran in ne naredi nič.

lovebeyba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti