Biogetta

tema je zalepljena

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

10. mar 2015 8:59

Jaz se na pridelovanje soli ne spoznam nič. Vendar me bega to, ko vidim v kako onesnaženih zalivih obstojajo takšne soline. Težko verjamem, da je voda v Piranskih solinah čista. Videla sem tudi Paške soline in res ne vem, kako je s tistimi cinki bencina ali olja ali česarkoli od bark in fekalije ..., ko pa te soline ležijo za samim mestom.

 

začetnik

hribovc61  

član od: 14.10.2013

sporočila: 2057

10. mar 2015 10:12

Hvala cukrpekarca in mamamia. Letos probam tako naredit, brez sušenja.

 

začetnik......piranska sol je po vseh pregledih in merilih ena najbolj čistih soli na svetu. Da ne delam preveč reklame, slučajno poznam tam ljudi, ki jo žanjejo. Uporabljajo to sol v najboljših ameriških, francoskih in celo italijanskih restavracijah. Toliko v vednost :)

hribovc61

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. mar 2015 12:52

začetnik je napisal/a:

Jaz se na pridelovanje soli ne spoznam nič. Vendar me bega to, ko vidim v kako onesnaženih zalivih obstojajo takšne soline. Težko verjamem, da je voda v Piranskih solinah čista. Videla sem tudi Paške soline in res ne vem, kako je s tistimi cinki bencina ali olja ali česarkoli od bark in fekalije ..., ko pa te soline ležijo za samim mestom.

 



začetnik

 

In kako potem živiš z vsem tem našim zrakom? Ker je v njem tudi precej svinjarije. Ne zapletat tam, kjer ni potrebno. Lahko pa uporabljaš himalajsko sol, tista je daleč proč od mest, morja, bark (le fekalijam se niti tam ne morejo izognit).

 

mamamia

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

10. mar 2015 15:45

Jao, kakšno razburjenje. Mamamia!

začetnik

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. mar 2015 20:22

Saj lahko kupujete kameno sol, tista je večinoma še iz časov, ko še ni bilo ljudi (če seveda privzamete in verjamete, da je pa v naravi vse "čisto").

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. mar 2015 20:30

Pa še joda nima, kar tudi ni za odmet.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. mar 2015 22:24

začetnik je napisal/a:

Jao, kakšno razburjenje. Mamamia!



začetnik

Razburjenje? Ni ne, bolj začudenje. 

mamamia

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

11. mar 2015 12:38

hribovc61 je napisal/a:

Tudi sam pripravljam svojo kakor vegeto. Je tudi bio in eko, ampak.....hm imam vedno težave z mletjem te zelenjave. Po pravici sem že uničil dva mlinčka za kavo :) Ker zelenjavo vedno sušim, nikoli nisem poskusil svežo dajat v kozarce s soljo. Je pa res, da vedno uporabim Piransko sol.


hribovc61

Jaz jo že nekaj let delam po receptu iz baze - Zelenjavna začimbna zmes

Vedno uspe, obdrži se tudi več kot eno leto, samo pri nas ne , veliko jo naredim, ampak je vsako leto več domačih odjemalcev.

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Barbara_M  

član od: 19.5.2014

sporočila: 16

26. mar 2015 15:30

Tudi naša Biogetta je sveža in zmleta v kozarčkih. Vode, ki se izcedi, pa le ne zavrzite, gotovo vsebuje veliko koristnih snovi. Po mojih izkušnjah jo sol v kozarčkih posrka vase, tako da mi ne puščamo nič "stat".

Tudi mi uporabljamo le Piransko sol, nerafinirano in nejodirano.

Barbara

Barbara_M

Barbara_M  

član od: 19.5.2014

sporočila: 16

26. mar 2015 15:32

[citat=--rimljanka--]

Pa še joda nima, kar tudi ni za odmet.

 

Rimljanka, kaj pa je narobe z jodom? Ali ni nujen za ščitnico ali nekaj takega?

Barbara

Barbara_M

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti