Pomoč pri peki piškotov !

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. apr 2004 14:46

Vsi recepti so za testomat. Na vrečko boš to bolj težko naredila. lp Vesna Milek Recko

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

28. apr 2004 23:04

Jaz sem govorila o vrečki, delam samo z vrečko. Res pa je, da vzamem širok nastavek, mislim da 16 mm, včasih se pomatram tudi s tistim 12 mm. Vrečka je prava slaščičarska, nastavki pa kovinski. Res je, da je testo bolj gosto, zato sem govorila, da me bolijo roke. Vsakič si rečem, da bom naslednjič dodala malo več mleka... Po mojem receptu najprej penasto zmiksaš maslo in sladkor, nato dodajaš ostalo. Že samo zaradi tega dobiš mehkejše testo kot tisto za valjanje. In res bom takoj dodala kar kakšen dober dl mleka, ravno jutri jih bom delala. Doslej sem vedno prilivala na koncu naravnost iz tetrapaka. Mislim, da se zaradi dodanega mleka ne bodo razlezli, to bi se zgodilo zaradi preveč maščobe in premalo moke. Pozdrav, Fani

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

3. maj 2004 13:57

Hvala Reci in Fani. Jaz sem iz testa za te kekse naredila kar rogljičke (so takoj zmanjkali), ker pa smo jih tako hitro pojedli, sem se odločila, da v bližnji prihodnosti investiram v testomat. Zagotovo imate veliko izkušenj. Moram biti na kaj pozorna? Kako je s kakovostjo testomatov iz raznih katalogov? Hvala vsem izkušenim za pomoč. Lenka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

3. maj 2004 14:48

V KRATKEM BOMO IMELI VEČJE PRAZNOVANJE, ZATO ME ZANIMA, KAKO BI SE OBNESLI KEKSI, KI BI JIH SPEKLA 14 DNI VNAPREJ. OB TEM PROSIM TUDI ZA KAKŠEN PREDLOG, KAJ BI ŠE LAHKO VNAPREJ SPEKLA - RAZEN POTICE, KI JE ŽE PRIPRAVLJENA V ZAMRZOVALNI SKRINJI IN ČAKA NA SLADKOSNEDEŽE.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

3. maj 2004 15:48

Malc, kekse narejene s testomatom ( po originalnem receptu) sem enkrat pozabila in jih našla po par mesecih, a so bili še vedno dobri. Dva tedna bodo čakali brez problema. Koliko vnaprej pa misliš? Dva tedna ali dva dni? Lenka, testomat dobiš v Mercatorjevih trgovinah. Stane pa nekaj več kot 2.000,00 tolarjev. Ne vem, če se ti splača kupovat kaj posebno dragega. Suzana

Golob  

član od: 16.11.2001

sporočila: 43

3. maj 2004 21:42

Lenka, priporočam ti, da kupiš kovinski testomat in ne plastičnega. Helena

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

4. maj 2004 9:13

Na koliko stopinjah (ventilatorska pečica) in koliko časa pa, Reca, pečete piškote? Mislite, da se pri vaših piškotih njihov okus kaj razlikuje, če bi bili narejeni kar kot rogljički? Sporočilo je spremenil(a) marta dne 04. maj 2004 09:13:56

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

24. maj 2004 10:57

Jaz sem spet pekla nabrizgane piškote in so se mi spet razlezli, delala sem po receptu čisto točno, pa jih je bil polni pekač. FANI ! Z Zanima me če dodaš več moke kot po receptu in razrečiš z mlekom ali je učinek boljši, se ne razlezejo? Hvala za vse nasvete ! LP, Klavdija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. maj 2004 11:08

Dodaj malo moke. To z mlekom pa ne poznam. lp Vesna Milek Recko

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

25. maj 2004 8:01

Klavdija, res mi je žal, vendar ne vem, zakaj imaš težave. Jaz sem vedno delala točno po napisanem receptu, tako je enostaven, da sploh ne gledam več v knjigo (1/2 kg moke, 25 dag masla, 25 dag sladkorja, 2 jajca). Ostalo so dišave ala vanilija. Delala sem res brez pecilnega, kot pravi recept, včasih pa sem ga tudi dodala kakšne 1/2 žličke, ni pomembne razlike. Vedno v vse stvari dajem manj sladkorja kot originalni recept. Pomemben je še postopek, za brizgane piškote delam kot umešano testo, tj. zmiksaš zmehčano (ne tekoče!) maslo in sladkor, počasi med miksanjem dodajaš jajca, na roke dodaš moko, na hitro pogneteš. Kar v pogneteno testo sem običajno prilivala še malo mleka, kakšen dl, vendar ga bom drugič raje dodala pred moko. Vloga mleka bi naj bila samo to, da je testo malo mehkejše in da se lažje brizga. Nič ne dajem v hladilnik počivat, saj bi bilo testo samo še bolj trdo. Nikoli se mi še niso razlezli. No, malo že, kot vsaki piškoti, toliko da se poravnajo, vendar so ohranili osnovno obliko. Najraje brizgam rozete, za druge oblike je potreben manjši nastavek, pa je brizganje zaradi bolj trdega testa težje, sicer je možno. Poskusi in veliko uspeha. Pozdrav, Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti