Parni čistilec-deluje ?

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

4. apr 2008 22:18

Teden dni nazaj, kupli Hoover Steamaway...dobra zadeva, nič komplicirana, ne pred uporabo in ne po uporabi, vodo odliješ očistiš ne preveč veliko posodo pod vodo, in to je to....deluje vodno in parno, kakor tudi klasično....smo zadovoljni!! Escada

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

7. apr 2008 8:46

escada, tudi sama imam tega Hooverja, dobila sem za darilo. Imam tudi likalnik. Zelo sem zadovoljna, edino vprašanje je ali tudi pri tebi potrebuje kar nekaj časa, da zažene parno čiščenje in likanje, ter katero vodo uporabljaš.Hvala

sladkosnedko

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

7. apr 2008 10:31

Pri nas imamo zdaj na novo parni čistilec in sicer Birbo F1... Pa smo ful zadovolnji...sploh kar se tiče kuhinje (pečica,mreže od nape,korito) in kopalnice...pa tudi kot likalnik je super. Roncolino

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. apr 2008 11:31

Nimam parnega čistilca. Moja pečica je skoraj vsak dan v funkciji in je b.p. čista, ker dobi enkrat tedensko klasično čiščenje, ki izgleda tako, da dam notri lonec z vodo, nakar dam pečico na forco, tako da vse, kar je eventuelno packarije kje, zogleni. Para pa vse skupaj zmehča. Potem malo počakam, pokapam nekaj kislinskega čistila, obrišem z gobico in krpo in stvar deluje. Rešetke, nosilce in oljni filter pa pomivalni stroj zelo lepo opere. Napo takisto po kuhanju obrišem s kislim robčkom, približno enkrat mesečno menjam filter in takrat se zadeva dobro očisti. Je pa res, da ravno nisem kakšna huda ljubiteljica cvretja - v bistvu cvrem samo v voku, pommes frites in dunajsko paniranje ne spadata v moj jedilnik, tako da ravno ni grozno veliko maščobe. Samo, če maščobo sproti odstranjuješ (preden se zasuši), gre zelo ensotavno dol. My point is, da se da kuhinjske aparate čisto lepo čistiti brez parnega čistilca. Če osvojiš, da je sestavni del kuhanja tudi faza, ko je treba po kuhanju počistiti, gre. Zadevo se splača kupiti, če imaš veliko drugega, kar se splača počistiti na paro, npr s tekstilom oblečno oblazinjeno pohištvo, pa preproge, pa kakšne itisone itd... Vendelina jr.

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

7. apr 2008 11:39

sladkosnedko je napisal/a:

escada, tudi sama imam tega Hooverja, dobila sem za darilo. Imam tudi likalnik. Zelo sem zadovoljna, edino vprašanje je ali tudi pri tebi potrebuje kar nekaj časa, da zažene parno čiščenje in likanje, ter katero vodo uporabljaš.Hvala

sladkosnedko
Ojla.... Ja kar nekaj časa traja da se para ustvari, ampak potem to laufa 24 ur če dolivaš sproti in si tako dolgo v efektu ;).... Pa saj ni panike....med tem ko se ustvarja para pač posesaš ali pa očistiš kaj z vodo...in gre. Aja....uporabljamo navadno vodo iz pipe z dodatkom "Kaldefender-ja" Escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 07. apr 2008 11:42:09

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

7. apr 2008 11:44

Roncolino je napisal/a:
Pri nas imamo zdaj na novo parni čistilec in sicer Birbo F1... Pa smo ful zadovolnji...sploh kar se tiče kuhinje (pečica,mreže od nape,korito) in kopalnice...pa tudi kot likalnik je super. Roncolino
kaj pa je to zaena zadeva...link, proizvajalec mogoče... Hvala Escada

janadam  

član od: 25.9.2007

sporočila: 78

7. apr 2008 12:13

Jaz imam tudi parni čistilec od Batagela -monster 60.Je kar v redu stvar najbolj sem pa zadovoljna s čiščenjem ploščic(v kuhinji in kopalnici).Katera ima še rebraste radiatorje je tudi super gre vse lepo stran ,pečico moraš pa večkrat zaporedoma čistit da je uspeh. janadam

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

7. apr 2008 12:30

hvala escada, saj sem zadovoljna s hooverjem , likanje je sploh na off, tokiko pare gre ven... super. Čiščenje tudi, ni pretežak, lepo se ga očisti-pač vodo odliješ in to je to.

Glede vode pa takole, nekje sem zasledila naj bi uporabljali samo deževnico, ker sem nekoč imela parni likalnik s kotličkom in se mi je čez čas vse zapacalo se sedaj bojim. Pa praviš dodatek kaldefonder in je o.k.

sladkosnedko

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

7. apr 2008 12:44

sladkosnedko je napisal/a:

hvala escada, saj sem zadovoljna s hooverjem , likanje je sploh na off, tokiko pare gre ven... super. Čiščenje tudi, ni pretežak, lepo se ga očisti-pač vodo odliješ in to je to.

Glede vode pa takole, nekje sem zasledila naj bi uporabljali samo deževnico, ker sem nekoč imela parni likalnik s kotličkom in se mi je čez čas vse zapacalo se sedaj bojim. Pa praviš dodatek kaldefonder in je o.k.

sladkosnedko
Kaldefender in te nima kaj skrbet - saj proizvajalec jamči in tudi v navodilih to piše - no, še to mi manjka, da bom deževnico zbral - sicer jo je sedaj v izobilju, pa vendarle "no way" Escada

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

7. apr 2008 16:34

Jaz sem kupila Batagelov Monster 60, ker sem bila ful navdušena, kako bo čiščenje sedaj lažje. Ta čas, ko se greje voda, jaz že pol etaže pobrišem z mokro cunjo. Je pa res, da se v kopalnici da z njim zelo lepo očistit. Enkrat je bil uporabljen, ene tri mesece nazaj, od takrat pa sameva v škatli. Stal pa je cca 100 eurov. Če katero zanima ... jass

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti