V rokavicah

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. dec 2014 12:45

No ja,ne samo MRSA , bolezen umazanih rok je še marsikaj :(

hedonist

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. dec 2014 15:05

Evo še moji odgovori: čisto vedno uporabljam kuhinjske rokavice za prijemanje vročih posod, usnjene čebelarske rokavice pri opravilih s čebelami,  usnjene rokavice za drva pri gozdarskih opravilih, sekanju drv, nalaganju na ogenj in volnene pozimi, predvsem v avtu med vožnjo. Po novem tudi lateks rokavice za pucanje perutnine in zajcev. Redkeje uporabljam rokavice na vrtu in pri čiščenju kopalnice ali oken. Pri pomivanju posod pa samo ko imam obliž na roki. Torej skoraj nikoli. Testo za piškote mi zmesi kuhinjski robot, ali pa si pri manjših količinah pomagam z vilicami. 

yulchi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. dec 2014 16:29

Hedonist, še enkrat preberi moj prispevek. Sicer pa, zakaj si danes tako nataknjen? Še ti kaj napiši o rabi rokavic. Kje jih ti uporabljaš, kakšno mnenje imaš, rokavice ja, ne...

 

naor

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

13. dec 2014 20:02

Rokavice, no niso moje prijateljice,so izjema.Navadno sem za jemanje iz pečice uporabljala kar kuhinjske krpe.Potem pa mi je sin iz svojih potovanj prinesel rokavice,za jemanje iz pečice,pa sem  se jih navadila in jih uporabljam.Za druga dela pa nikoli.Pozimi pa za ven,tu pa tam.

Ja bil je problem s plesnijo v stanovanju,takrat pa sem jih uporabila in tudi masko, ko sem čistila.

 

dari

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. dec 2014 19:24

Kot otrok sem si najbolj želela mesenja testa, ker je tako fino breželo med prsti. Zdaj mi to ni več tako imenitno, vidim pa, da je tudi naši punci prav to všeč.

Rokavice uporabljam v kuhinji samo za čiščenje. Nikoli za pripravo hrane. Mislim, da je dovolj, da se uporabi običajna stopnja higienskih ukrepov. Uporabljamo tudi precej strojev, ki opravijo večino dela.

Solato mešam s priborom, ne jem solate v lokalih, ker imam slab spomin na enega kuharja, ki je mešal cel plastični vajdlek solate, na zelo dlakavih rokah pa se mu nabirali mali biserčki olja. 

Včasih imam napad čistunstva in razmišljam, koliko kožnih celic ostane v hrani, ki jo pripravim. Takrat me je groza, koliko drugih celic pojem, saj sem v celem življenju požrla že velik kos človeka, če tako razmislim.

Tako razmišljanje te lahko pripravi do hudih stanj, zato je potrebno pri tem ravnati cum grano sali.

Kompliciram pri čiščenju kuhinjskega pulta,  tudi razkužim. Če imam kako ranico, kar se zgodi vsakemu, se izogibam udeležbi v kuhanju, če se le da, sicer pa uporabim rokavice, ali samo prste od rokavice, ki ga prilepim s trakom.

Videla sem, da obstajajo tudi posebne gumijste rokavice za kuhinjo, sama pa uporabljam tiste brez lateksa. 

Na vrtu sem jih prisiljena uporabljati dosledno, ker imam sicer teževe, pri delu, kjer so možni žulji pa usnjene in platnene, ki se mi zdijo super pogruntavščina. 

 

 

F r i n a

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

14. dec 2014 20:41

naor je napisal/a:

 iz Inštituta za varovanje zdravja


naor

iz Nacionalnega inštituta za javno zdravje, tako se imenuje že skoraj eno leto

jkd

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

17. dec 2014 20:52

Pozimi uporabljam usnjene rokavice, tekstilne (smučarske) za kepanje, na vrtu gumijaste čim bolj močne, iste takšne uporabljam za čiščenje hiše, za delo v žagi delavske usnjene (mora biti čim boljša kvaliteta - so mi rešile že sredinec desne roke), lateks rokavice dostikrat uporabljam tudi v kuhinji (kot je povedala naor: pri pripravi narezkov, pri lupljenju krompirja in čiščenju blatnega korenčka, zelene, pastinaka,...). Pri čiščenju kletke morseka in zajčka in še in še... Včasih pride kakšen dan, ko večino del opravljam v rokavicah, včasih pa se na njih sploh ne spomnim. 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. dec 2014 17:30

Brez rokavic:  slika "fast food" jointa z eno Michelinko v Taipeju, kjer delajo vso polnjeno pasto (dumplings) za "izložbenim oknom". Fast food je ironija, ker je tako rekoč vedno vrsta dolga tudi po par ur. 

 

Vanja

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

21. dec 2014 22:57

Me zanima, kako bi se v zdajšnjem času obnesel muf?  Ali še kdo ve, kaj je to? 

Katrca11

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. dec 2014 23:00

Jaz vem, prepričana sem, da še veliko nas seniork. Mislim, da je precej staromodno in nepraktično. A ti bi ga imela?

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti