Novoletno pecivo 2014

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12637

13. nov 2015 0:33

Julchi, saj veš,da sem se glede tvoje peke hecala. upam,da nisi zamerila, kar se tiče ostalih stvari pa ne.

No, če imaš v skrinji dovolj prostora, lahko že začneš peči, ampak pri meni odpade, ker  moja2 termitka ne bi zdržala, če bi vedela, da so v skrinji shranjeni piškoti.

mopsika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. nov 2015 8:21

Zanimivo, tole o spravljanju piškotov v zamrzovalnik. Tega nikdar ne počnem, ker so piškoti itak take sorte, da vzdržijo več tednov kartonskih ali pločevinastih škatlah, seveda če ni kakšne kreme z jajci v njih.

Sicer paimam seznam že pripravljen, počasi začnem nakupovat sestavine, konec novembra in začetek decembra pa moja druščina štirih že pečemo ...

 

mamamia

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

13. nov 2015 17:34

Ah mopsika, brez skrbi, imam dober smisel za  humor  

Skozi celo leto sem imela v eni plehnati škatli vanilijeve rogljičke, pa še zdaj jih imam. Mislim, da bodo zdržale do konca leta, ker jih kar dobro skrivam  Sem pa zadnjič pekla tri vrste piškotov, tak iz dobre volje, pa so tudi obstojni v tistih posodah. Dokler jih seveda ne odkrijejo...

Kar se tiče zamrzovanja peciva, moja mama to redno prakticira, pa jih ob priliki odtali. Zamrzuje vse, od potice, klipičev in perecev do kremnega in sirovih štrukljev.

mamamia, letos bom "spekla" tiste tvoje cimetove zvezde, ker ji ni potrebno dajati v pečico 

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti