Novoletno pecivo 2014

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

29. nov 2014 21:33

Hvala obema, mamamia in Loana.  Prej nisem imela časa, da se vama zahvalim za hiter odgovor. Zjutraj sem potem še pekla za taščin rojstni dan mini tortice po receptu " Caprese torta", v sredini vsake tortice je bilo sladko-grenko presenečenje v obliki pomarančnega želeja, za okrasitev sem porabila kremo od kremšnit + maslo + čokolada. Izpadlo je fantastično dobro, še kar lepo za pogledat, ampak v primerjavi z vami je bil umetniški vtis bolj švoh. (Sem si ta teden kupila pekač za mafine in sem to delala prvič.)
Zelo sem vesela tudi izgubljenega recepta za rumenjakovo maso za sladko salamo.
LP, G

Gabi

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

30. nov 2014 13:52

Uf, ste ene zgodnje. Jaz sicer že kukam dnevno sem gor, vendar se bom vzdržala in začela peči po 15. decembru. No dobro, kake medenjake bom že prej spekla, če bo čas dopuščal.  Sem že par božičnih revij kupila, vendar ne slovenske, ker me niso pritegnile. Mogoče ta glavne še pridejo. Niti še nimam izdelan plan, kaj bom letos pekla, mi pa delo olajša seznam peciv in piškotov, katere moram vsako leto speči. Sem si pa obljubila, da se bom pa strogo držala pravila, da ne bom presegla mejo 10 različnih vrst  



yulchi

Sporočilo je spremenil(a) yulchi dne 30.nov 2014 15:45

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

30. nov 2014 16:31

Jaz imam pa eno vprašanje...za moža bi spekla tele kekse: 

http://www.atcoblueflamekitchen.com/Recipes/Recipe-Box/VANILLA-CH

pa bi prosila, če mi pomagate, tiste ki znate, raztolmačit recept. Predvsem me zanima kolko gramov je mišljeno 1 cup?!

Že v naprej hvala za pomoč!!



mladikica88

Sporočilo je spremenil(a) mladikica88 dne 30.nov 2014 16:31

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. nov 2014 17:04

Za preračunavanje enot klikni na vetrnico zgodaj desno poleg srčka.

Drugače so pa šahovnice za tiste, ki imajo spretne roke in dovolj potrpežjivosti - testo moraš razvaljati v pravokotnike primerne debeline (toliko, kot pač hočeš velike kvadratke v keksih; najbolje med dema plastema peki papirja), jih ohladiš, da se več ne lepijo, potem jih pa razrežeš na trakove in z beljakom izmenično lepiš skupaj in nalagaš plasti eno na drugo. Nazadnje narežeš rezine primerne debeline in spečeš. Ali je vredno truda, se seveda odločiš sama.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. nov 2014 17:38

Tabela je prav super, samo pri moki in sladkroju se zatakne: 1 skodelica moke je (običajno) 135g, 1 skodelica masla je 226g (kar je 2 sticks ali 16 žlic). Žlička vanilije je mišljena tekoča naravna vanilija, 5ml. 

Za sladkor (jasno da je razlika za sladkor v prahu ali kristalen) pretvornika ne vem na pamet, za kakav se mi zdi da je 1/4 skodelice 30g. Icing sugar je sladkor v prahu.

Čudi me, da je uporabijo slano maslo. Slanost se v sladicah dozira s soljo zaradi boljše kontrole, ne pa dodaja z maslom. A ne najdeš nobenega slovenskega recepta ali pa hrvaškega. 

Vanja

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

30. nov 2014 19:04

Hvala vam punce. Vem, da bo z njimi veliko dela, sem si pogledala na youtubu en fajni tutorial. Sem pripravljena na en malo bolj zahteven pekovski izziv. Če ne rata v prvo, bo pa v drugo ali tretje, sam vztrajat moreš in ne obupat pri prvem neuspehu je moj moto v kuhinji.

mladikica88

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

30. nov 2014 20:00

Jaz sem imela generalko ta vikend Prtinkuš piškoti:

aby

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. nov 2014 20:53

Mladikica, črno-bele kekse sem že večkrat delala. So čisto dobri, a zame ne dovolj, da bi se mučila s šahovnico. Dovolj atraktivni se mi zdijo v tejle obliki

http://www.chefkoch.de/rezepte/1647341272375669/Schw

ki pa jo je bistveno lažje narediti. No, mogoče ti delaš piškote za kakšnega navdušenega šahista, v tem primeru bi se tudi jaz potrudila

teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti