Štruklji in regrat

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

14. mar 2002 0:07

O regratu! Otrebim. operem (po navadi večkrat, ker je blaten, če ga sama naberem(sicer je dober, ampak kupljen na tržnici). Skuham (za 4 osebe) ca. 3 manjše krompirje in 1-2 jajci (trdo kuhano). Očiščen regrat (ca. 1/2 kg - bolje malo več) posipam s pretlačenim na pol ohlajenim kromprijjem, posujem s precej nasekljanega česna, polijem z 2/3 bučnega in 1/3 navadnega belega olja, posolim po okusu, okisam z vinskim ali (za gurmane) balzamičnim kisom, malo popopram in zmešam. Na koncu naribam trdo kuhana jajca ( ribež: večje luknje) in še previdno pomešam. Za tiste, ki radi namakajo kruh: dolijem malo vode, zato še dodatno malo okisam, solim po okusu. Zraven prija (po mojem okusu) črn ržen kruh, mogoče kakšna domača kuhana kranjska, ni pa pogoj... Prrileže se ob petkih zvečer, ko bolj dolgo bedimo, sicer za kosilo. Zraven lahko pijemo navadno vodo, radensko ali kozarec redečega vina. Ali pač po želji. svetladom

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

14. mar 2002 0:11

Aja, prleki na takšen regrat polijejo še vroče ocvirke ( mi je povedal mož, sama pa tega ne prakticiram). Vroče ocvirke imam raje na kakšnih žgancih... svetladom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti