Kako se naucite kuhati

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. avg 2014 14:35

Zakaj vsi kuharsko znanje povezujete z mamami?

Commis débarrasseur

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. avg 2014 14:50

Verjetno zato, ker je to kuhinja, s katero smo imeli - vsaj večinoma - največ stikov in izkušenj, in se zategadelj tudi najlažje primerjamo z njo. (Ockhamova britev press). lp, proxima

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. avg 2014 15:11

Cila je napisal/a:

Nič všeč mi tudi ni delitev: čez teden (v naglici in stresu) naj kuha žena, v nedeljo (ko sem prost)  bom pa jaz. 


Cila

 

lp

cervus

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. avg 2014 15:12

Kot eno izmed referenc za kuhanje bi dodala se food network.

kot lopatka, sem zacela kuhati predvsem med pocitnicami in ko je umrla nasa oma. zalostnemu dediju je bilo potrebno vsak dan skuhati kosilo in se za nas seveda. Mama je zvecer nardila npr snicle, mi pa smo naslednji dan po prihodu iz sole dodajali priloge. Potem smo postorili vedno vec. Nadaljevalo se je med pocitnicami, ko so nam pripadale za stedilnikom vse rihte. Ker sem po naravi bolj raziskovalno bitje, ki poleg tega se rado dobro je, sem brskala sprva po kuharicah, nato po netu. vendar noben recept skoraj ni napisan do kraja. Sele sam, s svojim okusom ga naredis dobrega, ker cebula ni enaka cebuli, cesen pa se manj. Kaj sele zacimbe ipd. Zanasaj se na svoj okus in sprasuj druge. 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. avg 2014 16:38

zzak1977 je napisal/a:

Zakaj vsi kuharsko znanje povezujete z mamami?



Commis débarrasseur

 

Ker v vsakem Slovenčku spita nerazrešeni Ojdip in Cankar.....

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. avg 2014 16:41

hedonist je napisal/a:

Sem razumel, Rimljanka . Ampak glede na to, da kuharija med moškimi ni ravno ne vem kako razširjena je posledično temu zelo malo slabih kuharjev in obratno na drugistrani :)



hedonist

 

Nič hudega, če je slabi kuharic več kot slabih kuharjev, glavno je, da se povečuje število kvačkarjev, mar ne?

Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

13. avg 2014 16:44

Ne soli rane VendelinaJr :)

hedonist

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

13. avg 2014 18:51

Vendelina jr. je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Zakaj vsi kuharsko znanje povezujete z mamami?



Commis débarrasseur

 

Ker v vsakem Slovenčku spita nerazrešeni Ojdip in Cankar.....



Vendelina jr.

 

 

Po moje pa zato, ker je v veliko primerih mama tista, ki nas je 'uvedla' v svet kuharije . Meni je mama dovolila 'pomagati' v kuhinji, ko sem še hodila v vrtec in me skozi otroška in najstniška leta postopoma naučila vseh potrebnih osnov in ogromno drobnih kuharskih in gospodinjskih trikov.

 

Vendelina jr., tvoj citat pa je naravnost s predavanja dr. Vuk Godine

Sandra_a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. avg 2014 19:36

Kuharijo povezujem z mamo in taščo. Prva je imela svoj stil, naučila sem se osnov in za določene kraje tipičnih jedi, tudi širine, da je treba poskušati vedno kaj novega. Pri tašči sem znanje nadgradila, njena kuha je bila nekoliko drugačna. 

Potem sem pa sčasoma našla svojo pot, tudi z vzpodbudo domačih, predvsem glede tuje kulinarike, in sem zadovoljna. Sploh, ker smo veliko teh različnosti delili z nekaj družbami, primerjali, pokritizirali, debatirali o okusih, načinu priprave, kombinacijah ...

Izkušnje s potovanj so pa zgodba zase.

 

Hči dolgo časa ni imela nikakšrnega veselja do kuhanja. Sem jo pustila pri miru, z mislijo, da res ni najbolj pomembna stvar v življenju, kaj bo ob treh na mizi. Sčasoma pa je dobila veselje, začelo se je med študijem, in po nekaj letih me pri določenih jedeh že krepko prekaša. Kuha z veseljem in ko je razpoložena in upam, da bo tako tudi ostalo.

 

 

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

13. avg 2014 20:26

Izdelovanje okraskov iz tičino mase, osnove?

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti