Mini jabolčne pite

Rabila bi kakšen dober, a preizkušen recept, za mini jabolčne pite, ki bi se jih speklo v pekaču za muffine. Nimam ideje, kakšno testo bi naredila, da se ne bi potem vse razpadlo, temveč da bi se dalo lepo oblikovati.

andrejka88

naredi klasičen pate brisee in napolni. tale je meni zmagovalna!!!

http://www.kulinarika.net/recepti/12177/sladice/amerisk

Nam so pa te super. http://www.kulinarika.net/recepti/17832/sladice/krostat  Namesto z marmelado jih napolni z jabolki (najbolje malo dušenimi). Po moje bo odlično.

 
kepa11

Sporočilo je spremenil(a) kepa11 dne 23. 2014 10:46

andrejka88, najbolje kar klasično krhko testo 3:2:1 (moka, maščoba, sladkor) - 300 g moke, 200 g masla, 100 g sladkorja v prahu, pa kakšni 2 jajci, da se vse lepo poveže, še naribano limonino lupinico in je to to.

Za nadev pa pri jabolčnih pitah moja mami vedno podlago, torej testo, namaže z marmelado, potem pa čez jabolka, ki jih je podušila s cimetom in sladkorjem. 

http://bormasinazapunce.blogspot.com/

andrejka88, lahko poskusite s tem receptom. Namesto v ramekinih, majhne pite pripravite v pekaču za muffine:

http://www.kulinarika.net/recepti/12031/sladice/jabolka

Miroslav Vulović
Hvala vsem za predloge..no na koncu sem improvizirala in se nekako držala svojega recepta jabolčne pite, ki jo delam..izpadlo je enkratno :) andrejka88

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecjohana
MOJ vrtrimljanka
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti