Diplomo imam, pa vendar sem nezaposliva oseba

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. jul 2014 14:57

Kakšne pa so te vaše "visoke" izobrazbe? Po napisanih prispevkih si ne predstavljam dobro.

 

Commis débarrasseur

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

4. jul 2014 15:33

Verjetno se s tem misli vsaj diploma, čeprav danes tudi ni tako težko prit do nje in ne pove dosti o tem ali je nekdo res sposoben za opravljanje določenega dela ali ne. V veliko podjetjih tudi stopnja izobrazbe ni dovolj, da te zaposlijo. Pomembne so predvsem izkušnje, znanje tujih jezikov, računalniška pismenost, komunikativnost, doslednost, delo na projektih.....odvisno od področja dela. (In ja, tukaj se pojavi večno vprašanje Kako do izkušenj, če pa ti noben ne da možnosti?).

Tudi jaz poznam primer, ko se je punca zaposlila s srednješoldko izobrazbo v trgovini, diplomo je pa zamolčala. Meni se zdi to čisto OK. Imaš vsaj delo in vir prihodka med tem pa iščeš druge priložnosti. Pa ni bog, da se neki ne najde!

Lopatka

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

4. jul 2014 16:01

Lopatka, imaš prav. Moje mnenje je pa takšno. Dela je pri nas dovolj. Če hočeš preživet, boš delal to kar je na razpolago, ali pa se prijavi za finančno pomoč in se preživljaj s 260,00 €. Res je težko, če pomisliš koliko let si zapravil za študij, potem pa nič. Vsi drugi izgovori so v glavah tistih, kateri gredo na razgovor za delo, istočasno pa molijo samo da ne bi dobili dela. Vsak pač ima pravico do svojega mnenja. Vem, da bodo sedaj letele kritike. Samo en primer: sin je izučen trgovec in izučen finomehanik, sedaj pa dela v optiki. Živi pa le, in to dobro. Lp iz Maribora

kuhinja.slo

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jul 2014 20:38

Vendelina jr. je napisal/a:

Elči, "valda" se piše brez J...



Vendelina jr.

Ma, Vendelina, jaz sem kar c/p. Pa četudi bi pisala, bi napisala z "j". Kaj češ, sem pač provincialc in fines prestolnice ne obvladam najbolje   - ali pa sploh ne.

lp

cervus

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

4. jul 2014 21:14

"če pomisliš koliko let si zapravil za študij, potem pa nič."

Mislim, da pri nas nimamo kaj jamrati. Redni študij je zastonj, pa še bonitete so na prehrano, prevoz, stanovanje, otroški dodatek, zdravstveno zavarovanje, študentsko delo...

In študij ni zapravljanje časa - razen, če si počel kaj drugega, kot pa tisto kar bi kot študent moral ;-)  Katero smer si si izbral, pa je (bila) tvoja odločitev, mar ne? 

 

LP

http://zaspancki.si/

pucca  

član od: 24.9.2007

sporočila: 36

6. jul 2014 14:05

vanjatajnsek je napisal/a:

Mislim, da pri nas nimamo kaj jamrati. Redni študij je zastonj, pa še bonitete so na prehrano, prevoz, stanovanje, otroški dodatek, zdravstveno zavarovanje, študentsko delo...

O, pa še kako bi morali jamrati zaradi tega, redni študij namreč ni zastonj, ampak ga plačujejo davkoplačevalci. In ne bi nam smelo biti vseeno za to, kako se porablja naš denar (skupaj z ostalimi naštetimi bonitetami).

pucca

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

7. jul 2014 10:54

Saj smo tudi bivši študentje sedaj davkoplačevalci. Sicer pa sem jaz plačala redni podiplomski študij, ker sem pač izbrala takšen program. Zato mi niso nič davkoplačevlaci "častili".

Kaj vse drugega davkoplačevalci plačujemo, ki pa ni tako koristno. Da se ne bom spuščala v socialne transferje in tiste, ki to veselo izkoriščajo, ker se jim "ne splača" hodit v službo.

 

 

Lopatka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2014 11:20

Vseživljenjsko pravilo: Človek zapravlja čas za vse aktivnosti pri katerih se je malo do nič naučil in posledično tega ciklično ponavlja ene in iste napake. Velja za vse sfere v življenju in velja za vse ljudi na svetu.

Tko je shvatio, shvato je.

 

Vendelina jr.

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

7. jul 2014 12:06

Vendelina jr. je napisal/a:

Vseživljenjsko pravilo: Človek zapravlja čas za vse aktivnosti pri katerih se je malo do nič naučil in posledično tega ciklično ponavlja ene in iste napake. Velja za vse sfere v življenju in velja za vse ljudi na svetu.

Tko je shvatio, shvato je.

 

Vendelina jr.

blossom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti