Registracija vozila

špela100  

član od: 23.7.2008

sporočila: 121

tema odprta - 17. jun 2014 11:39 | ogledi: 8.603 | odgovori: 41

Pozdravljeni,

 

prosim za info, če to res drži - sinu (23 let) bi dala svoj avto, kajti jaz ga ne potrebujem. Ali je res, ker še nima izpita, je pa v zaključni fazi, ga ne morem prepisati na njega oz. ne more urediti zavarovanja itd. To mi je povedal znanec, vendar meni se zdi to skoraj nemogoče.  Ne se mi smejat, mogoče se je pošalil...

 

Hvala že v naprej

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

17. jun 2014 11:44

Lahko pokličeš na upravno enoto in vprašaš. Kolikor je meni znano, oseba ki nima izpita je lahko lastnik vozila, uporabnik vozila pa oseba ki ima veljaven izpit. In sta oba vpisana na prometnem dovoljenju.



SMARTY1

Sporočilo je spremenil(a) SMARTY1 dne 17. 2014 11:45

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jun 2014 13:14

V prometnem dovoljenju je vpisan le lastnik in to je lahko tudi nekdo, ki nima izpita. Uporabnik vozila ni vpisan, saj lahko avto vozi več različnih oseb. Izjemoma je uporabnik vozila vpisan, če je avto na lizing, saj je v tem primeru lastnik do poplačila lizing hiša. In mora za vsako registracijo tudi dovoliti všisanemu uporabniku, da avto registrira (imam avto na lizing, zato vem).

Lastnik tudi lahko sklene zavarovanje. Lahko pa to stori kdorkoli.

Če nimaš izpita le avta ne smeš vozit, vse drugo lahko počneš.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 17. 2014 13:16

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

17. jun 2014 14:46

Mamamia, popravek: že nekaj časa velja (ne vem koliko, gotovo pa tri leta) da oseba brez veljavnega vozniškega dovoljenja ne more biti lastnik vozila.

Preverjeno.

Issi

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

17. jun 2014 15:01

Imam podoben primer kot avtorica teme, in lahko trdim 100% da drži tisto kot sem v prejšnjem postu napisala. Sin je lahko lastnik, Špela lahko ostane uporabnica. Pri zavarovanju vozila pogoja za vozniško ni, torej lahko sin sam uredi vse potrebno. 

SMARTY1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. jun 2014 15:49

Issi, od kod ti ta informacija? ole je na spletni strani Ministrstva za infrastrukturo in prostor:

http://www.mzip.gov.si/si/delovna_podrocja/ceste/voz

http://www.uradni-list.si/1/content?id=104207

Avto lahko očitno kupi, podeduje, zadene na loteriji ali dobi v dar vsakdo, ne glede na to, ali ima vozniški izpit, in je torej potem njegov lastnik. Ne more ga pa registrirati nase, pač pa na uporabnika, ki ga določi (če ima avto otrok, je ta uporabnik eden od staršev ali otrokov skrbnik). Ob registraciji seveda zahtevajo vozniško dovoljenje, da preverijo, ali lahko avto registrirajo nate, ali na določenega uporabnika.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jun 2014 15:52

Issi je napisal/a:

Mamamia, popravek: že nekaj časa velja (ne vem koliko, gotovo pa tri leta) da oseba brez veljavnega vozniškega dovoljenja ne more biti lastnik vozila.

Preverjeno.



Issi

 

Zanimivo. Če imam torej tehten razlog  in zato želim, da me nekdo vozi naokoli, si torej ne morem kupiti avta na svoje ime, če nimam izpita? Kaj pa če si želim imeti zbirko avtov le za gledanje?

Kdo mi to lahko pojasni? Issi, jaz ti verjamem, samo bi me od tistega, ki je tako pravilo sprejel, zanimala obrazložitev.

mamamia

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

17. jun 2014 16:29

Mamamia, zakon je bedast, in žal resničen. In če verjemete ali ne, na upravni enoti vam dajo tudi pooblastilo, da je uporabnik vozila (oseba z vozniškim izpitom) pooblaščen s streni lastnika (oseba ki nima izpita), da lahko vozi avto 

SMARTY1

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

17. jun 2014 16:32

Se strinjam z Issi.

Drugače velja le, če je oseba invalidna in nima vozniškega dovoljenja. Lahko je lastnik vozila, vendar mora potrditi uporabnika. Tako imava urejeno z možem - on je lastnik, jaz pa voznik.

Lp od R.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. jun 2014 16:59

Lastnik vozila je lahko tudi otrok. Ali kdorkoli, ki nima vozniškega dovoljenja (ga ni nikoli imel ali ga je iz kakršnih koli razlogov izgubil).

Sonja

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

17. jun 2014 17:00

seveda morajo nekomu pripisati prekršek, v primeru da je ta storjen - valjda vozniku, ne lastniku, a ne? Glede na to, da sin še nima izpita, to seveda ni možno ....



tejča

Sporočilo je spremenil(a) tejča dne 17. 2014 17:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti