Registracija vozila

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

18. jun 2014 20:25

Začetnica, ali pa kdo drug, ki pozna prometne zadeve...ali mi lahko prosim napišete točen naslov oddelka, ustanove ministrstva,  kogarkoli, ki mi bo znal odgovoriti. Ali pa morda poznate odgovor.

Moji  nečaki imajo slovenski izpit, moj avto je pa registriran v Italiji. Morajo imeti pooblastilo, da lahko vozijo moj avto,  in če, zadostuje navaden papir ali je treba do kakšne uradne osebe? Zanima me tudi obratno, torej če jaz lahko vozim njihov avto, ker imam tuje vozniško?

Enkrat sem vprašala redarja/ policista, pa je le rekel, da ne bi smelo biti problemov, ampak  ker je že govor o tem,

bi rada vedela, če to drži. Da ne bi po nepotrebnem ustavljala promet, če bi policisti preverjali, da ni avto(morda)ukraden.

Hvala!

lp Lučka

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

18. jun 2014 21:10

lucka52 je napisal/a:

Začetnica, ali pa kdo drug, ki pozna prometne zadeve...ali mi lahko prosim napišete točen naslov oddelka, ustanove ministrstva,  kogarkoli, ki mi bo znal odgovoriti. Ali pa morda poznate odgovor.

Moji  nečaki imajo slovenski izpit, moj avto je pa registriran v Italiji. Morajo imeti pooblastilo, da lahko vozijo moj avto,  in če, zadostuje navaden papir ali je treba do kakšne uradne osebe? Zanima me tudi obratno, torej če jaz lahko vozim njihov avto, ker imam tuje vozniško?

Enkrat sem vprašala redarja/ policista, pa je le rekel, da ne bi smelo biti problemov, ampak  ker je že govor o tem,

bi rada vedela, če to drži. Da ne bi po nepotrebnem ustavljala promet, če bi policisti preverjali, da ni avto(morda)ukraden.

Hvala!



lp Lučka

Vseeno je, kje je avto registirani oz. čigav avto voziš. Pomembno je, da imaš vozniško dovoljenje veljavno za vožnjo v tisti državi. Ampak ker je EU, se smatra, da izpolnjuješ tudi pogoje za Italijo oz. nečaki  za Slovenijo. Zagotovo se pa ne bi mogel s tem vozniškim dovoljenjem voziti po Ameriki ipd. 

Sweetness Bakery

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

18. jun 2014 21:38

Lucka, dovoljenj a za vožnjo tujega vozila v tujini izdaja AMZS: http://www.amzs.si/si/434/DVVT_Dovoljenje_za_voz  Verjetno bi znali odgovoriti tudi na vprašanje o tem, če oz. v katerih primerih bi ga potrebovali vi,,,

roža

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

18. jun 2014 22:30

Sweetness Bakery je napisal/a:

lucka52 je napisal/a:

Začetnica, ali pa kdo drug, ki pozna prometne zadeve...ali mi lahko prosim napišete točen naslov oddelka, ustanove ministrstva,  kogarkoli, ki mi bo znal odgovoriti. Ali pa morda poznate odgovor.

Moji  nečaki imajo slovenski izpit, moj avto je pa registriran v Italiji. Morajo imeti pooblastilo, da lahko vozijo moj avto,  in če, zadostuje navaden papir ali je treba do kakšne uradne osebe? Zanima me tudi obratno, torej če jaz lahko vozim njihov avto, ker imam tuje vozniško?

Enkrat sem vprašala redarja/ policista, pa je le rekel, da ne bi smelo biti problemov, ampak  ker je že govor o tem,

bi rada vedela, če to drži. Da ne bi po nepotrebnem ustavljala promet, če bi policisti preverjali, da ni avto(morda)ukraden.

Hvala!



lp Lučka

Vseeno je, kje je avto registirani oz. čigav avto voziš. Pomembno je, da imaš vozniško dovoljenje veljavno za vožnjo v tisti državi. Ampak ker je EU, se smatra, da izpolnjuješ tudi pogoje za Italijo oz. nečaki  za Slovenijo. Zagotovo se pa ne bi mogel s tem vozniškim dovoljenjem voziti po Ameriki ipd. 



Sweetness Bakery

 

Tole pač ne drži, saj se za ZDA mednarodno vozniško dovoljenje le priporoča, ni pa obvezno.

http://www.amzs.si/si/433/MDV_Mednarodno_voznisk

 

Issi

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

19. jun 2014 7:38

Ja, to je res. Jaz sem imela v mislih, da se tja preseliš in imaš tam stalno prebivališče, kot je v tem primeru gospa spraševala, ko imajo stalno prebivališče vsak v drugi državi. V Italiji, Sloveniji. 

Drugače pa itak, ja. Turisti, pa to. :)

Sweetness Bakery

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. jun 2014 7:57

V ZDA sem dobila in vozila rent-a-car na slovensko vozniško dovoljenje, ne da bi me kdo kaj vprašal (no, ni čisto res - gospodična je vprašala: "Is this in Russia?", pa sem rekla "No" in je bila zadeva opravljena).  In tudi ob bližnjem srečanju s policisti  sem jo odnesla s prijazno opombo, da oni pač ponoči vozijo z lučmi (moj evropski avto za to  poskrbi sam od sebe....) in naj še naperej uživam v bivanju v ZDA.

Drugače pa po EU zadošča pooblastilo, ki ga urediš na AMZS.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 19. 2014 07:58

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

19. jun 2014 10:05

Samo pripomba glede vožnje tujega vozila (s tujo registracijo) v tujini: obstajajo lahko dodatne omejitve. Pri rent-a-car avtomobilih je praviloma poskrbljeno, pri zasebnih pa je lahko problem pri zavarovalni polici. Ponekod so namreč eksplicitno zapisani vozniki ...  

 

Pa še ena zanimivost: vožnja avtomobila, registriranega v Gibraltarju in z gibraltarskimi registrskimi tablicami, je za nelastnika lahko prioblematična v Španiji.

 

 

Davor 

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. jun 2014 10:29

Če takšno pooblastilo (napisano v Wordu) overiš na upravni enoti, je precej ceneje kot pa na AMZS, velja pa prav tako. Midve s sestro sva to urejali, ker sem večkrat vozila njen avto po tujini.

 

Loni Makaroni

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

19. jun 2014 15:39

Ne le Gibraltarska vozila v Španiji, tudi kjerkoli registrirana vozila v HR, če jih vozijo hr državljani...

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

19. jun 2014 21:37

hedonist je napisal/a:

No in v čem je torej bistvo tega zezanja, ker imam kar 11 mesecev na razpolago da haram po svoje in naredim še kakšno bedarijo . 



hedonist

 

Za to so pa policisti pristojni na cesti.

Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti