Registracija vozila

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. jun 2014 17:48

Ker ravno delam na registracijah - uporabnik ne more biti nekdo brez veljavnega vozniškega dovoljenja, kar je logično, ker ga NE SME uporabljati, če nima VD, lahko pa je lastnik seveda.

 

Meni se zakon sploh ne zdi bedast, prej jih je veliko, ki so imeli prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja normalno registriralo avto in se veselo sprehajalo po naših ulicah, sedaj zakon in tudi program to preprečuje.

 

Mamamia, če imaš denar, lahko kupiš vozil koliko hočeš in jih daš registrirati nase, če pa ne bi imela veljavnega VD, boš s soglasjem določila nekoga kot uporabnika.

Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. jun 2014 17:49

Je pa res, da tisti s prenehanjem zdaj iščejo luknje in s soglasjem kot uporabnika določijo očeta, staro mamo in sosedovo Mici in  vozijo sami. Te pa policija lovi. 

Začetnica

SENINA  

član od: 26.5.2011

sporočila: 2

17. jun 2014 19:02

ZAČETNICA je napisal/a:

Meni se zakon sploh ne zdi bedast, prej jih je veliko, ki so imeli prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja normalno registriralo avto in se veselo sprehajalo po naših ulicah, sedaj zakon in tudi program to preprečuje.


Začetnica

 

Začetnica, saj sprehajajo se najbrž zato, ker voziti ne smejo.

SENINA

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

17. jun 2014 23:37

V življenju sem registriral že kar nekaj avtomobilov, novih in rabljenih vse na svoje ime vendar me še nikoli ,ponavljam nikoli niso vprašali po vozniški zato mi tale debata sploh ni jasna. Aja, nazadnje sem avto menjal pred dvema letoma, podaljšanje registracije pa sem imel novembra lani.

hedonist

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

18. jun 2014 7:52

hedonist je napisal/a:

V življenju sem registriral že kar nekaj avtomobilov, novih in rabljenih vse na svoje ime vendar me še nikoli ,ponavljam nikoli niso vprašali po vozniški zato mi tale debata sploh ni jasna. Aja, nazadnje sem avto menjal pred dvema letoma, podaljšanje registracije pa sem imel novembra lani.



hedonist

 

In verjetno ti tudi ni jasno, da tista teta tam na šalterju verjetno kaj vidi na tisti hecni ploščati stvari, ki se ji reče računalniški ekran?

Torej, imajo povezavo z evidenco vozniških dovoljenj. Sin je opravil vozniški izpit 2.9.2011, isti dan popoldan je seveda bilo treba registrirat njegovo vozilo (starejši avto, ki mu ga je prepustil dedi). Žal ni šlo, ker v evidenci še ni bilo njegovega vozniškega dovoljenja. Kljub temu, da je imel vozniško v rokah in jo pokazal, uslužbenke na registracijah program ni spustil naprej in vozila nismo mogli registrirat na njegovo ime. Naslednji dan brez težav.

 

Kot vidim, je sedaj že praksa, da lastnik vozila brez vozniškega dovoljenja določi uporabnika vozila.  Takrat, nekaj mesecev po sprejetju zakona, to še ni bilo možno. Predvidevam, da so to določilo dodali kasneje, ko se je pač v praksi pokazala potreba po reševanju različnih situacij.

Issi

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. jun 2014 8:51

SENINA je napisal/a:

Začetnica, saj sprehajajo se najbrž zato, ker voziti ne smejo.


SENINA

 

Haha, zdaj šele vidim kako sem se izrazila super. 

Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. jun 2014 8:53

Issi je napisal/a:

Torej, imajo povezavo z evidenco vozniških dovoljenj. 


Issi

 

Točno, pač ne "vznemirjamo" strank z nepomembnimi podatki, tistih, pri katerih ni posebnosti. 

Začetnica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. jun 2014 9:20

Zdej če je to res potem je to še ena norost naše birokracije. Kaj ima lstništvo skupnega z uporabo ker potem takem ne smem kupiti aviona če nimam licence za pilota !?? Totalna norost in ja , vse bolj razmišljam da se izselim od tukaj za zmeri .

hedonist

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

18. jun 2014 10:12

Norost ali ne, kakor vzameš. Vsako stvar se da gledat z različnih zornih kotov. V tvoji nameri in želji pa te seveda nihče ne omejuje, Hedonist.

Sicer pa te nihče ne omejuje pri lastništvu avtomobila, letala ali helikopterja. Kupiš ga lahko, in po zraku mahaš z listino o lastništvu, če ti to toliko pomeni. Ne moreš ga pa registrirat in "postavit na cesto" če nimaš vozniškega dovoljenja. Kar koneckoncev, tudi ni potrebno če ga ne moreš vozit, ne? Za izredene situacije, invalide in podobno, je pa tu rešitev z določitvijo uporabnika.

 

V praksi sem srečala ogromno primerov, ko so bili otroci, stari 5,6,8 let "lastniki" hudih luksuznih avtomobilov, očka in mamica lastnika podjetja, ki ni imelo ničesar razen kupa dolgov...

Zelo razširjena praksa je bila tudi, da so ljudje s kupom prometnih prekrškov, že zdavnaj odvzetim vozniškim dovoljenjem in večimi zaplenjenimi vozili enostavno vsakič znova kupili star avto za 100 -200€ in ponavljali norijo po cestah.

No ja, v kolikšni meri jim je to sedaj preprečeno ne vem, predvidevam, da s tem novim dopolnilom o določitvi uporabnika izvodeni namen, nekaj pa le je.

 

 

Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti