Izola

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

7. maj 2014 19:18

limnol .

Evo, ko si ravno omenila Miramar...pred enim mesecem sem bila z dvema super možakarjema tam. Eden od njiju je bil ežoj . Smo šli po bližnjici iz Nove gorice .

Ognjič

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

8. maj 2014 7:29

Pozdravljena, lepo, da boste dopustovali v Izoli . Sprehajali se boste lahko po obalni sprehajalni poti od bivše ladjedelnice do pod Belvederjem in ob tej poti je tudi več kopališč. Videli boste kaj vam bolj ustreza, na Svetilniku je več dreves in možnosti sence , enako tudi v San Simonu. Povsod so lokali ob obali. Zanimiva je "restavracija" na plavajoči barki vezani na konec pomola v Izoli, sicer je hrana odlična tudi v restavraciji hotela Marina v mandraču, v Sidru ob obali . Če bi želeli videti konje imajo možnost jahanja v Cetorah nad Izolo. V sami Izoli je muzej Parenzane, ne vem še točno ali tudi o ladji Rex . V predelu nad Pošto- ob ohranjeni stari postaji Parenzane -  je eno igrišče z igrali Birba, malo višje v Livadah pa še eno novejše , tam je vedno veliko staršev z otroci...

pa lep dan ;) menola

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

8. maj 2014 7:38

Ne vem, če je že kdo omenil "pokopališče" školjk v Sv.Katarini pred Ankaranom-tam se otrok lahko kar nekaj časa zamoti z iskanjem raznih školjk, tam so tudi igrišča za odbojko na mivki...

branka

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

8. maj 2014 8:48

Še to sem se spomnila : Gušt je pizzerija tudi z drugo hrano, ki je odlična in je ni težko najti v Izoli, dobre tortice ima slovenska slaščičarna Zvon v San Simonu ob krožišču, v Novi vasi pa imajo vseh vrst živali od jelenov, koz, račk, zajcev... in tudi tam vsi vedo kje je ta domačija z živalmi ...

pa lep dan ;) menola

tisa55  

član od: 1.11.2012

sporočila: 75

11. maj 2014 22:02

Patty, lepo da boste dopustovali v Izoli. Izola je lepo in zanimivo mesto, parki so lepo urejeni, poleti se vedno nekaj dogaja, tudi v zgodnjih večernih urah.

Marsikaj si prebrala že v prejšnjih nasvetih, jaz pa bi dodala le to, da kak dan lahko skočite še do Hrastovelj, kjer si ogledate znamenito cerkev in dve galeriji (V.Snoja in J. Pohlena), pa do gradu Socerb, od koder je čudovit razgled na tržaški zaliv.

Prepričana sem, da ti časa premalo za ogled vsega zanimivega.

 

tisa55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti