Sivi lasje...zakaj pa ne?

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. apr 2014 11:36

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. apr 2014 13:34

Če pa revež Trump nima za dobrega frizerja.

Sonja

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

28. apr 2014 13:46

Dokler si sebe ne predstavljam sive, se bom pač barvala.

Gre samo za to, kakšne občutke nam vzbudi pogled v ogledalo. Prijateljico je nekaj dni skoraj kap, vsakič ko se je pogledala, potem ko je barvo las spremenila iz temno kostanjeve v peroksidno blond. Po nekaj dneh se je šla pobarvat nazaj na rjavo ...

Priznam pa, da me malo skrbi kemija na glavi vsak mesec ... 

sonci

kozamurnik

sporočila: 2311

28. apr 2014 20:06

Vanja

Mami sem danes zavezala  na glavo siv šal, malo za hec, da bi videla , kako ji pristoji siva. Že s šalom je bil rezultat presenetljiv! Zelo  nam je všeč  in tudi sama je bila presenečana, pozitivno. Seveda ni primerjave z lasmi, pa vendar.

Kašna konkretna siva/ barvasta  lasulja  v takih primerih bi  morda prišla kako  še prav, morda tudi v frizerskih salonih?

 

 

 

 

I

murnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. apr 2014 20:12

sonci je napisal/a:

 

Priznam pa, da me malo skrbi kemija na glavi vsak mesec ... 



sonci

 

Katera oziroma kakšna kemija? Kvalitetni materiali so, če nič drugega, testirani in jih odobrijo službe (kjer so ljudje, ki so hodili v šole za to, da sso se naučili delati kemijske analize), preden grejo v prodajo.

Jaz bi se, bolj kot barve za lase, bala naslednjih packarij

- sadja iz domačega sadovnjaka ali pa sosedovega, kjer je kak amaterski sadjar slabo doziral škorpiva

- širokolistnate zelenjave za uživanje, ki raste ob kakšni cesti, ob kateri se pelje veliko avtomobilov (in sočivje lovi vse, kar gre ven iz izpuhov)

- divjačinskih mesnih jedi (ker vrag si ga vedi, kakšne gliste je imela srna ali medved preden ju je kak jager upecal)

 

Sicer je pa pri laseh itak takoj jasno, če jim tretmaji ustrezajo ali ne. Če so lasje lepi, so tretmaji okej, če su pa suhi, štrenasti itd...pa so tretmaji zanič. Pa še tole: bolj kot z barvami se lase uniči s preveč vročim zrakom sušilca, pa s stalnimi uporabo figara ali pa likalnika za lase.

 

Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

28. apr 2014 20:49

Mene skrbijo...no, mene ne...uni deodoranti, ki "drzijo" 48 ur.

 

Res je, da skozi kozo dobimo vec, kot se zavedamo.

Skozi prebavni trakt tudi, ja.

 

Ni lahko biti zdrav v teh casih. Se pa da.

Mygrace

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

28. apr 2014 21:28

Jaz sem samo enkrat uporabila barvni šampon, se strogo držala navodil, pa sem kljub temu imela celo glavo v hrastah, tako da sem z barvanjem opravila. Mogoče se kdaj premislim, vendar me še danes ob spominu na srbenje kar zmrazi. Ker imam neobičajno naravno blond barvo (frizerke so me spraševale kakšno barvo uporabljam in ko sem dejala, da je to moja naravna barva sta se kar dve podali na lov na narstek vendar ga nista našli) se mi sivi lasje zelo malo vidijo, vendar pa po vsakem pranju uporabim barvno peno, da jih še malo zamaskiram.

reza

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

29. apr 2014 5:16

Jesti moramo Vendelina jr, strupom v hrani se je težko povsem izgoniti, rekla bi  nemogoče.

Barvati se pa ni treba in naivno je verjeti, da kemija prisotna v barvah, ne škodi. Saj je na netu nič koliko resnih raziskav in v vseh mogočih jezikih, kako barve vplivajo na kožo na glavi in lase.

Ob barvah made in China za par evrov evrov pa bi se pametnemu človeku morali naježiti lase.

Ne  nazadnje bi morali malo razmisliti tudi,  kako " šolani" ljudje opravljajo analize v laboratorijih?  Na živalih seveda!

Nečimrnost, ker to barvanje v nekem smislu  je, ima skoraj vedno tudi stranske učinke.

Na dolgi rok zagotovo, pa če nam je prav ali pa ne.



Kotarca



Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 29. 2014 05:28

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

29. apr 2014 10:18

Kotarca je napisal/a:

Nečimrnost, ker to barvanje v nekem smislu  je, ima skoraj vedno tudi stranske učinke.

 

Res je. Na tak ali drugačen način, za ene ali druge. Kako že pravijo čez lužo? There is no free lunch..... nekdo vedno plača. Pa ne samo za barve za lase, tudi za goretex jakne, bombažne majice, sončne celice, nedeljsko pečenko z rižem..... za vse se tako ali drugače nekomu izstavi raučun.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2014 16:42

Kotarca je napisal/a:

 

Ne  nazadnje bi morali malo razmisliti tudi,  kako " šolani" ljudje opravljajo analize v laboratorijih?  Na živalih seveda!

Nečimrnost, ker to barvanje v nekem smislu  je, ima skoraj vedno tudi stranske učinke.

 



Kotarca





Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 29. 2014 05:28

 

Back in the day...sem bila zelo navdušena nad The body shop konceptom: Socialno osveščeni, bio izdelki, nobenega testiranja, izdelki 100% rastlinskega izvora..... Pa privlečem domov nekaj njihovih izdelkov in če ne bi imela zdravila, to je kreme s kortizonom doma, bi morala k zdravniku, ker je bil moj obraz ves rdeč, zabuhel in v izpuščajih. Na žalost to ni bilo v USA, kjer bi celo vrečo nesla nazaj v trgovino in zahtevala, da mi vrnejo denar. (money back guarantee pride občasno zelo prav). Če se je od takrat pri The body shopu kaj spremenilo, ne vem. 

 

Če si ljudje barvajo lase, nosijo make up ali pogledajo v špegel preden gredo iz hiše ali pa imajo pogovor o modi itd., še ne pomeni, da so nečimrni. Meni so zoprni predvsem tisti, ki obsojajo druge za nekaj, česar sami ne delajo. Bi, pa ne morejo. 

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti