Kako narediti omako

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. dec 2015 14:26

Kaj pa je narobe z uporabo  slastne mastne tekočine? Saj pa je le maščoba rebrc stekla v posodo pod njo. Slastno za čez riž, krompir, zelenjavo. UMMM nom nom

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

6. dec 2015 15:13

Maščobo z vrha jedi pa res ni komplicirano pobrat. Ko delam pr. zrezke vso odvečno maščobo poberem tako, da ploščo izklopim, kozico nagnem, počakam minutko, da se maščoba lepo spelje na vrh in jo z žlico praktično vso poberem dol. To ni problem v nobeni jedi in nobeni posodi, saj maščoba vedno priplava na vrh.

BABI 2+2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. dec 2015 17:50

Ko se mudi tudi jaz naredim tako kot BABI2plus2 - ko se jed nekoliko umiri, maščoba splava na vrh in jo z žlico previdno poberem, osatne le omakica.

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. dec 2015 19:05

To imam tudi jaz, je elapfus na prejšnji strani link do moje fotke poslala. Res je to uporabna stvar.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti