Piknik???

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

tema odprta - 28. mar 2004 4:52 | ogledi: 3.506 | odgovori: 17

Ker se bližajo topli dnevi, bi rada povabila eno posebno (moško) osebo na piknik in bi rada kakšen dober predlog, kaj naj vzamem s seboj!!!?

Za šampanjec in jagode vem....rada bi kaj drugega, IZVIRNEGA, DRUGAČNEGA!

HVALA!!!

Nada

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. mar 2004 12:30

Joj, saj ses se bližajo lepši dnevi. Piknik je super zadeva. Če hočes imet piknik na nivoju šampanjca moraš imeti tudi ustrezno opremo ( so prav za te zadeve piknik košare, ki že imajo ves pribor in kroznike, kozarce.....so lepi ampak meni se zdijo odločno predragi ) Torej, če finančno stanje ni ravno najbolj ugodno, si priskrbi ustrezno košaro v kateri boš imela vse lepo zloženo, zavito v prte,da se ti kaj ne razbije. Vseeno pazi, da ne uporabiš babičinega servisa. Hrana: Če ne vlečemo s seboj žara, jaz pripravin pečene piščančje nogice , ki jih pred pečenjem natrem z curryem. Lahko tudi pohana varjanta. Zraven ponudim riževo ali pa kar fižolovo solato. Nekoč ( pred dobo naše mularije ) sem tudi surovo zelenjavo doma narezala na paličke. Pomakali smo jih v nekakšno omako, ki se jo pa ne spomnim. Lahko pa kupiš nekaj pršuta in ga lepo dekoriraš na krožniku, pokriješ z folijo ...Sploh pa če so jagode....ostalo sploh ne bo pomembno. Naj ti rata!!! Rada bi pa izkoristila priložnost in vprašala za kak uredu piknik plac. Pa ne samo v okolici LJ.

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

29. mar 2004 6:45

Hvala....vidim, da bi bil pršut varianta res najbolje....vglavnem, ne sme biti preveč (to je res9 ampak nekaj je pa vseeno treba)... Drejček in kakšna posebna vrsta si? Nada

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

29. mar 2004 11:01

Naredi kmečke sendviče (ržen kruh, malo zaseke, slanina, dimljeno meso-kuhano-npr. vratovina), pecivo-npr. jabolčno pito ali kaj podobnega, zraven pa postrezi pijačo po okusu. Ne pozabi na "dekico", prtičke in s seboj nesi veliko dobre volje in pristnosti. Pa lepo se imej! Sonja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

29. mar 2004 12:28

testeninska ali kuskus solata s pečeno zelenjavo maroške zaplate s čičeriko (Jamie O.) pikanten sirov namaz kolač z rabarbaro recimo, ki bo kmalu za dobit

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

29. mar 2004 12:36

Meni je bila zelo všeč Jamijeva varianta, ko je za piknik pripravil odlično osvežilno testeninsko solato s pradižnikom in še veliko drugimi sestavinami, ki se jih žal ne spomnim, ampak idej za take solatke imaš tudi na Kulinariki kar nekaj. Če si si zamislila začetek s šampanjcem in jagodami, potem zagotovo ne gre najbolj zraven pohanje in kmečki sendviči in pita, pa čeprav je vse to zelo dobro. Mogoče res poskusi s pršutom in kakšnim izbranim sirom in boljšimi olivami in za prilogo kakšno čudovito osvežilno solato (testeninsko, ali "mediteransko" varianto,...). Lahko pa kupiš kakšen dooober kruhek in naredi tatarski biftek (ali tunin namaz za katerega so tudi recepti v bazi) in še kakšen drug namaz. Idej je veliko... Ko sva midva začenjala sva bila še oba dijaka...takrat je popoln uspeh požel piknik s hrenovkami, ki sva si jih spekla na palicah nad ognjem za Savo in prijetno ohlajeno pivičko...leeeeepi spominčki Pozdravček in lep romantični piknik!

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

29. mar 2004 13:04

Veš kaj Noa - tole s hrenovko mmmmmmmmmmmm! Rad jih ima, ampak potem gre cel kup časa za kurjenje in .... bom premislila. Hvala vseeno! lp Nada

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

29. mar 2004 14:09

Prosim MALAN , KAKO SE NAREDIJO MAROŠKE ZAPLATE . HVALA Marta

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

29. mar 2004 22:32

prekmurka, v privat sporočilih

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

30. mar 2004 14:20

Jaz pa vam predlagam da v košaro naložite francosko štručko, različne vrste sira( od trdih, s plemenito plesnijo, mozzarele), kakšen skutin namaz z zelenjavo, en dan prej pripravljeno lovsko pečenko(narezano na kose), kakšne lešnike, arašide, pa že omenjene jagode in šampanček(Za šampanjček lahko uporabite plastične kozarce za šampanjec-ker na pikniku ne zganjamo finoče), ne pozabite prtičkov, noža, sol, poper, pa kakšen sok ali vodo, potem pa romantika ANJA

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

30. mar 2004 16:02

ne ne ne Anja - prav na pikniku morajo biti (po možnosti) kristalni kozarci - bolj zažge......piknik tak, kot ga imam jaz v mislih, mora biti res nekaj posebnega - zato sem se obrnila na vas s tem vprašanjem! A vseeno hvala lp Nada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti