Velikonočni prazniki

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

26. mar 2004 7:39

Ja ,saj je res ,da lahko šunko ,jajca in hren jemo katerikoli dan v letu ,ampak okus ni tapravi ,za Veliko noč ima šunka z dodatki poseben okus ,poseben čar je tudi ,ko je polna hiša ljudi ,ko barvamo remenke-pirhe- .....v glavnem imamo se fajn . Drejček ,malo sem radovedna - glede na to ,da poznam ljudi ,ki na ta praznik ne dajo nič , pa vseeno jejo šunko ,ali si tudi ti eden izmed njih . Hvala za prijazne želje -s kilami pa itak nimam težav. Marta

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

26. mar 2004 8:17

še ena od strogega ateista: ja, res je zanimivo, ampak samo zanimivo. ne počutimo se prikrajšanih, ker česa takega nismo doživljali ali potrebe, da to na novo uvedemo. z veseljem pa preberem, ker vse kar je v zvezi s krščanstvom, je zame taka eksotika kot npr. budizem. če ti je všeč, pa lahko prevzameš karkoli Piše pa kira med drugim, da so to običaji, ki izhajajo še davno pred krčanstvom in so tudi kasneje ohranili poganske prvine. to še posebno velja za pisanice. in jaz jih barvam, iz estetskih razlogov. kakšno leto tudi ne, če se mi ne da. pojemo itak redkokaterega. šunko ješ, če ti jo na obisku ponudijo, kaj pa češ. posebne potrebe pa prav po njen prav na ta dan seveda ni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti