Pranje mesa

tema je zaklenjena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. jan 2014 18:51

dari je napisal/a:
Janis Joplin, tole z milom me je spomninilo na sosedo, ki je tašči rekla, da, če rabi limonino lupino umije s cetom.

Glede na to, da so škropiva, s katerimi obdelajo lupino, da kasneje podleže plesnim (in še čemu), topna v maščobah, je cet vsaj delno učinkovit. Nisem rekla, da je to moj nasvet, ni pa postopek čisto za lase privlečen.

rimljanka

slavi77  

član od: 20.2.2009

sporočila: 41

17. jan 2014 19:30

Mene nekaj drugega zanima. Kako veste da tisto meso, katero kupite, pa ni važno al zapakirano ali pa v razsutem stanju, ni padlo na tla čisto slučajno. No jaz ga ravno zato splahnem pod vodo.

Saj vem da so danes standardi v klavnicah drugačni, samo vseeno, se zgodi.

slavi77

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. jan 2014 20:02

slavi77, tega, ali je meso padlo na tla ali ne, ne moremo vedeti. Ampak zakaj misliš, da je voda bolj učinkovita od kuhanja ali pečenja mesa? Voda ni ravno neko razkužilno sredstvo, bakterije pa se (verjetno ne vse) uničijo s toplotno obdelavo. Zato tudi obstaja pasterizacija mleka in podobno.

JJ

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. jan 2014 9:42

No, ne glede na vse teorije in prakse, zakaj kdo pere/ne pere meso... jaz ga po domače povedano perem zaradi boljšega občutka, sploh perutnino. Redko splaknem goveji zrezek, druga zgodba je že svinjina in kaka piščančja prsa brez kože. Čim imam občutek, da se je na mesu nabrala neka "sluz" (ki pa v plastični foliji nastane zelo hitro), ga pač splaknem, ker mi ta sluz pač ni apetitlih, pa konec. Niti kaj dosti ne razmišljam o umazanih rokah in njih številu, pa o padanju na tla in Hasapu... če je meso sluzasto ga pač splaknem.

Aja pa še to... če nimam bio limon z užitno lupino sem tudi jaz že običajno "špricano" limono oprala z detergentom za posodo in malce podrgnila s ta grobo gobico. Sem si domišljala, da nekaj tiste kemije ki limono ščiti pred izsušitvijo in gnitjem sem pa le spravila dol.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 20. 2014 09:44

O-O  

član od: 6.10.2006

sporočila: 51

20. jan 2014 14:36

"Pranje" bo res da očistilo meso prahu, smeti itd... kar bi se med pečenjem in kuhanjem itak uničilo.

Članek odsvetuje "pranje", da se mikroorganizmi z mesa ne razširijo po kuhinji, v koritu, nekaj ostane na rokah, nehote primeš nek predmet itd... čeprav je umivanje rok v kuhinji pogosto, se vendarle lahko kaj prenese kamor ne paše.

Tako jaz razumem. 
Vsako pretiravanje je odveč, skrb pa je na mestu.

O-O

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. jan 2014 17:13

Čeprav sem nekaj že okrog tega napisala, sem se v teh dneh spomnila mojega že 30 let pokojnega tasta:

spominjam se ga, kot zelo dobrovoljnega, ampak zelo pedantnega gospoda. Saj morda tale zapis tu ne paše, pa vam ga bom kljub temu razodela:

- Nekoč, ko sem jaz, mlado dekle, povabila moževo družino na svoje prvo kosilo, sem verjetno naredila eno veliko napako ??? Nikoli mi ničesar niso očitali, nikoli mi ničesar niso rekli, ampak, tudi jaz nikoli ne bom pozabila zgodbice, ki mi jo je moj tast začel pripovedovati

Pred uvodom v kosilo sem postregla z narezkom, najbrž so notri bili zapičeni zobotrebci, ko sem to pospravljala stran mi je dejal: Pa glej, da jih ne boš prelomila ali pa zavrgla !!!! Najbrž sem ga prav debelo gledala, mogoče tudi vprašala ZAKAJ ??? Spominjam se samo tega, da mi je dejal: Operi jih, prekuhaj, pa jih boš lahko še naslednjič uporabila.....

babka1951

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

20. jan 2014 17:40

Kaj ti je pa s tem hotel povedati mi pa ni jasno.

Jaz to še vedno doživim in me ne moti.

testeninca

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. jan 2014 17:57

testeninca je napisal/a:

Kaj ti je pa s tem hotel povedati mi pa ni jasno.

Jaz to še vedno doživim in me ne moti.



testeninca

Morda, nekoč ti pa bo, kaj podoživljaš mene ne zanima, če ti je v življenju vse popolnoma jasno, me pa čudi, da se tu javljaš, ne bom napisala Sorry, ne tebi, ne komur koli drugemu

babka1951

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

20. jan 2014 20:03

Hja, moja babica je pred cca. 40. leti prala plastične vrečke, ko se o recikliranju sploh še ni govorilo....

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti